پاشکر نیوز » قطعنامه جدید درباره گشت ارشاد در راه است


وزیر ارشاد فرهنگی و اسلامی از ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تور راهنما خبر داد.

محمدمهدی اسماعیلی در گفت وگو با ایسنا، درباره لزوم اصلاح روش های گشت ارشاد اظهار کرد: این موضوع قابل بحث و نقد است. در زمینه روش شناسی، گفتگو باز است. هر قانونی یک قانون است، همه باید از آن تبعیت کنند، اما در عین حال قابل بررسی، نقد و اصلاح است. این موضوع اشکالی ندارد. شورای عالی انقلاب فرهنگی در ماه های اخیر وارد عمل شده است. مصوبات خوبی است و با اعلام نهایی این مصوبات فکر می کنم روش های جدیدی در این زمینه داشته باشیم.

وی افزود: ما این مشکلات و انتقاداتی را که در گوشه و کنار شنیده می شود به رسمیت می شناسیم، این حق همه است، هر ایرانی می تواند قوانین را نقد کند و بیان کند. پس از ماه ها بررسی شورای عالی انقلاب فرهنگی، روش های جدیدی را کشف کردیم. ، اکنون در مسیر ابلاغ نهایی به نیروی انتظامی است، البته این موضوع ربطی به موارد اخیر ندارد، در خرداد و تیرماه وزارت فرهنگ، وزارت کشور، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط تحقیقات خود را انجام دادند. اکنون مصوبه جدیدی در راه است تا در شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شود. فکر می کنم با این مصوبه بسیاری از انتقادات و مشکلات موجود برطرف می شود و انشاالله در اجرای قانون همدلی بیشتری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این بحثی که در چند روز گذشته در گوشه و کنار کشور شاهد آن بودیم، ربطی به این موضوع ندارد، این بحث چه ربطی به لطمه زدن به امنیت مردم یا وحدت ملی دارد؟ رادیو و روزنامه های ما تیتر می زنند و انتقاد می کنند، آیا کسی با این موضوع مخالف است؟! هرکسی می تواند حرف بزند و نقد کند تا زمانی که قانون وجود دارد، برای همه واجب است، برای شهروندان واجب است، اما ما قوانین زیادی داشتیم و بعد از آسیب شناسی به نوع جدیدی رسیدیم.

وزیر ارشاد فرهنگی و اسلامی درباره این سوال که آیا روش های گشت ارشاد بازنگری می شود، تاکید کرد: نگفتم در روش های گشت ارشاد بازنگری می شود. حالا موضوع تبدیل به گشت امنیت اخلاقی در پلیس شده است. پلیس قانون خودش را دارد که آن را اجرا می کند. شورای عالی انقلاب فرهنگی برای جلب رضایت حداکثری مردم به شیوه های نوینی استفاده می شود.