پرداخت ۳۱۶ میلیارد تومان اعتبار در شهر رشت رشد ۴۴.۱ درصدی


فرماندار رشت با اشاره به رشد ۴۴.۱ درصدی اعتبارات شهرستان در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان رشت ۳۱۶ میلیارد تومان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نمایندگان شورای اسلامی شهر در اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با تسلیت ایام دهه محرم و شهادت امام پناهی امام حسین (ع) و یاران باوفایش که با هدف توزیع اعتبارات ۱۴۰۱ ساله از محل اعتبارات سه گانه دارایی های سرمایه ای استانی، قانون استفاده متوازن و ۳ درصدی حضور ساماندهی نفت و گاز انجام شد. تخصیص اعتبارات، توزیع و هزینه اعتبارات باید عادلانه بوده و با در نظر گرفتن سهم متوازن مناطق، روند اجرای پروژه ها و تداوم خدمات را تسریع بخشد.

امام پناهی تصریح کرد: پس از گذشت چندین سال به دلیل خسارات فراوان رشت در بخش‌های مختلف، سهم ۳ درصدی نفت و گاز به این شهرستان اختصاص یافت که ۵۰ درصد آن صرف فقرزدایی در روستاها و مناطق محروم می‌شود. وی گفت: رشد ۴۴.۱ درصدی اعتبارات نسبت به سال ۱۴۰۰; ۳۱۶۷۶۶ در سال جاری. ۹۰۰ هزار تومان به شهر رشت اختصاص می یابد.

فرماندار رشت با اشاره به لزوم فعالیت های جهادی و تلاش شبانه روزی برای رفع فقر از چهره شهر به ویژه مناطق روستایی گفت: آب و فاضلاب، راهداری و حمل و نقل جاده ای، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و برق. در مقوله ساخت و ساز و آبادانی روستاها تلاش خود را در روستاها افزایش می دهند.

پروژه های برق، آب شرب، راه روستایی از مهمترین نیازهای شهرستان، تکمیل خطوط آبرسانی سنگر به کوچسفان و تامین آب شرب روستای سراوان با استفاده از مخزن ۶۰۰۰ متر مکعبی است. آسفالت، بهسازی بیش از ۹۰ کیلومتر راه، اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در سال گذشته یکی از روستاها گام های اولیه را برای برقراری عدالت در خدمت رسانی دانست و خواستار ادامه این راه شد.

در ادامه این جلسه احمدی نماینده مردم منطقه رشت و خمام در شورای اسلامی با قدردانی از زحمات نهادهای ذیربط در مدیریت منابع آبی و وارد شدن کمترین خسارت ممکن به کشاورزان گفت: مسئولین باید زبان باشند. نیازهای مردم و تلاش برای ارائه خدمات و حرکت خوب». جهاد یعنی حذف مردم.

همچنین سردار آقازاده دیگر نماینده رشت و خمام اظهار داشت: برای رفع عقب ماندگی شهر در بسیاری از شاخص های رفاهی استانی و کشوری باید در توزیع اعتبارات بر اساس شاخص های رفاهی عادلانه عمل کرد.

کوچینی نژاد نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام با اشاره به نقش تخصیص هدفمند بودجه در ایجاد تحول اقتصادی شهرستان گفت: اختصاص اعتبار برای پروژه های دارای اولویت بالا و تکمیل پروژه هایی مانند رشت. یکی از پروژه های مهم کشور، راه آهن بندر کاسپین است که می تواند نقش مهمی در توانمندسازی و رونق اقتصادی این شهرستان داشته باشد.

به اشتراک بگذارید