چرا دولت نمی‌خواهد مصوبه مجلس در خصوص صورتحساب‌های الکترونیکی را اجرا کند؟


مجلس همچنان بر مصوبه خود در قانون بودجه ۱۴۰۱ برای حذف ارز ترجیحی تاکید دارد و با وجود اینکه دولت لایحه ای را برای حذف حکم بازگرداندن قیمت کالاهای اساسی به نرخ شهریور ۱۴۰۰ ارائه کرده است، اما حاضر به تجاوز از این قانون نیست. موقعیت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از همشهری، مجلس در جریان تصویب لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ با حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی به مردم با نرخ ۱۴۰۰ شهریور موافقت کرد، همان موضوع، کوپن الکترونیکی. صحنه دوباره اجرا می شود روی میز دولت. اما در شرایط فعلی دولت می خواهد در صورت عدم تطابق نظام کوپنی یا نیازهای اقتصادی داخلی و جهانی با نرخ ۱۴۰۰ این حکم را حذف کند که البته با مخالفت مجلس مواجه می شود.

داستان وضعیت پارلمان

در پی انجام اصلاحات اقتصادی لازم و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از اقتصاد ایران، قرار شد روند توزیع کالاهای اساسی از نظام توزیع یارانه ارزی به عمومی‌سازی یارانه‌ها تبدیل شود و برای پذیرش این درخواست دولت، مجلس مقرر کرد. که اگر ارز ترجیحی حذف شود قیمت افزایش می یابد این باید به نوعی جبران شود.

اگرچه ممکن است این وضعیت در اقتصاد تورمی ایران و تغییرات جهانی قیمت کالاها غیرحرفه ای به نظر برسد، اما در آن زمان به تصویب سازمان برنامه و بودجه رسید و توزیع کالاهای الکترونیکی نیز پیشنهاد شد تا اجرایی شود. وضعیت اکنون دولت به دلایل مختلف می خواهد این ماده را حذف کند، لایحه ای برای حذف آن به مجلس ارسال شده است، اما در مجلس به این درخواست واکنش هایی صورت گرفته است و این را رئیس مجلس می گوید. الکترونیک همانطور که در قانون بودجه آمده و توسط کالابرگ اجرا شده است، این الزام قانونی مبنای کار خواهد بود.

به اشتراک بگذارید