پاسخ بازرس کل به رتبه گیلان در فساد؛ چنین آماری از کجا آمده است!؟


دیار میرزا به پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد که سیف الله مسرور مدیرکل بازرسی استان گیلان روز یکشنبه (۲۹ خرداد) به جمعی از خبرنگاران گفت که خبرنگاران در هفته قوه قضائیه چشم و زبان مردم هستند. .

وی با اشاره به اینکه تنها نهاد نظارتی مستقل از کل سازمان بازرسی و سایر قوه های کشور و وابسته به قوه قضائیه است، گفت: وظیفه ما نظارت بر عملکرد صحیح دستگاه است.

مسرور گفت: وظیفه و مسئولیت سازمان بازرسی کل کشور تنها کشف جرم نیست، بلکه نظارت بر حسن اجرای امور است.

مدیرکل بازرسی گیلان ادامه داد: اگر دستگاهی نتواند وظایف خود را انجام دهد باید با آن برخورد شود زیرا اگر تخلفات را شناسایی کرده و با آن برخورد کنیم فایده ای ندارد.

چک برای افزایش اعتبار و بودجه مورد نیاز است

موسوری گفت: “مأموریت اصلی ما مبارزه با فساد نیست، بلکه فراتر از آن است.”

بدون استقلال مالی و اداری قوه قضائیه نمی‌توانیم به بهترین شکل ممکن به امور خود رسیدگی کنیم.

مسرور با بیان اینکه اعتبار قوه قضاییه را مناسب نمی دانم، اضافه کرد: ما نمی توانیم قوه قضائیه را به این میزان قانع کنیم، این اتفاق ما را متضرر کرده است.

وی یکی دیگر از مشکلات را ناتوانی در جذب سرباز به صورت مستقل عنوان کرد و گفت: باید برای جذب و تامین بودجه به مجلس نگاه کنیم.

مدیرکل بازرسی استان گیلان تصریح کرد: در این چند سال کمتر از ۱۰ نفر جذب کردیم که برای ما کافی نیست.

برخورد فوری برای بررسی وجود سم

به گزارش دیامیرزا، مسرور با بیان اینکه همه موارد مربوط به تخلفات بر عهده سازمان بازرسی نیست، گفت: نتیجه درگیری خارج از اختیار ما است که گاهی ما را در موقعیت مسئولیت قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه توقعات از آزمون بسیار زیاد بوده و گاهی اوقات توقعات به حق است، خاطرنشان کرد: گاهی به دلیل مشکلات ممکن است نتوانیم درست عمل کنیم و این را می پذیریم.

بازرس کل استان گیلان افزود: اما گاهی از روی سوء نیت یک مشکل کوچک را بزرگ جلوه می دهند و مردم را ناامید می کنند که توقعات بحق نیست و صرفاً قصد ضربه زدن به نظام را دارد.

وی ادامه داد: تا جایی که بتوانیم روی انتظارات بحق مردم تلاش می کنیم.

مسرور گفت: سالانه بیش از ۳۰۰۰ گزارش و حدود ۳۰ بازرسی از تجهیزات دریافت می کنیم.

مدیرکل بازرسی گیلان گفت: مواردی که حضور ما را ایجاب می کند در طول سال اتفاق می افتد به عنوان مثال در موضوعاتی مانند دغدغه مرغ باید فعال باشیم.

مسرور گفت: برای انجام این فعالیت ها به حدود ۱۸ تا ۲۰ بازرس نیاز داریم.

وی با تاکید بر اینکه مدیون هیچکس نیستم، گفت: به عنوان یک مدیر سعی می کنم این مشکلات را برطرف کنم و با این نیروهای محدود عملکرد بهتری داشته باشم.

بازرس کل استان گیلان با بیان اینکه در گذشته عدم تمرکز بر تست زنی وجود داشت، گفت: تلاش کرده ایم توانمندی های خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم و به جای روش های سنتی از روش های علمی استفاده کنیم.

وی جلب اعتماد مردم را از دیگر اقدامات انجام شده در چند سال اخیر عنوان کرد.

بازرس کل استان گیلان تصریح کرد: پاسخ عجولانه به آزمون مسموم است چرا که ما موظف به محکومیت مردم نیستیم پس باید صبور باشیم.

ما منتظر دستگیری مدیر نیستیم، بلکه سعی می کنیم قبل از تخلف او را گزارش کنیم تا مدیری که ۲۰ سال برای او کار کرده به راحتی او را برکنار کند.» انجام ندهید.

وی افزود: نظارت دقیق ما از هرگونه تخلف و تخلف جلوگیری می کند.

دادن ۱۰۷ گزارش هشدار به دستگاه ها | ۸۱ شهردار و مدیر را به مراجع قضایی معرفی می کند

۱۰۷ بار گزارش هشدار کتبی به دستگاه ها داده ایم: این گزارش های هشدار دهنده از تخلف و سوء تفاهم جلوگیری می کند.

بازرس کل استان گیلان ادامه داد: نیمی از اختیارات ما پیشگیری و جلوگیری از تخلفات و نیمی دیگر برای بازرسی است.

وی با اشاره به اینکه پرونده هایی که ارسال می کنیم تا انتها ادامه خواهد داشت، گفت: از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ در ۵۲۱ جلسه دادگاه حضور پیدا کردیم تا حق مان ضایع نشود و در بیش از ۱۴۰۰ جلسه در بیش از ۱۳۰ جلسه دادگاه حضور پیدا کردیم.

مسرور تصریح کرد: طی پنج سال گذشته ۵۹۵ گزارش اصلاحی را به دستگاه ها ارائه کرده ایم که بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ مورد آن اجرا شده که ۷۰ درصد آن اجرا شده است.

وی گفت: در این پنج سال ۱۳۹ گزارش کیفری به مرجع قضایی ارسال و ۴۰۰ پرونده تخلفات اداری ارسال کردیم که از این تعداد در مجموع ۶۵۱ فقره برای رسیدگی به تخلفات اداری به مرجع قضایی ارجاع شده است.

بازرس کل استان گیلان ادامه داد: از این تعداد ۸۱ نفر مدیران و شهرداران معرفی شده به قوه قضائیه و ۱۲۷ مدیر و شهردار نیز به دلیل تخلفات اداری معرفی شدند.

مسرور افزود: از این تعداد ۶۵۱ ۲۲۶ نفر به جز مدیر به مرجع قضایی معرفی شده اند که در پرونده هایی که ارسال می کنیم ۶۰ تا ۶۵ درصد حکم قطعی را به دنبال دارد.

نیروهای سالم در ادارات به مراتب بیشتر از قانون شکنان هستند

مدیرکل بازرسی استان گیلان تاکید می کند: مطمئن باشید اختیارات سالم ادارات به مراتب بیشتر از متخلفان است و نباید در این زمینه از عدالت عدول کرد.

مسرور گفت: از ۶۸ نفری که در سال ۱۴۰۰ رای داده اند، ۳۱ نفر مجازات قطعی و ۱۵۱ نفر مجازات ۱۱۲ نفری را که برای آنها تخلفات اداری ارسال کردیم، دریافت کردند.

در سال ۱۴۰۰ مدیرکل بازرسی گیلان حکم ۵ مدیرکل را قطعی و اجرایی کرد، گفت: برخی پرونده ها همچنان در جریان است.

ربودن ۴۰ مین

وی گفت: در سه سال گذشته ۳۳ هکتار از اراضی شهرهای صنعتی به ارزش ۱۳۰ میلیارد تن را غارت کرده ایم.

وی گفت: بالغ بر ۴۰ معدن به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار کشف و به صمت تحویل داده شد. همچنین ۲۲ پروانه ساخت و ساز جعلی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد تومان در اداره پست و آلمان کشف شد.

مدیرکل بازرسی گیلان ادامه داد: یکی از دغدغه های ما اراضی ملی است که تا سه سال پس از رفع تصرف ۹۰۰ هکتار از اراضی ملی ما را پوشش می دهد.

وی با بیان اینکه کارخانه برق رشت تا سال ۱۳۷۷ رها شده بود، گفت: با تلاش و شهامت فراوان توانستیم گزارشی در این زمینه ارائه کنیم که هم اکنون در اختیار سازمان بازنشستگی کشوری است.

مسرور گفت: اگر هوشمندی بازرسی و جسارت قوه قضائیه نبود این کارخانه مورد معامله قرار می گرفت و کار بزرگی انجام می شد.

وی احیای کارخانه پوشاک را انقلابی بزرگ عنوان و بیان کرد: این کار بارقه امیدی را در گیلان ایجاد کرده است، سالن ۸ هزار متری آماده افتتاح است و تا یکی دو ماه دیگر به بهره برداری می رسد.

بازرس کل استان گیلان تصریح کرد: در این کار کارشناسان ما نظارت و راهنمایی زیادی کردند، کار کمی نبود و توانستیم با جذب سرمایه گذار سالن های این کارخانه را احیا کنیم.

وی واحدهای تصرف شده توسط بانک ها را یکی دیگر از مشکلات دانست و افزود: در دو سال گذشته توانستیم ۴ شرکت تولیدی را احیا کنیم و به سراغ سرمایه گذاران برویم و این روند ادامه دارد.

در دفاتر اتاق VIP برای بازرسان وجود ندارد

به گزارش دیارمیرزا، مسرور درباره خانه های شرکتی گفت: تنها نهادی که در کار خانه های شرکتی دخیل است بازرسی است که در این زمینه یکسری مشکلات داشته ایم.

او گفت: «همه چیز دست ما نیست.

بازرس کل استان گیلان تاکید کرد: باید مجموعه ای از مجموعه ها داشته باشیم تا نتیجه بگیریم.

در ادارات اتاق VIP برای بازرسان وجود ندارد.

مدیرکل بازرسی گیلان ادامه داد: در یک اداره ممکن است بازرسان ما اتاق زیبایی داشته باشند اما این به معنای اشراف نیست، از امکانات موجود استفاده می کنیم و نهار و شام را به بحث نمی گذاریم.

گیلان به دنبال سمت بازرسی کل کشور است. فضای ویلا و ساحلی ندارم

وی با بیان اینکه روزهای پایانی خدمتم بنده بود و از همه حلالیت خواستم گفت: هشت سال و پنج ماه سعی کردم صادقانه خدمت کنم.

مسرور گفت: در حال حاضر قاضی دادگستری هستم و این آخرین جلسه من در خدمت اصحاب رسانه است.

مدیرکل بازرسی گیلان گفت که من ویلا و زمین ساحلی ندارم و گفتند در طاهر گوراب ویلایی دارم که این هم دروغ است اما برای ساخت کلیسا کمک می کردم. مجتمع رفاهی ما کیست برای من دعا کنید.

گفت: در امین آباد زمین ندارم.

مسرور گفت: این پروژه کم هزینه ترین است و از بودجه دولتی استفاده می کند و به هیچ عنوان اجاره داده نمی شود.

پاسخ خوشحالم به گیلان رتبه در مورد فساد

بازرس کل استان گیلان با اشاره به اینکه در کشور ما ابزاری برای سنجش سلامت اداری وجود ندارد، گفت: مرکز پژوهش های مجلس از طریق آمار و پیمایش تحقیقات انجام می دهد.

وی افزود: تحقیقات امنیت سرمایه گذاری توسط مرکز پژوهش های مجلس در هفت مقوله در حال انجام است و آمار در حال بررسی است.

موسوری ادامه می دهد: گیلان از بین این هفت رده یعنی حمایت های دولتی رتبه ۲۷، گیلان در ثبات اقتصاد کلان رتبه ۶، گیلان رتبه سیزدهم در شفافیت و حکمرانی، گیلان رتبه ۱۸ در تامین اموال و گیلان رتبه ۲۲ از نظر فرهنگ تکمیل را دارد. ثبات قانون ۲۵ است، مصونیت یک شهروند از جان و مال از حمله گیلان ۲۰ است و هیچ جا چنین آماری وجود ندارد.

وی گفت: من در این پژوهش از بسیاری جهات برتر از گیلان و اصفهان هستم. رتبه بهداشت اداری !؟

بازرس کل گیلان با بیان اینکه این صحبت ها ضرر زیادی به ما می زند و می تواند منجر به خود خواری و فرار سرمایه گذار شود، گفت: اگر کسی گزارشی از مجلس نقل کند اینطور نیست. جای دیگر گفته باید مشخص شود. ابزاری که این آمار را اعلام می کند کیست!؟

اشتراک گذاری