کامیون داران کانادایی ترودو را مخفی می کنند و ممکن است به پایان دادن به دستورات کمک کنند


نام هیدین بایدن را شنیده اید. همسایه ما در شمال، سرزمین مادری من، با جاستین برش و اجرا کرد.

با شیوع کامل همه‌گیری، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، از کانادایی‌ها خواست تا از کسانی که به نگه داشتن غذا در سفره‌هایشان کمک می‌کنند، حمایت کنند. «در حالی که بسیاری از ما از خانه کار می کنیم، دیگرانی هستند که قادر به انجام این کار نیستند – مانند رانندگان کامیون که روز و شب کار می کنند تا مطمئن شوند که قفسه های ما انبار شده است. بنابراین وقتی می‌توانید، لطفا #ThankATrucker برای هر کاری که انجام می‌دهند و هر طور که می‌توانید به آنها کمک کنید.» او توییت کرد ۳۱ مارس ۲۰۲۰.

ترودو این فرصت را داشت که در آخر هفته از هزاران نفر از آنها شخصا تشکر کند، زیرا کامیون دارانی که آنچه را که کاروان آزادی می نامند برای اعتراض به دستورات و محدودیت های واکسن کووید جمع آوری کرده اند، به پایتخت رفتند. در عوض، او فرار کرد – انزوا را شکست تا این کار را انجام دهد.

روز شنبه، خانواده Trudeaus از اقامتگاه رسمی خود در اتاوا به “محل نامعلوم” کلاسیک نقل مکان کردند. پدر از چهارشنبه پس از اینکه یکی از فرزندانش آزمایش کووید مثبت داد، انزوای پنج روزه را آغاز کرده بود – اما امنیت خانواده اول را هنگام فرار همراهی کرد.

این نمونه دیگری بود از اینکه سیب چقدر از درخت افتاد. پیر ترودو، نخست وزیر وقت، که در سال ۱۹۷۰ توسط رانندگان اعتصابی کامیون های پستی در مونترال طعنه زده شد (که پسرش جاستین سال بعد به دنیا آمد) بلافاصله آن را به آنها پس داد و گفت: “Mangez de la Merde!”

ورود این کاروان باعث شده است که جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به «مکان نامشخص» منتقل شود.
ورود این کاروان باعث شده است که جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به «مکان نامشخص» منتقل شود.
رویترز/ بلر گیبل

در حالی که جاستین به راحتی مخفی شده بود، هزاران نفر با اخطار سرد شدید به رانندگان کامیونی که از شرق و غرب به پارلمان هیل آمده بودند، ملحق شدند. برخی می گویند تا زمانی که قانونگذاران محدودیت ها را حذف نکنند – یا ترودو استعفا ندهد، آنجا را ترک نخواهند کرد.

سه روز قبل از اینکه ترودو غرق شود، او از نزدیک شدن رعد و برق بی اعتنایی کرد: «اقلیت کوچک حاشیه ای از مردمی که در راه اتاوا هستند و نظرات غیرقابل قبولی دارند که بیان می کنند، دیدگاه کانادایی ها را نمایندگی نمی کنند. در کنار یکدیگر بوده‌اند، که می‌دانند پیروی از علم و گام برداشتن برای محافظت از یکدیگر بهترین راه برای تضمین حقوق، آزادی‌ها و ارزش‌های ما به عنوان یک کشور است.»

بایدن تنها رهبری نیست که به شهروندانش در این قاره درباره افکار مورد تایید سخنرانی می‌کند – و درباره خشم گسترده‌ای که در طول نزدیک به دو سال قوانین و محدودیت‌های به ظاهر بی‌پایان «اضطراری» وجود دارد، بی‌اطلاع است.

این کاروان در واکنش به ممنوعیت سفر در کشور برای افراد واکسینه نشده آغاز شد.
این کاروان در واکنش به ممنوعیت سفر در کشور برای افراد واکسینه نشده آغاز شد.
EPA / آندره پیچت

کاروان آزادی به عنوان یک وسیله نقلیه برای اعتراض به این مأموریت آغاز شد که در ژانویه به اجرا درآمد. ۱۵، که همه مسافران قبل از ورود به کانادا به طور کامل واکسینه شوند. از همان ابتدا، چیزی فراتر از ضربه خوردن بود: ۹۰٪ از رانندگان کامیون کانادایی کاملاً واکسکس هستند، بسیار بیشتر از ۷۸٪ از جمعیت عمومی. و به زودی به یک جنبش گسترده تر علیه حکومت داری سنگین تبدیل شد.

کانادایی‌ها و آمریکایی‌ها می‌بینند که واکسینه‌نشده و واکسینه نشده ویروسی را که جهش یافته و به گونه‌ای کم‌خطرتر تبدیل شده است، گسترش می‌دهند و تعجب می‌کنند که چرا باید مدارک خود را برای امرار معاش نشان دهند. آنها کاهش تعداد موارد، همراه با مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان را مشاهده می کنند و می خواهند بدانند چه زمانی زندگی خود را پس خواهند گرفت.

GoFundMe برای این “اقلیت حاشیه ای کوچک” تنها در دو هفته نزدیک به ۹ میلیون دلار جمع آوری کرد. مطمئنا، آنها فقط هستند کانادایی دلار است، اما قیمت سوخت و غذایی که آنها می خرند به دلار کانادا است.

و مردم در سرتاسر کشور سرد تجمعاتی را برای تشویق کامیون داران هنگام عبور از آنجا ترتیب دادند. یک زن ۷۶ ساله انتاریویی به طور شبانه روزی برای پختن ۱۰ دوجین مافین کاروان کار می کرد. زنی از آلبرتا که تقریباً نیمی از سن خود را دارد، تی‌شرت‌ها و هودی‌های «کاروان آزادی ۲۰۲۲» را می‌سازد که می‌گوید «متشکرم، کامیون‌داران» با تصویر وسیله نقلیه‌ای با عنوان «محور شرق و پایین».

رهبر محافظه کار ارین اوتول نتوانست در برابر این فشار مردم مقاومت کند. او روز دوشنبه گفت: «این برای رهبر اپوزیسیون یا حزب سیاسی نیست که در تظاهرات تپه یا کاروان شرکت کند. او خیلی زود لحن خود را تغییر داد و پذیرفت که با آمدن کاروان ملاقات کند و خاطرنشان کرد که “هزاران نفری که در چند روز آینده به اینجا می آیند، کاروان کامیون داران، نماد خستگی در کشور ما در حال حاضر است.”

جمعیت زیادی در خارج از پارلمان هیل در اتاوا برای اعتراض در 29 ژانویه 2022 تجمع کردند.
جمعیت زیادی در خارج از پارلمان هیل در اتاوا برای اعتراض در ۲۹ ژانویه ۲۰۲۲ تجمع کردند.
EPA / آندره پیچت
برخی از معترضان ادعا می کنند که تا زمانی که دستورات لغو نشده یا ترودو استعفا ندهد، اتاوا را ترک نخواهند کرد.
برخی از معترضان ادعا می کنند که تا زمانی که دستورات لغو نشده یا ترودو استعفا ندهد، اتاوا را ترک نخواهند کرد.
رویترز/ پاتریک دویل

البته رسانه های تحقیرآمیز روزها را صرف هشدار درباره خشونت کردند و پیام های حامیان را برای یافتن شواهد نژادپرستی جستجو کردند. در یک تیتر خبری CTV آمده است: “”مردم خشمگین بسیاری”: کارشناسان می گویند گفتگوی آنلاین در مورد کاروان کامیون دارانی که به سمت قلمرو خطرناک حرکت می کنند. سی‌بی‌سی، PBS و NPR کانادا، اعتراض روز شنبه را «تظاهراتی سرسام‌آور که پلیس را برای خشونت‌های احتمالی آماده می‌کند، حتی در شرایطی که سازمان‌دهندگان از جمعیت درخواست می‌کنند تا صلح‌آمیز باشند» خوانده‌اند. پلیس آن شب گفت که “هیچ حادثه خشونت یا جراحت” گزارش نشده است و هیچ معترض با اتهامی مواجه نشده است.

رسانه‌های نخبه همچنین معترضان را به عنوان هک‌های احمق معرفی می‌کنند و ادعا می‌کنند که آنها نمی‌دانند که دولت‌های استانی همگی محدودیت‌هایی دارند که اتاوا نمی‌تواند در مورد آنها کاری انجام دهد. اما اسکات مو، نخست‌وزیر ساسکاچوان، به کامیون‌داران گفت که از «دعای آن‌ها برای پایان دادن به ممنوعیت عبور از مرز کامیون‌داران واکسینه نشده» حمایت می‌کند و اعلام کرد که دولت او به زودی «به اثبات منفی بودن آزمایش / اثبات سیاست واکسیناسیون در ساسکاچوان پایان خواهد داد».

حامی که اخبار Moe را به من گفت: “اگر یکی از استان ها این کار را انجام دهد، فکر می کنم بقیه هم همین کار را خواهند کرد.”

این «اقلیت کوچک حاشیه‌ای» ممکن است در نهایت کار بسیار بیشتری از ترساندن جاستین را انجام دهد.

کلی جین تورنس سردبیر نشریه پست است.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر