پرونده دستگیرشدگان اغتشاشات هر چه سریعتر تکمیل و به دادگاه ارسال شود


رئیس قوه قضائیه با تفکیک مقوله اعتراض از تمرد گفت: جمهوری اسلامی ایران تهدید و تحدید امنیت مردم، ایجاد رعب و وحشت در آنها، ارعاب و تبانی با بیگانگان را برنمی تابد. مشکلات جدی

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در جلسه شورای عالی قضایی روز دوشنبه (۱۸ مهر) در آستانه شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت امام خمینی(ره) گفت: با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: با فرجه. مجموعه‌ای از نیروهای جان برکف، یکی از سازمان‌هایی که شبانه‌روز با مردم در ارتباط هستند و بیشتر مأموریت‌های فرجا از مرزها تا اعماق کشور، مربوط به مأموریت‌های مختلف است. سطوح جامعه نیز برای عموم آن قابل مشاهده است.

محسنی اجی با بیان اینکه نیروی انتظامی طی سالیان گذشته ارتقا و پیشرفت داشته است، گفت: فرجا در ابعاد مختلف آموزشی، آموزشی و تجهیزاتی با هدف خدمت به مردم و حفظ امنیت آنها ارتقا یافته است. آرامش؛ حفظ و تقویت ایمنی. وآرامش شهروندان نیروی فرجه در تلاش بوده و مجروح شده است.شهدا و جانبازان زیادی به کشور کمک کرده اند و جان خود را فدا کرده اند و از سوی دیگر از دشمنان خود تمجیدهایی می شنوند که کوچکترین حاصلی نداشته است. ضعف یا توقف در مبارزه آنها.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مردم ایران اسلامی نیز قدردان زحمات نیروهای فراجا هستند، گفت: این موضوع مشخص است. فرجا باید به ساختن قدرت خود ادامه دهد و در صورت وجود، برای رفع نواقص و نواقص گام بردارید.

رئیس قوه قضائیه با قدردانی و تسلیت شهادت جمعی از نیروهای مختلف نظامی، انتظامی، امنیتی و بسیجی در فتنه اخیر علیه تروریست ها، تجزیه طلبان، اغتشاشگران و عوامل بیگانه گفت: قول می دهیم. تا جایی که بتوانیم از آن برای رسیدگی و مجازات هر چه سریعتر پرونده قاتلان، مهاجمان، نظامیان، نیروهای انتظامی، امنیتی و بسیج در اغتشاشات اخیر که منجر به شهادت و مجروحیت شد، استفاده خواهیم کرد. حقوق و شریعت.

محسنی آجایی به تبیین و تشریح ابعاد مختلف الف «اعتراض» امری پسندیده شمرده شده و در اصول قانون اساسی نیز به آن تصریح شده است. وی بر این اساس گفت: ممکن است عده ای با فعل یا تصمیمی مخالفت کنند و مخالفت آن ها پذیرفتنی است که در نظام های مدنی نیز این امر به رسمیت شناخته شده است. در اسلام تضاد آراء و افکار برای رشد و افزایش مهارت و دانش پذیرفته شده است.

رئیس قوه قضائیه با تفکیک مقوله اعتراض از اغتشاش گفت: روشن است که هیچ قدرت عاقلی و هیچ ارتشی در جهان، اعتراضی را که به هرج و مرج، اخلال، غارت، سوزاندن، ویران کردن، توهین و کشتار اموال عمومی و مردم تبدیل شود، تحمل نخواهد کرد. جمهوری اسلامی ایران تهدید و تحدید امنیت مردم، ایجاد رعب و وحشت، کشتار و توطئه با بیگانگان را برنمی‌تابد و با این گونه مسائل برخورد جدی خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اشتباه محاسباتی مجدد دشمن در پرونده های اخیر گفت: دشمن این بار نیز مانند گذشته دچار فریب آدرس های دروغینی شد که دریافت کرده بود او مصمم شد که امنیت و آرامش مردم ما را با تدارک و تدارک از بین ببرد. برخی افراد اشتباه می کنند؛ از سوی دیگر برخی عناصر مزدور و منافقین نیز پشت نقاب حضور داشتند.

محسنی آجایی افزود: دشمن بداند که این بار در فهم خود از مردم و نظام ما اشتباه کرده است مردم ما همچنان پشتیبان نظام، انقلاب و دین خود هستند، نهادها و دستگاه های مسئول اعم از قوه قضائیه، امنیت و نیروی انتظامی با این تحولات اخیر برخورد مناسبی خواهند داشت و بار دیگر شرم بر دشمن باد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ظلم ها و جنایاتی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق بشر و استکبار در جوامع غربی و کشورهای استعمارگر در حق مردم می کنند، گفت: به اتفاقاتی که افتاده نگاه کنید. آنچه اخیراً در نقاط مختلف جهان رخ داده است، رژیم های استکباری و شکنجه های آنها عمق ظلم و نقض حقوق بشر و حقوق زنان توسط این رژیم ها را آشکار می کند. در محله خودمان دانش آموزان قتل عام شده اند و مدعیان دروغین حقوق بشر ساکت شده اند، اما همین مدعیان دروغین مشکلی در ایران را بهانه می کنند تا کشور ما را نابود کنند.

محسنی آجایی گفت ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که جز دشمنی و توطئه امنیت مردم ما را از دشمنانمان تهدید کندبه افرادی که با اعمال، حرف و صفحات مجازی خود می خواهند تحریکات را افزایش دهند، هشدار داد و بهانه از آشکار شدن این صحنه و افشای توطئه آمریکایی و صهیونیستی برای تهدید امنیت مردم ایران نخواهند پذیرفت. آنها..

قاضی القدات در این خصوص گفت: امروز مشخص شده است که چگونه شیطان بزرگ و صهیونیست ها صحنه را رهبری می کنند و تروریست ها را آموزش و تجهیز می کنند تا امنیت مردم ایران را به داخل کشور اعزام کنند. پس هیچ عذری باقی نمانده، اگر کسی بخواهد با عمل و گفتار و عمل مجازی خود اقدام به تحریکات و اقداماتی علیه امنیت مردم کند، باید پاسخگو باشد و با چنین فردی برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه ضمن تشریح اهداف و توطئه های دشمنان برای حمله به کشور تاکید کرد: همه باید مراقب باشیم که کوچکترین آسیبی به وحدت و یکپارچگی کشور و مردم وارد نشود.

محسنی آژه ای یکی از دادستان ها، دادسراها و بازپرسان مناطق مختلف کشور در روزهای اخیر با تلاش مضاعف و بعضاً شبانه روزی به پرونده ها رسیدگی کرده و دستور مساعدت بیشتر معاونت امداد و کمک های مالی قوه قضائیه را صادر کرده است. اداره دادگاه

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ابلاغ بخشنامه دادستان کل کشور در خصوص نحوه رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات اخیر گفت: پرونده دستگیرشدگان در اغتشاشات اخیر به ویژه کسانی که اماکن عمومی را به آتش کشیدند و کسانی که در کشتار و مجروح کردن مردم مسئول و دست اندرکاران بوده اند باید هر چه سریعتر تکمیل و به مراجع قضایی ارسال شود. به محض دریافت پرونده دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر از سوی مراجع قضایی و دادسراهای ذی ربط نسبت به برخورد فوری آنان اقدام شود.

رئیس قوه قضائیه بر اعمال حداکثر دقت و سرعت در رسیدگی به پرونده قربانیان اغتشاشات اخیر و کشف قاتلان، ضاربان و عوامل مرگ آنها تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی محسنی در دومین بخش از جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه به معاونت حقوقی قوه قضاییه دستور داد تا تشریفات تصویب اصلاحیه قانون مجازات متخلفان را طی کند. کشور از شورای اسلامی پروژه.

رئیس قوه قضائیه در این خصوص گفت: پس از دستور دو ساله مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۶ در خصوص نحوه رسیدگی به پرونده های مخل نظام مالی کشور، معظم له دستور مذکور را در سال ۱۳۹۸ تمدید کردند. مشروط بر اینکه این موضوع به قانون تبدیل شود.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: معاونت حقوقی قوه قضاییه باید با جدیت روند تصویب مصوبه طولانی مدت ابلاغ شده در مجلس «اصلاح مجازات اخلال گران نظام اقتصادی کشور» را دنبال کند. به مکاتبات عادی در این زمینه بسنده نکنید.

به اشتراک بگذارید