چگونه بفهمیم چه زمانی با ۹۱۱ تماس بگیریم


آنچه که باب ساجت فقید ممکن است تصور می کرد سر کبودی بود می تواند دلیلی باشد که ماه گذشته هرگز از خواب بیدار نشد.

این کمدین در دی ماه درگذشت. ۹ هنگام اقامت در ریتز کارلتون در اورلاندو، فلوریدا. بازرسان هیچ نشانه ای از بازی بد یا مصرف مواد مخدر پیدا نکردند.

با این حال، کالبد شکافی چیزی شاید به همان اندازه ترسناک را نشان داد: خونریزی مغزی.

اگرچه هیچ کس نمی تواند مطمئن باشد که ساعاتی قبل از مرگ نابهنگام این مرد ۶۵ ساله چه اتفاقی افتاده است، پزشکان پزشکی فلوریدا به این نتیجه رسیدند که او به سرش ضربه زده و جمجمه اش شکسته است. سپس دراز کشید و خوابید.

در این گزارش همچنین آمده است که ساجت دچار خونریزی و کوفتگی مغزی شده است و مرگ او “نتیجه ترومای بلانت سر” بوده است.

این اتفاق مرگبار طرفداران را شوکه کرد – و متعجب شدند که آیا ممکن است برای آنها هم همین اتفاق بیفتد.

باب ساجت؛  هتل
باب ساجت که در چند ساعت قبل از مرگش تصویر شده بود، در اتاق هتلش بر اثر سقوط درگذشت. در گزارش پزشکی قانونی آمده است: «به احتمال زیاد متوفی دچار سقوط غیرقانونی به عقب و اصابت به قسمت خلفی سرش شده است» و افزود: نحوه فوت تصادفی است.
bobsaget / اینستاگرام; ریتز کارلتون

در واقع، حتی یک سردرد خفیف به دنبال یک ضربه یا زمین خوردن می تواند منجر به یک هماتوم بالقوه کشنده در مغز شود، وضعیتی که باعث می شود شکاف ها در داخل و اطراف اندام ذهن شما پر از خون شود.

دکتر گفت: نادیده گرفتن علائم بالقوه کشنده آسان است. Neha Dangayach، مدیر مدیریت اورژانس عصبی و انتقال سیستم بهداشتی کوه سینا.

«اغلب بزرگسالانی که سردرد دارند، ممکن است فکر کنند [it] او به The Post گفت: یک سردرد ساده است، یا خودشان شروع به تشخیص می کنند.

اما این می تواند یک سناریوی بسیار خطرناک برای کسانی باشد که مستعد سردرد هستند، چه میگرن در آنها تشخیص داده شده باشد، چه سردردهای خوشه ای یا باور داشته باشند که این فقط یک خماری بد است.

حتی در آن دسته از بیمارانی که انواع سردردهای دیگری دارند، اگر دچار سردرد شوند، سردرد با سردردی که معمولاً می‌گیرند یکسان نیست، یا شدت آن بسیار بیشتر است، یا از بین نمی‌رود… اینها نشانه‌های پرچم قرمز هستند، شما باید آن سردرد را بررسی کرد.»

خونریزی مغزی می تواند به طرق مختلف ظاهر شود. کسانی که از ضربه شدید سر رنج می برند، مثلاً در یک تصادف رانندگی، اغلب در عرض چند ساعت علامت دار می شوند و با سردرد طاقت فرسا، فلج یا کما تظاهر می کنند.

به گفته دانگایچ، در برخی دیگر، حتی یک “ترومای بی اهمیت”، برآمدگی که ممکن است رخ دادن آن فراموش شود، می تواند منجر به یک نوع مزمن هماتوم شود که در طول زمان به آرامی ایجاد می شود و علائم بسیار ظریف تری دارد.

پادکست نهایی باب ساجت
بر اساس گزارش پزشکی قانونی که روز پنجشنبه توسط پیج سیکس به دست آمد، جمجمه این بازیگر فقید «فول هاوس» دارای چندین شکستگی همراه با خراشیدگی در پوست سرش بود. در این گزارش همچنین آمده است که ساجت دچار خونریزی و کوفتگی مغزی شده است و مرگ او “نتیجه ترومای بلانت سر” بوده است.
گتی ایماژ

برای بیمارانی که هماتوم ساب دورال مزمن دارند، ممکن است علائم را بلافاصله بروز ندهند، اما در طی چند هفته. Dangayach به The Post گفت.

Dangayach اضافه کرد: اگرچه ممکن است برای هر فردی در هر سنی اتفاق بیفتد، عوامل افزایش خطر شامل شرایط زمینه ای مانند فشار خون بالا، مصرف کننده های رقیق کننده خون و “سقوط های مکرر” است.

او افزود: “ممکن است سقوط دوم برای آنها یا سقوط سوم باشد که تعادل علائم ایجاد شده را به دلیل خونریزی مجدد به هم می زند.”

«آنها به این نتیجه رسیده اند که او به طور تصادفی پشت سرش را به چیزی کوبیده، هیچ فکری به آن نکرده و به خواب رفته است.  خانواده ساجت در بیانیه ای اعلام کردند که هیچ مواد مخدر یا الکل در کار نبوده است.
«آنها به این نتیجه رسیده اند که او به طور تصادفی پشت سرش را به چیزی کوبیده، هیچ فکری به آن نکرده و به خواب رفته است. خانواده ساجت در بیانیه ای اعلام کردند که هیچ مواد مخدر یا الکل در کار نبوده است.
Getty Images برای Tribeca Festiva

علائم خونریزی مغزی می تواند حاد باشد – حالت تهوع، استفراغ، تشنج. اما اغلب بسیار ظریف‌تر از آن است، با نشانه‌هایی از ضعف عضلانی، اختلال در بینایی یا نوعی سردرد “جدید” که با گذشت زمان ایجاد می‌شود و به نظر می‌رسد حتی با دارو هم از بین نمی‌رود.

Dangayach از هر کسی که از سردرد رنج می‌برد می‌خواهد که با یک پزشک صحبت کند، خواه این تهدید کننده زندگی باشد یا خیر: «درمان‌های بسیار خوبی برای هر سردردی وجود دارد». و در مورد آسیب مغزی تروماتیک، درمان به موقع کلید بقا است.

او گفت: «بیماران نباید منتظر بمانند. می‌دانید، اغلب شنیدن این موضوع که کسی در حال بروز علائم است، بسیار ناراحت کننده است، و آنها تصمیم گرفتند آن را بخوابند و به بیمارستان نیامدند. همه این درمان ها به زمان حساس هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر