کار می تواند با اجرای طرح صبحگاهی زندانی شاغل در زندان را شناسایی کند


علیرضا جمشیدی در دومین گردهمایی کارآفرینان و خیران استان گیلان در زندان تحول لاکان در رشوت گفت: کار می تواند به زندانی هویت ببخشد و او را در خانواده و جامعه مقبول کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دومین گردهمایی کارآفرینان و خیرین استان گیلن با حضور رئیس ستاد راهبردی سند تحول قوه قضائیه رضا محمد اصل مدیرکل زندانهای استان در زندان تحول لاکان برگزار شد. سازمان. هاجر تحریری نیکسفات، مدیرعامل مجمع خیرین و برخی از مدیران موسسات خیریه، خیریه و کارآفرینان گیلانی در زندان لاکان کشور اسکان یافتند.

دکتر جمشیدی از اعضای اصلی ستاد راهبردی سند تحول قوه قضائیه در این همایش گفت: کار می تواند به زندانی هویت بدهد و در خانواده و جامعه مقبولیت پیدا کند.

جمشیدی با بیان اینکه این طرح یک پروژه ملی است، گفت: دولت، قوه قضائیه و قوه مقننه با تمام امکانات آمادگی اجرای آن را دارند و حمایت قوی از اجرای آن وجود دارد.

عضو اصلی ستاد راهبردی سند تحول قضایی ادامه داد: زندانی داخل حصار زندان نگران خانواده خود و خانواده زندانی خارج از دیوار زندان و پایداری معیشت خود است. اعتبار آنها در جامعه هدف والای تولید و حفظ درآمد است.

محمد اصل مدیر کل زندانهای گیلان حضور خیرین و کارآفرینان را گامی در مسیر شغلی زندانیان دانست و گفت: با توجه به پتانسیل ارائه دهندگان در تمامی بخشها میتوانیم کمکهای ارزنده ای در توسعه کارآفرینی انجام دهیم و اشتغالزایی برای زندانیان فراهم شود.

وی گفت: سازمان زندان برای اجرای طرح صبحگاهی فضای مناسب، آب رایگان، برق و مزایای کارگری کم هزینه را در اختیار کارآفرینان و خیرین و کارآفرینان مشمول اجرای طرح صبحگاهی قرار می دهد. با مزایای فوق، کارگران کارآموز دارای دیدگاه های متعدد و توانایی های متفاوت خواهند بود.

محمد اصل افزود: در اجرای این طرح تعدادی کارگاه از جمله جوراب بافی، یراق آلات برقی، گل سازی، درب آسانسور، گل سازی و بسته بندی راه اندازی شد و زندانیان شروع به کار کردند و به یافتن ادامه می دهند.

نیک ظفت، مدیرعامل مجمع خیرین گیلان با اشاره به برگزاری این همایش گفت: برای اجرای سند انتقال قضایی و رفع چالش های موجود، زندان های استان گیلان را به صورت پایلوت اجرا می کنیم و تمام اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت زندانیان انجام می دهیم. بر این اساس مهم ترین محور در بحث تحول زندان ها، اشتغال مولد و پایدار، حرفه آموزی زندانیان و خانواده های آنان است که باید با مهارت های آنان به عنوان طرح صبحگاهی مورد استفاده قرار گیرد. استان.

اشتراک گذاری