پاسخ وزیر ارتباطات به قفل اینترنت: ما چیزی به عنوان طبقه بندی اینترنت نداریم.


عیسی صارع پور وزیر ارتباطات گفت: با کمک اپراتورهای ارتباطی سرورهایی را برای رفع دغدغه خانواده ها تعیین کرده ایم و قفل کودک مطرح نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، عیسی صارع پور وزیر ارتباطات در حاشیه نشست هیات دولت در گروه خبرنگاران در خصوص قفل کودک گفت: وجود محتوای غیراخلاقی و دسترسی آسان به این مطالب ما خانواده ها را نگران کرده است. بیایید در این مورد جدی صحبت کنیم.

وی افزود: اینکه سرورهایی را با کمک اپراتورهای ارتباطی برای رفع دغدغه خانواده ها تعیین کرده ایم و قفل کودک مطرح نیست، نگرانی جدی است.

وزیر ارتباطات افزود: دسترسی به محتوای غیراخلاقی و خشونت آمیز با خطوط قرمز حذف شده است.

صارع پور درباره دسته بندی اینترنت گفت: چیزی به نام طبقه بندی اینترنت نداریم. کودکان و نوجوانان باید به اینترنت دسترسی داشته باشند که جزئیات آن در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

وزیر ارتباطات همچنین به پنجره واحد هوشمند اشاره کرد و گفت: دیروز یک دستگاه به ۲۰ دستگاهی که قبلاً به این پنجره متصل شده بود اضافه شد.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون تا پایان شهریورماه همه دستگاه ها باید به این پنجره واحد ملحق شوند و حداقل ۳۰ درصد خدمات خود را در این پنجره ملی ارائه کنند، اما تاکنون ۲۱ دستگاه ملحق شده اند و ۱۵ دستگاه دیگر منتظر هستند.

زارع پور یادآور شد: حداقل ۲۰۰ دستگاه باید به سامانه ملی پنجره متصل شود که این میزان در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد است.

وزیر ارتباطات گفت: به همین منظور هفته گذشته نامه ای به هر یک از وزرا ارسال کردم و وضعیت پیوستن چند واحد زیر مجموعه این وزارتخانه ها به سامانه را به اطلاع آنها رساندم.

به اشتراک بگذارید