چرا عبدالملکی وزارت حراست را تغییر داد؟ | او توهمات خطرناکی در ذهن داشت


عبدی گفت: یکی دو روز پس از روی کار آمدن، همین بس که می گویند بدون هیچ توجیهی رئیس حراست وزارت کار را عوض کرد اما طولی نکشید که برکنار شد. مشکلات این انحلال فراتر از درک ما باقی ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فرارو، پس از گمانه زنی های مختلف سرانجام «حجت عبدالملکی» وزیر کار با انتشار حکمی استعفای خود را اعلام کرد. بر همین اساس سخنگوی دولت اعلام کرد: پس از پذیرش دومین استعفای وزیر کار از سوی رئیس جمهور، محمدهادی عبدالملکی را به جای صفی وفا در وزارت کار و رفاه اجتماعی منصوب کرد.

حجت عبدالملکی در نامه استعفای خود دلیل استعفا را افزایش هماهنگی در دولت عنوان کرد. به گفته محمد هادی صحیح وفا، سخنگوی دولت که به عنوان وزیر کار منصوب شده است، وی در گذشته از نزدیک با دولت همکاری داشته است.

عبدالملکی سخنان خطرناکی می زند

عباس عبدی فرارو، تحلیلگر مسائل سیاسی به فرارو گفت: ما از پیشینه استعفای عبدالملکی وزیر کار اطلاعی نداریم. آقای ریس و همکارانش به این مسائل اعتقادی نداشتند، اما برخی مجبور شدند تسلیم شوند. نمادهای مایا، عبدالملکی را به عنوان وزیر معرفی کنید.

وی افزود: شما می توانید با یک میلیون تومان شغل ایجاد کنید یا صدها میلیون دلار به بازار تزریق کنید و آن را به ۱۵ هزار تومان کاهش دهید یا اگر کار اول یا دوم را انجام دهیم واقعاً قدرت اقتصادی دنیا در دنیا بوده است. در ذهن این شخص عجیب و خطرناک است.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: اینها اساساً سخنان مضحک و توهم آمیز بود، اما چون منتقدی غیرمسئول بود، وزیر شد و چیزی جز اتلاف وقت نداشت. نتوانست.

عبدی گفت: یکی دو روز پس از روی کار آمدن، همین بس که می گویند بدون هیچ توجیهی رئیس حراست وزارت کار را عوض کرد اما طولی نکشید که برکنار شد. ماجرای کابینه عبدالمالکی از درک ما خارج است، موضوعات این برکناری مسکوت مانده است.

عباس عبدی اظهار داشت: وی در مقام وزیر هیچ دستاوردی نداشته است. نتیجه را در شاخص های اشتغال می توانیم ببینیم. تغییر عبدالمالکی گام مثبتی است، باید مورد حمایت قرار گیرد، اما نمی دانیم جانشینان چه کسانی خواهند بود، بحث این است که آیا وزیر بعدی کپی اصل عبدالمالکی است یا متفاوت از او. با این حال، باید در برابر این رویکرد و جایگزینی بهترین افراد مقاومت کرد.

عبدی در پاسخ به این سوال که آیا معاون اول در سمت فرماندهی اقتصادی دولت باقی می ماند یا خیر، گفت: چه کسی می تواند بیاید، با توجه به عملکرد غیرشفاف دولت نمی توان گفت که آنها چه کسانی هستند و از چه گروهی هستند، یک چیزی است. صرف نظر از اینکه مقبر فرمانده مالی دولت باشد یا شخص دیگری، مهم این است که با توجه به شرایط کشور، یک مرکز مسئول و یک تیم صحبت کنند. خطرناک است، اجازه ندهید اوضاع بدتر شود، بدتر از آن است.

عبدالملکی برنامه خاصی برای اداره کابینه ندارد

وحید شاهی، کارشناس اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار فرارو، با اشاره به استعفای وزیر کار گفت: زیرا هزینه ناکارآمدی ناشی از درآمدهای نفتی را پوشش می دهد.»

وی افزود: دولت سیزدهم در شرایطی روی کار آمد که تحریم ها بسیار بد بود و تحریم ها اعمال می شد و در چنین شرایطی باید وزرای مجرب، شایسته، مشورتی و ارتباطی انتخاب می شد. متاسفانه وزیر کار چنین ویژگی هایی نداشت و از همان ابتدا پیش بینی می شد که یا از سوی نمایندگان استیضاح شود یا مجبور به استعفا شود.

شقی گفت: عبدالملکی برنامه خاصی برای اداره کابینه نداشت و با برخی از نمایندگان مجلس و نهادهای تصمیم گیری کشور درگیر شد و برخی اظهارات مورد پسند کارشناسان قرار نگرفت. مجموعه چنین عواملی عبدالملکی را وادار کرد که خیلی سریع ظرف یک سال استعفا دهد.

این کارشناس اقتصادی همچنین به تصمیمات عبدالملکی که وضعیت وخیم اقتصادی کشور را بدتر کرده است، اشاره کرد.

وی ادامه داد: همچنین مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش ۵۷ درصدی حداقل دستمزد منجر به تورم و تورم بالا شده است و همچنین با توجه به این تصمیم تعداد کارگران واحدهای تولیدی تعدیل شده است. بود.

شقاگی با بیان اینکه ساماندهی کابینه مالی دولت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: معتقدم وزرای صمت، کشاورزی و ارتباطات خوب عمل نکرده اند و احتمال تغییر آنها وجود دارد. او خوب بود. او تاکنون توانسته از نظر من نمره قابل قبولی بگیرد.

اشتراک گذاری