کاربران فیس بوک و جیمیل هشدار داده اند که هرگز از این پسوردها استفاده نکنندبر اساس گزارش جدید، کارشناسان نسبت به استفاده از رمزهای عبور رایج در اپلیکیشن ها هشدار داده اند زیرا احتمال هک شدن را افزایش می دهند.

مطالعه انجام شده توسط شرکت پرداخت کارتی Dojo نشان داد که بسیاری از مردم تمایل به بازیافت رمزهای عبور مشابه دارند.

این مطالعه ۱۰۰۰۰۰ رمز عبور نقض شده از مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا را مورد بررسی قرار داد و سپس آنها را در بیش از ۳۰ دسته، از حیوانات گرفته تا نشانه های ستاره، گروه بندی کرد.

این تحقیق وجوه مشترک جالبی را به همراه داشت: اکثر مردم تمایل دارند از تغییرات رمز عبور یکسان، با عدد یا کاراکتر کمی متفاوت استفاده کنند.

مردم همچنین تمایل دارند به سمت دسته‌های رمز عبور خاصی گرایش پیدا کنند – در بالای لیست نام حیوانات خانگی و اصطلاحات دوست‌داشتنی مانند «عزیز»، «عشق» و «فرشته» قرار دارد.

این مطالعه می‌نویسد: «با مشاهده اینکه کدام دسته دارای بیشترین رمزهای عبور نقض‌شده است، این مطالعه می‌تواند موضوعات رمز عبوری را که به طور کلی باید از آن‌ها برای حفظ امنیت آنلاین اجتناب کنید، نشان دهد.

این مطالعه همچنین به طور خاص به کاربران توصیه کرد که از رمزهای عبوری که دارای مواردی مانند ورزش، ساخت خودرو، غذا، رنگ‌ها، شهرها و کشورها و غیره هستند، خودداری کنند.

طبق گزارش NCSC، رمزهای عبور محبوب دیگری که باید از آنها دوری کرد، آنهایی هستند که دارای دنباله ای از اعداد هستند مانند «۱۲۳۴۵۶» (۲۳.۲ میلیون کاربر)، «۱۲۳۴۵۶۷۸۹» (۷.۷ میلیون کاربر) و «۱۱۱۱۱۱۱» (۳.۱ میلیون کاربر).

به خوبی مستند شده است که جرایم سایبری در حال افزایش است، به خصوص که انتظار می رود اکثر گزینه های پرداخت در آینده کاملا دیجیتالی باشند.

علاوه بر این، جرایم سایبری از زمان همه‌گیری کووید ۶۰۰ درصد افزایش یافته است، در حالی که ۸۰ درصد سازمان‌های بریتانیا حداقل یک حمله سایبری موفق را در سال ۲۰۱۹ تجربه کرده‌اند.

با این حال، با بهبود امنیت خود، می توانید به طور قابل توجهی خطر حمله توسط عوامل تهدید را کاهش دهید.

در حالی که دور ماندن از کلمات کلیدی هک شده یک شروع است، می توانید با انتخاب رمزهای عبور تولید شده توسط ابزارهایی مانند ۱Password، اقدامات امنیتی را یک قدم فراتر بردارید.

همچنین می توانید از احراز هویت سه بعدی امن برای تراکنش های آنلاین اعتباری و کارت نقدی استفاده کنید.

این داستان ابتدا در The Sun ظاهر شد و با اجازه در اینجا تکثیر شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر