پل آبی روستای چارده ساخت غیر استاندارد شهرک صنعتی در ۲۷ هکتار از اراضی منابع طبیعی


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: در حوزه تامین نهاده های دامی تخلفاتی در وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته که توسط کمیسیون کشاورزی شناسایی شده و با رئیس جمهور در حال پیگیری است. بازرس سازمان و قوه قضائیه.

پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم در تشریح آخرین اخبار درباره طرح تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولید محصولات کشاورزی، ابراهیم نجفی اسپیلی گفت: این طرح سال گذشته بررسی و به شورای نگهبان ارسال شد. شورای نگهبان مخالف بود. .

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه مجلس برای رسیدگی به این موارد اقدام کرده است، خاطرنشان کرد: مقرر شد کارگروهی با حضور اعضای شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و کمیسیون کشاورزی تشکیل شود. خرداد امسال و مسائل آن در کارگروه حل می شود

نماینده مجمع نمایندگان استان گیلان در شورای اسلامی مجلس با بیان تلاش مجلس برای تامین نهاده های دامی بیان کرد: جنگ اوکراین و روسیه باعث شده تا مردم دنیا در تامین نهاده های دامی با مشکل مواجه شوند. اوکراین نهاده های دامی جهان را تامین کرد.

نجفی در خصوص نظارت شورای اسلامی بر تخلفات در زمینه واردات محصولات دامی گفت: یکی از شرکت های خصوصی واردات نهاده طی هفته های گذشته ۵۰۰ هزار تن نهاده های دامی را بدون واردات وارد سامانه کرده است. گمرک.

وی با اشاره به اینکه دامداران و مرغداران ۱۰۰ میلیارد تومان به شرکت داده اند، افزود: تخلف در وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته که کمیسیون آن را تشخیص داده و موضوع را از روسای سازمان بازرسی و قوه قضائیه بررسی کرده است. نمایندگان نیز در حال بررسی هستند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی شورای اسلامی در مورد نظارت مجلس برای جلوگیری از واردات برنج گفت: میزان برنج مصرفی در کل کشور ۳.۲ میلیون تن و میزان تولید برنج ۲.۲ است. میلیون تن، بنابراین یک میلیون تن برنج باید به کشور وارد شود.

نجفی گفت: در جلسه مدیرعامل کارخانه های شالیکوبی گیلان در کمیسیون کشاورزی، هیات مدیره و مسئولان این کارخانه ها در صورت اختصاص وام ویژه در لایحه بودجه برای نوسازی، از هدر رفت دو میلیون و ۵۰ هزار تن برنج جلوگیری می کنند. کارخانه های آسیاب برنج.

یکی از اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان در شورای اسلامی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده این موضوع لحاظ می شود، گفت: وزارت جهاد کشاورزی مجبور است برنج را در محدوده مصرف داخلی وارد کند. مجلس در حال نظارت بر منطقه برای دریافت مجوز واردات بیش از یک میلیون تن است

وی در خصوص تلاش مجلس برای اصلاح قوانین بخش کشاورزی و اصلاح قوانین سخت این بخش، گفت: برای اصلاح قوانین بخش کشاورزی، هر کمیسیون موظف است تعارضات حوزه کشاورزی را که باید حل شود، جمع آوری کند. در کمیسیون کشاورزی

نجفی با اشاره به یکی از این ناهماهنگی ها در قوانین گفت: بر اساس قوانین موجود مدیریت تغییرات کاربری خارج از محدوده شهری – روستایی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است و این یکی از موارد مغفول مانده است. ساخته شده مرجع رسیدگی، ابزار حریم خصوصی شهر شهرداری است.

نماینده مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت مجلس از شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی افزود: طرح ایجاد شبکه ملی توسعه فناوری در حوزه های آب، انرژی و محیط زیست در مجلس تدوین شد. . دستور حمایت از شرکت های دانش بنیان پس از تکمیل در صحن معرفی می شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در شورای اسلامی در خصوص مزایای سفر استانی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، سازمان نیرو و محیط زیست و معاونین وزیر به گیلان گفت: پس از ورود این مسئولان جلسه ای تشکیل شد. با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی و نمایندگان هیئت حاکمه.

