پیشرفت ۷۶ درصدی ساخت سد لاستیکی فخر آباد از بهره برداری گردشگری، تفریحی تا کشاورزی


محمد جانپخت معاون آب و منابع آب وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از سد لاستیکی فخرآباد رشت بازدید و در جریان اجرای این پروژه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وحید خرمی مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در این بازدید در تشریح این پروژه گفت: سد لاستیکی فخر آباد با هدف توسعه و بهبود آبیاری حدود یک هزار هکتار از شالیزارها در حال اجراست. شهرستان راش با پیشرفت ۷۶ درصدی.

خرمی افزود: سد لاستیکی فخر آباد می تواند سالانه ۴۵۰ هزار متر مکعب آب ذخیره کند و حجم آب کنترل شده سالانه آن معادل ۲ میلیون مترمکعب خواهد بود.

وی از تداخل آب شور دریا با آب شیرین رودخانه، زهکشی ایمن کانال انحراف آب، ذخیره موقت آب رودخانه و فاضلاب برای تامین آب کشاورزی، افزایش سطح آب رودخانه، کاهش هزینه پمپاژ و بهبود شرایط محیطی جلوگیری کرد. و تغذیه سفره های آب زیرزمینی. گردشگری، بهره برداری تفریحی و ساماندهی رودخانه در این منطقه از دیگر اهداف احداث سد لاستیکی فخرآباد رشت است.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: سد لاستیکی فخرآباد رشتین به طول ۴۰ و نیم متر و ارتفاع لاستیک سه و نیم متر به صورت جدی در حال احداث است.

به اشتراک بگذارید