پر کردن شکاف دیجیتال شهری و روستایی در سیاکول با افتتاح پروژه های ارتباطی


فرساد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای بهره مندی روستاهای استان از پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرسا، هفت روستای شهرستان سیاکل به شبکه سراسری اطلاعات متصل شدند

فرزاد توکلی گفت: با افتتاح این ۳ سایت ارتباطی، ۵۴۸ خانوار روستایی از اینترنت تلفن و موبایل در بستر شبکه ملی اطلاعات بهره مند شدند.

در این مراسم نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در شورای اسلامی، رسول فاروقی، امین بابایی فرماندار سیاهکل و فرساد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان حضور داشتند. روستای کپز، گولک و آروشکی در این شهرستان.

مدیرکل ICT استان در این مراسم از دسترسی ۵۴۸ خانوار روستایی به خدمات نسل سوم و چهارم در روستاهای لی، کو پز، نیاول، آروشکی، روزدره، گولک و گرماور شهرستان سیاهکل خبر داد: با راه اندازی ۳ سایت ارتباطی اپراتور ایرانسل در شهرستان سیاهکل برای کاهش شکاف دیجیتال شهری و روستایی ۱۴۶۴ روستایی از خدمات تلفن همراه و اینترنت همراه در بستر شبکه ملی اطلاعات بهره مند شدند. .

توکلی افزود: در راستای این فعالیت، ۶۰ میلیارد ریال پروژه ارتباطی در شهرستان سیاکل با مشارکت اپراتور ایرانسل از منابع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) در شهرستان سیاکل افتتاح و عملیاتی شد. این امر شامل راه اندازی سه سایت اینترنتی تلفن و سیار برای ایجاد زیرساخت های ارتباطی و پر کردن شکاف دیجیتال در روستاهای مذکور است.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده در سطح استان برای جذب سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از دستاوردهای مهم این وزارتخانه است گفت: تلاش و پیگیری نماینده مردم این شهرستان در حوزه روستایی، ما توانسته اند شکاف دیجیتالی بین منطقه، شهر و روستا را کاهش داده و با برداشتن دیگری، شاهد ایجاد زیرساخت ها و بهبود وضعیت ارتباطی در نقاط مختلف استان به ویژه در مناطق روستایی باشیم.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان افزود: هم اکنون ۱۰۵ روستا از ۱۸۸ روستای شهرستان سیاکل دارای اینترنت پرسرعت روستایی هستند که این دستاورد در راستای اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. شکاف دیجیتال بین مناطق روستایی و شهری سایت ارتباطی از سایت پروژه USO برای ۲۳ روستای این شهرستان در آینده نزدیک در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

با افتتاح سایت ارتباطی تلفن همراه: ۲۸۵ خانوار روستایی شهرستان سیاکل به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

با راه اندازی این سایت ۲۸۵ خانوار روستایی با مجموع ۶۹۷ نفر تحت پوشش اینترنت تلفنی و همراه در بستر شبکه ملی اطلاعات قرار گرفتند.

فرساد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن بررسی پروژه های ارتباطی از برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای بهره مندی روستاهای استان از پوشش تلفن همراه یاد کرد. و اینترنت پرسرعت گفت: تلاش ها برای برقراری ارتباط پایدار در روستاهای استان و اینترنت پرسرعت در استان ادامه دارد، امیدواریم همه روستاهای استان به ویژه مناطق کم برخوردار از این امر بهره مند شوند. .

وی با اشاره به افتتاح این سایت ارتباطی با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریالی از منبع اپراتور همراه اول در روستای لر شهرستان سیاهکل گفت: با افتتاح این سایت به غیر از ۱۶۵ خانوار ساکن در روستا، ۱۲۰ خانوار خانواده های ساکن در روستاهای لر دهستان دیلمان (ایشکو علیا، قوشلک، ایشکو بین) به تلفن همراه و اینترنت دسترسی دارند و از خدمات نیز بهره مند می شوند.

به اشتراک بگذارید