کاهش ۱۴ درصدی جرایم در گیلان با بیش از ۶۰۰۰ تماس در روز با سامانه ۱۱۰


فرمانده انتظامی گیلان در نشست مدیران ارشد رسانه های استان، خبرنگاران را پل ارتباطی پلیس با مردم دانست و از کاهش ۱۴ درصدی جرایم در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۶ هزار و ۲۱۰ تماس در روز با مرکز فوریت های پلیسی صورت می گیرد. ۱۱۰ گرفته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سردار عزیزاله ملکی فرمانده انتظامی استان گیلان در دیدار با مدیران ارشد رسانه های گیلان، ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را تسلیت گفت. : تعامل پلیس با رسانه ها رویکردی راهبردی برای افزایش مشارکت عمومی و ارتقای امنیت اجتماعی است.

وی افزود: اطلاعات پلیس در دستیابی به امنیت پایدار و ارائه خدمات مطلوب به مردم بسیار مهم و موثر است.

رئیس پلیس استان گیلان برقراری امنیت پایدار در جامعه را از اهداف اصلی پلیس دانست و گفت: امنیت پایدار با مشارکت و همکاری آحاد جامعه و ارتباط الزام آور پلیس محقق می شود. مردم، روزنامه نگاران و روزنامه نگاران.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: سیاست ها و ابزارهای اصلی نظام پلیس برای مقابله با جرایم و جرایم، بحث پیشگیری است، همکارانم در کلانتری ها و کلانتری ها اقدامات مناسبی را برای تامین نظم و امنیت انجام می دهند.

سردار ملکی با اشاره به عملکرد پلیس در استان از ابتدای سال جاری اظهار داشت: یکی از نتایج مثبت عملکرد پلیس گیلان کاهش ۱۴ درصدی وقوع جرائم و افزایش ضریب امنیت است. . واحدهای تجاری، بانک ها و مراکز خدماتی.

وی با بیان اینکه مجموع کشفیات مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۸۰۰ کیلوگرم در تن بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است، گفت: مواد مخدر تهدیدی جدی برای جامعه بشری است. وی به ویژه نسل جوان تصریح کرد: نیروی انتظامی خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است و در این راستا با جدیت و عزم راسخ با این پدیده شوم مبارزه می کند.

فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری بیش از ۶۴۰۰ سارق از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و مشارکت مردم و ارگان ها و همکاری آنها با پلیس را برای کاهش سرقت ضروری دانست. هشدار پلیس می تواند از بسیاری از سرقت ها جلوگیری کند. اتفاق می افتد

این مقام ارشد انتظامی با توجه به طبیعت گردی گیلان و بازدید هزاران مسافر و گردشگر از این استان در سال تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ درصد کاهش در مجموع تصادفات نسبت به همین میزان داشته ایم. عادت زنانه. در سال گذشته تعداد تصادفات منجر به فوت ۹ درصد بوده است. تصادفات جرحی ۱۵ درصد کاهش یافته است.

مجموع تماس های تلفنی مردمی با سامانه فوریت های پلیسی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۸۳۸ هزار و ۳۹۱ و میانگین تماس ها در روز ۶ هزار و ۲۱۰ تماس است.سردار ملکی گفت: این سامانه نسبت به سال قبل ۱۱۰ تماس است. که ۲۰ درصد افزایش داشته است، ۲۱۸ هزار تماس منجر به اجرای عملیات پلیس شد و بیش از ۶۱۶ هزار و ۴۰۰ تماس جزء تماس های راهنمایی بوده است.

از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۱۴۸ مورد جرایم سایبری انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد رشد داشته و ۳۴۵ مورد دستگیری و ۶۶ پرونده اینترنتی پذیرفته شده است. همچنین پرونده قماربازی نیز تشکیل شده است که در این رابطه ۶۱ نفر به مرجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان در سخنانی به حوزه جرایم مالی و تشکیل ۱۰۴ فقره احتکار و ۱۳۰۱ فقره قاچاق کالا و ارز اشاره و خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۶۷ فقره جعل و ۴۵۳ فقره کلاهبرداری به ثبت رسیده است. کشف، ۱۹۹ جاعل و ۲۷۶ کلاهبردار دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی رسیدگی و برخورد با سلاح غیرمجاز را یکی از خواسته های مقام معظم رهبری (مداصله العالی) از نیروی انتظامی دانست و گفت: پلیس استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۳۳ قبضه سلاح غیرمجاز کشف کرده است. نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده و غیرقانونی نیز ۲۲ درصد افزایش داشته است.

سردار ملکی با اشاره به سامانه سپاد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۹۶۰ اخطاریه از طریق این سامانه به پلیس اطلاع داده شده است که از این تعداد ۲۰۲ دستگاه خودرو توقیف و ۱۷۱ نفر نیز به جرایم مختلف از طریق سامانه سپاد دستگیر شده اند. . این بار دستگیر شده اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۱۲ نفر به مرکز مشاوره رایزنی فرهنگی و اجتماعی استان مراجعه کرده اند، اذعان داشت: در این مدت ۷ هزار و ۴۲۶ جلسه مشاوره در بخش های مشاوره کلانتری ها تشکیل شده است. در استان ۳۲۰۰ پرونده خوداظهاری، ۴۲۲۶ پرونده توسط مرجع قضایی ارجاع شده و ۲۹۳۷ پرونده منجر به سازش شده است که معادل ۶۹ درصد کل پرونده های قضایی است.

فرمانده انتظامی استان گیلان به بازدیدهای آشکار و نامحسوس مسئولان اداره نظارت بر اماکن عمومی از ۶۰ هزار و ۳۰۶ واحد صنفی استان در اجرای طرح نظارت بر اماکن عمومی اشاره کرد و ادامه داد: برای ۳ هزار و ۴۸۸ واحد صنفی اخطار پلمب صادر شد. اتحادیه‌ها همچنین از ۹۱۰۳ سندیکای کارگری تعهداتی دریافت کرده‌اند و ۱۸۴۵ اتحادیه‌های صنفی تعهداتی را نقض کرده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به ۴ هزار و ۳۹۹ تماس با دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ فرماندهی انتظامی استان گیلان از ابتدای امسال تاکنون، گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش شکایات مردمی از پلیس استان را شاهد بوده ایم. .

سردار ملکی گفت: برخورد با اخلال گران آرامش و امنیت عمومی و افزایش احساس امنیت شهروندان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و اجازه نمی دهیم هیچ فردی این آرامش و امنیت را به خطر بیندازد.

وی با تاکید بر رفاه و آسایش ماموران نیروی انتظامی تصریح کرد: فرماندهی انتظامی استان گیلان در ارائه خدمات رفاهی و رفاهی به کارکنان گام های قابل توجهی برداشته است که عمده این اقدامات در حوزه های عمرانی، نوسازی، رفاهی و تفریحی است. و امکانات ورزشی

این مقام ارشد انتظامی گفت: تمامی فعالیت ها و فعالیت های اشرار و سارقان به صورت مستمر رصد می شود و در صورت مشاهده تخلفات و جرائم علیه امنیت و آرامش شهروندان، پلیس طبق ضوابط و مقررات با آنها برخورد قاطع خواهد کرد. از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۹۳ نفر به اتهام اخلال در نظم و امنیت در گیلان بازداشت شده اند.

ذکر این نکته ضروری است که در این جلسه هر یک از مدیران ارشد رسانه به ارائه سوالات و نقطه نظرات خود در خصوص ارتقای امنیت استان و تعاملات و همکاری های مثبت با نیروی انتظامی پرداختند.

به اشتراک بگذارید