پیگیری مسائل مربوط به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و توزیع آرد و نان با حضور نایب رئیس مجلس.


نماینده مردم سوماسرا در مجلس از برگزاری جلسه ای با حضور نایب رئیس مجلس و سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص پیگیری مشکلات اجرا و توزیع ارزش افزوده خبر داد. قانون مالیات آرد و نان به سبک جدید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید قاسم دلخوش اباطری در گفتگو با خبرنگار هانه ملت با اشاره به جلسه بررسی مشکلات اجرای مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: با توجه به مشکلات پیش آمده در اداره مالیات بر ارزش افزوده و مشکلات مالیاتی مردم. نگرانی هایی در خصوص شیوه جدید توزیع آرد و نان در کشور مطرح شد و معاون اول رئیس جمهور مجلس، دکتر. ما درخواست ملاقات با نیکساد نایب را دادیم و ایشان با حضور رئیس جلسه ترتیب دادند. سازمان امور مالیاتی کشور.

نماینده سوماسارا در مجلس ادامه داد: در این جلسه به عنوان قانونگذار بحث شد که قانون نظام فروشگاهی و بحث مالیاتی تصویب شد اما در مرحله اجرا مشکلاتی در زمینه کارت های بانکی وجود داشت. با توجه به قانون مالیات بر ارزش افزوده سال ۱۴۰۰ اما متأسفانه سال ۱۳۹۹ نیز در این مالیات لحاظ شده است که باید با توجه به دغدغه مردم رسیدگی شود. و در این خصوص معترض شد، انجام اصلاحات جدی در نحوه اجرا از جمله سازمان امور مالیاتی به عنوان بخشی از آن حائز اهمیت است و مرکز تحقیقات نیز در این راستا و رفع این امر مساعدت های لازم را انجام می دهد. مشکل

وی افزود: همچنین در بحث سبک جدید مایدا و روتی معتقد بودیم که اگر این روش در سراسر کشور اجرا شود مشکلات عدیده ای را به همراه خواهد داشت، بنابراین مقرر شد این موضوعات در مجلس بررسی شود. مرکز تحقیقات. نانوایی های تقلبی باید از میدان خارج شوند زیرا ۳۰ درصد افرادی که نانوا نیستند اما مجوز نانوایی دارند نمی دانند آردشان کجا رفته است، باید این وضعیت اصلاح شود.

دلخوش تصریح کرد: در بخشی دیگر پیشنهاد شد یارانه نان به حساب مردم واریز شود، بنابراین به جای واریز یارانه به حساب نانوا، از نیروهای بانکی برای اجرای سبک جدید و ایجاد هزینه اضافی استفاده شود. این اقدام به خاطر دولت و مردم انجام شد، این روش در مرکز پژوهش های مجلس نیز بررسی شد و تصمیم گرفت نتایج مثبتی بگیرد.

به اشتراک بگذارید