وی با بیان اینکه بسیاری از مسئولان فوق پس از مرکز استان در آستانه اشرفیه حضور داشتند، خاطرنشان کرد: مهمترین بازدید از آستانه اشرفیه در این سفر ساخت شهرک کشاورزی در مرکز بود. آستانه اشرفی با تایید مسئولان

عضو مجمع نمایندگان شورای اسلامی استان گیلان موافقت کرد: علاوه بر این ۲۷ هکتار زمین در کیاشر برای ساخت شهرک صنعتی پیدا کردیم، موافقت منابع طبیعی را هم گرفتیم و اکنون سند دریافت و تحویل داده شده است. بر فراز.

نجفی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های اصلی مردم کیاشهر اسکله است، گفت: ۵ هکتار از اراضی بندر کیاشهر در سال های گذشته به عنوان اسکله استفاده می شد و به دلیل مسائل زیست محیطی تعطیل شد، بنابراین در این سفر از هیئت همراه خواستیم تکلیف اسکله بندر کیاشهر را مشخص کنند.

وی بیان کرد: هیات وزیران در سال های گذشته از این اسکله برای صید و صیادی استفاده می کردند، در حالی که اسکله بندر کیاشهر از نظر گردشگری جذابیت زیادی دارد و می تواند اشتغال زایی داشته باشد، از سوی دیگر سازمان محیط زیست فراهم نمی کند. . مجوز لایروبی برای استفاده از اسکله ماهیگیری.

نجفی با بیان اینکه هدف این اسکله در منطقه پرورش ماهی پرورش ۲۱ تن ماهی در قفس است، گفت: درخواست ما از مسئولان: جلسه ای برای اولویت بندی وظایف این بندر دو منظوره است. به عنوان اسکله توریستی و ماهیگیری استفاده می شود.

نماینده مردم آستانه اشرفی در مجلس درباره دیگر دستاوردهای این سفر گفت: در روستاهای مختلف به دلیل کمبود اعتبارات، پمپاژ قنوات کشاورزی از ریل خارج شده و بسیاری از کانال ها از ریل خارج شده است. خروج از ریل نیز در سفر این مقام مسئول به آستانه اشرفی بررسی شد.

وی با بیان اینکه بازدید از سد لاستیکی انبارسر یکی از مواردی بود که در این سفر دنبال شد و تخصیص کامل ۴ میلیارد تومان برای تملک محوطه سد در حال انجام است گفت: همچنین در سفر استانی اعضا. نمایندگان کمیسیون کشاورزی و گیلان و هر یک از مسئولان با نمایندگانی به حوزه انتخابیه آمدند.

نجفی در خصوص بازسازی پل چشمه الزهرا در روستای چارده آستانه اشرفی گفت: پل مورد نظر طبق استاندارد ساخته نشده است و در زمان بارندگی آب تا حد خود بالا می رود و امکان تردد وجود ندارد.

وی یکی از خواسته های مردم را احداث پل هوایی در ورودی آستانه اشرفیه و ایجاد راه دسترسی به ضلع شرقی گیلان دانست.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در شورای اسلامی در خصوص حل مشکلات شهرک های صنعتی حوزه انتخابیه خود افزود: در ۳ شهرک صنعتی آستانه اشرفی زمین به سرمایه گذار واگذار شده و هیچ گونه فعالیت عملیاتی نشده است. انجام شد. در آنجا اکنون پیگیر لغو قرارداد با سرمایه گذار هستیم.

نجفی بیان کرد: به عنوان مثال زمینی به مساحت ۳۲ هزار متر مربع در اختیار یک شرکت قرار گرفته است و هفته گذشته از معاونت شرکت دعوت کردیم و مهلتی برای تکمیل و بهره برداری از سوله تعیین کردیم. در زمان مشخص شده یا مجوز واگذاری زمین از این شرکت گرفته می شود و به شرکت دیگری داده می شود.

وی تصریح کرد: همچنین پیگیری های لازم برای بهره وری کارخانه های تملک شده توسط بانک به دلیل بدهی بانکی و احیای کارخانه های راکد و از سوی دیگر منابع طبیعی برای ساخت چهارمین شهر صنعتی در بندر کیاشر در حال انجام است. ، آستانه اشرفی با موافقت ۲۷ هکتار زمین.

دکتر. نجفی درباره اقدامات بعدی برای مرمت آرامگاه معین گفت: دکتر آستانه اشرفی. از معاون حقوقی و مجلس رئیس جمهور برای حضور در مراسم یادبود معین دعوت کردم. خواسته ما از ایشان این است که مقبره دکتر را مرمت کنیم.

نماینده آستانه اشرفی در شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین یکی از خواسته های من از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دکتر قرار بود روز تولد معین به عنوان روز فرهنگ و واژگان فارسی نامگذاری شود. در حال انجام است

به اشتراک بگذارید