پخش مشعل المپیک کوتاه شده برای بازی های المپیک پکن آغاز می شود


پکن – مراسم سه روزه مشعل بازی های المپیک پکن که به دلیل نگرانی ها در مورد ویروس کرونا به طور قابل توجهی کوتاه شده بود، از چهارشنبه با یک اسکیت باز ۸۰ ساله سابق که شعله آتش را حمل می کرد آغاز شد.

این رله در پارک خارجی المپیک افتتاح شد. Luo Zhihuan، اولین اسکیت باز رقابت بین المللی کشور، اولین بازی را دوید.

مشعل از طریق سه منطقه المپیک حمل خواهد شد، از مرکز شهر پکن و سپس به منطقه Yanqing و در نهایت Zhangjiakou در استان همسایه هبی.

بازی‌های پکن قبلاً در مقیاسی مشابه آنچه توکیو در بازی‌های المپیک تابستانی سال گذشته تجربه کرد، تحت تأثیر قرار گرفته است. چین می گوید که فقط تماشاگران منتخب مجاز به حضور در رویدادها خواهند بود و ورزشکاران، مقامات، کارکنان و خبرنگاران المپیک باید در حبابی قرار بگیرند که آنها را از تماس با عموم مردم باز می دارد.

پکن، با ۲۰ میلیون ساکن، تنها تعداد انگشت شماری از موارد کووید-۱۹ را تجربه کرده است و روز چهارشنبه فقط دو مورد جدید گزارش کرده است. با این حال، مطابق با رویکرد «تحمل صفر» چین در مورد همه‌گیری، قوانین سختگیرانه نیاز به قرنطینه و آزمایش انبوه در صورت کشف هر مورد واقعی یا مشکوک دارد.

هان ژنگ، معاون نخست وزیر چین، مشعل را قبل از شروع پخش مشعل بازی های المپیک زمستانی 2022 در پارک جنگلی المپیک در فوریه روشن می کند.  2، 2022.
هان ژنگ، معاون نخست وزیر چین، مشعل را قبل از شروع پخش مشعل بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در پارک جنگلی المپیک در فوریه روشن می کند. ۲، ۲۰۲۲.
AP

به نظر می‌رسید که برنامه کوتاه‌شده تأثیر کمی بر لو داشت، او پس از دریافت مشعل از دست هان ژنگ، معاون نخست‌وزیر، گفت که این تحقق آرزوی چندین دهه است.

لو با پوشیدن یک ژاکت قرمز و سفید که با شماره شماره نشان داده شده بود، گفت: «من هرگز در بازی‌های المپیک زمستانی شرکت نکرده‌ام، بنابراین امیدوار بودم کشورمان میزبان بازی‌های المپیک زمستانی باشد و تقریباً ۶۰ سال این رویا را داشتم. ۱. “امروز رویای من به حقیقت پیوست… چقدر خوشحالم!”

افتتاحیه بازی‌های پکن تنها چند روز پس از آغاز تعطیلات سال نو قمری برگزار می‌شود، بزرگترین جشن سالانه چین که به طور سنتی میلیون‌ها نفر برای گردهمایی خانوادگی به شهر خود سفر می‌کنند. برای دومین سال متوالی، دولت به کسانی که دور از خانه زندگی می کنند توصیه می کند در جای خود بمانند و سفر با قطار و هواپیما محدود شده است.

شرکت‌کنندگان در پخش مشعل از دو هفته قبل از برگزاری، تحت بررسی‌های سلامت قرار گرفته‌اند و به‌دقت تحت نظر قرار گرفته‌اند.

سایرین در میان ۱۳۵ حامل مشعل که روز چهارشنبه به میدان رفتند عبارتند از جینگ هایپنگ، کاپیتان سپاه فضانوردان چین، یه پیجیان، مشاور ۷۷ ساله برنامه اکتشاف ماه چین، بازیکن سابق NBA یائو مینگ، و کارگردان فیلم چینی ژانگ ییمو، که قرار است مستقیم مراسم افتتاحیه جمعه در آشیانه پرنده.

پخش مشعل کاهش‌یافته با سال ۲۰۰۸ فاصله زیادی دارد، زمانی که پکن شعله المپیک را به سفری جهانی پیش از میزبانی بازی‌های تابستانی آن سال فرستاد. این رله معترضان را به نقض حقوق بشر و سیاست های چین در تبت، سین کیانگ و جاهای دیگر جلب کرد که منجر به درگیری های خشونت آمیز و لغو برخی از مراحل خارج از کشور شد.

لو ژی‌هوان در جریان پخش مشعل بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در پارک جنگلی المپیک پکن در فوریه با مشعل می‌دود.  2، 2022.
لو ژی‌هوان در جریان پخش مشعل بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در پارک جنگلی المپیک پکن در فوریه با مشعل می‌دود. ۲، ۲۰۲۲.
AP

بازی های زمستانی در کنار ملاحظات پزشکی با مناقشات سیاسی مشابهی همراه بوده است.

شش هفته پیش، ایالات متحده، بریتانیا و تعدادی از متحدانش گفتند که در اعتراض به نقض حقوق بشر توسط رژیم حزب کمونیست، مقامات بلندپایه را برای شرکت در بازی‌های پکن اعزام نخواهند کرد.

ورزشکاران به دلیل گفتن یا انجام هر کاری که باعث رنجش میزبانان چینی آنها می شود از سوی کمیته برگزاری تهدید به “مجازات معین” شده اند، در حالی که چندین هیئت از هر کسی که به پکن می رود خواسته اند به دلیل نگرانی در مورد شخصی خود، به جای وسایل شخصی خود، تلفن های “مشعل” را بگیرند. اطلاعات ممکن است به خطر بیفتد.

لیگ ملی هاکی به عدم اطمینان ناشی از بیماری همه گیر اشاره کرد تا همه بازیکنان خود را از مسابقات المپیک باز دارد. و شبکه تلویزیونی آمریکایی NBC گفت که تیم های اعلام کننده را به چین نمی فرستد و دلیل آن همان نگرانی های مربوط به ویروس بود که زمانی که این شبکه بسیاری از خبرنگاران خود را از بازی های توکیو بیرون کشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر