پاسخ ریس به نامه پسر اصفهانی


رئیس‌جمهور پس از مشاهده نامه کودک ۸ ساله که نامه مادرش را به صورت جداگانه و با خط کودکانه ارسال کرده بود، دستور داد تا درخواست امیرحسین به عنوان اولین نامه مردمی در اسرع وقت بررسی شود. نمایندگان آی سی به خمینی آباد رفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیورمیرزا به نقل از ایرنا، رئیس جمهور اصفهان روز پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ در بیست و پنجمین سفر استانی خود به همراه جمعی از اعضای کابینه به این سفر رفت.

در این سفر نیز مانند سایر سفرهای استانی رئیس جمهور، بسیاری از مردم با ارسال نامه به روابط عمومی رئیس جمهور، گزارش ها و درخواست هایی را از مقام ارشد اجرایی کشور بیان کردند، اما در میان نامه ها، نامه های کودکان اولین مورد جلب توجه قرار گرفت. توجه رایس به آیه.

خانمی اهل شهرستان جوباد خمینی که شوهرش کارگر است و البته به دلیل درآمد کم با اجاره بها زندگی می‌کند، در نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی از ایشان می‌خواهد به جای زیارت امام رحمت، اجازه دهد دولت به دیدار ایشان برود. درخواست های مادی از رئیس جمهور

با خطی کودکانه و متنی پیش پا افتاده همراه با کاغذ بریده شده از یک دفتر نوشته شده بود:

“به رئیس جمهور تبریک می گویم. من از شما یک دوچرخه می خواهم. من شما را دوست دارم. امیر حسین …”.

زمانی که مسئولین مرکز روابط عمومی ریاست جمهوری نامه ای به آیت الله رئیسی نوشتند، ایشان با لبخندی بر لب گفتند: برای شادی این فرزند لازم نیست مراحل پیچیده اداری را طی کنید، ساده ترین کار این است که اگر می توانید معطل نکنید. همین امروز انجامش بده.”

رئیس مرکز روابط عمومی حجت الاسلام «احمد صالحی» بلافاصله دستورات لازم برای ساخت و توزیع دوچرخه را صادر می کند و پس از آماده سازی دوچرخه ها توسط اکیپی از مرکز، نیم ساعت بعد عصر امروز به شهر خمین می روند. در همان روز یا کمتر به «امیرحسین» هدیه رئیس جمهور تقدیم شود، با توجه به وضعیت مالی خانواده وی تصمیم گرفت برای آنها نیز تسهیلاتی فراهم کند.

خانواده امیرحسین که با دیدن نماینده رئیس جمهور شوکه شده بودند از توجه ویژه آیت الله رئیسی به درخواست فرزندش تشکر کردند.

در سفر روز گذشته رئیس جمهور به اصفهان، چند تن از وزرا و معاونانشان به عنوان نمایندگان تام الاختیار رئیس جمهور در ۳۰ نقطه استان حضور یافتند. کد رهگیری به متقاضیان اعلام و پس از آن حداکثر ظرف مدت یک ماه به دستگاه های اجرایی ذیربط ارجاع خواهد شد.

اشتراک گذاری