کری کون از دوران طلایی جانشینی عالی برای لیدی مری از داونتون ابی است.


از بسیاری جهات، عصر طلاکاریبرتا راسل (کری کون) یک قهرمان بعید برای یک درام دوره ای مجلل از داونتون ابی امپرساریو جولیان فلوز. او از قشر بالای بریتانیا نیست، بلکه از طبقه کارگر آمریکاست. ثروت او تازه به دست آمده است، حس چشایی او کم است. جاه طلبی برهنه او برای پذیرفته شدن توسط دختران پست جامعه منهتن فقط او را ناامید می کند، نه قهرمان. تمایل برتا به انتقام نجیبانه نیست، اما کینه توزانه است. و صادقانه؟ من برتا راسل را خیلی دوست دارم.

HBO عصر طلاکاری قبلاً برتا را به عنوان جالب‌ترین و انسانی‌ترین شخصیت در سریال پراکنده خود معرفی کرده است. مانند خانم مری کرولی از میشل داکری قبل از او، برتا شخصیتی است که قوانینی را که به اکثر خانم‌های پیشرو درام دورهمی اختصاص داده شده را رد می‌کند. در عوض، او عیوب خود را بر روی آستین توری خود می پوشاند و از طریق اشتباهات بسیارش شیفتگی را القا می کند. اگر نمی‌بینید – حتی با اکراه – تا پایان سال به دنبال برتا هستید عصر طلاکاری اپیزود ۳، ممکن است راه‌های انقلابی ظریفی را که Fellowes دوباره به ژانر اصلی خود نزدیک می‌کند، از دست داده باشید.

عصر طلاکاری پروژه شور و اشتیاق مورد انتظار جولیان فلوز در مورد ثروت افسارگسیخته ای است که اواخر قرن نوزدهم شهر نیویورک را تعریف کرد. این نمایش مجموعه‌ای از شخصیت‌ها را دنبال می‌کند، از جمله ماریون بروک (لوئیزا جاکوبسون)، نویسنده مشتاق، پگی اسکات (دنی بنتون)، دختر بزرگ جامعه قدیمی، اگنس ون راین (کریستین بارانسکی)، و شخصیت‌های تاریخی مختلف. با این حال، به نظر می‌رسد که Fellowes از زمان خود با بزرگترین کوهنوردان اجتماعی نمایش، راسلز، بیشتر لذت می‌برد. جورج راسل (مورگان اسپکتور) امپراتوری راه آهن خود را از هیچ ایجاد کرده است و به بازی بزرگ تجاری افتخار می کند. همیشه در تلاش هایش در کنار او هستید؟ همسر محبوب برتا.

تا کنون، ما جزئیات زیادی در مورد نحوه ملاقات، ازدواج و یا جمع آوری سرمایه هنگفت راسل ها به دست نیاورده ایم. آنچه ما می دانیم این است که جورج و برتا حتی چندین دهه پس از ملاقات با یکدیگر مست هستند. این، و آنها از نظر جاه طلبی همتای یکدیگر هستند. برای جورج، این در مورد برنده شدن در تجارت است، اما برای برتا، پذیرش توسط پوسته بالایی عمیق تر است. این فقط در مورد اعداد در دفتر نیست، بلکه معیاری برای ارزش او است.

کری کون در نقش برتا راسل در دوران طلایی
عکس: HBO

صحنه ای در قسمت ۳ سریال HBO وجود دارد عصر طلاکاری جایی که برتا در خانه خانوادگی خود در حال برگزاری یک شام کاملاً طراحی شده است. خانواده در حال پذیرایی از اسکار ون راین جوینده طلای بلیک ریتسون برای شام هستند که موضوع یکی دیگر از دختران گلدیس (تایسا فارمیگا) به میان می آید. گلدیس توضیح می‌دهد که یکی از «اجداد» مرد جوان در نبرد تاریخی یورک‌تاون جنگید. لری (هری ریچاردسون) پسر خود برتا سپس با وقاحت می گوید: “آیا اجداد شما در یورک تاون دعوا کردند، مادر، یا خیلی مشغول حفر سیب زمینی در کری بودند؟”

آن لحظه ای بود که سرانجام برتا راسل را کاملاً درک کردم، زیرا خانواده من نیز از سهام «حفر سیب زمینی» از شهرستان کری، ایرلند بودند. من نمی‌توانم ریشه خانواده‌ام را به می‌فلاور یا انقلاب آمریکا برگردانم، بلکه در محله‌های مهاجر طبقه کارگر که در آن مردم برای گذران زندگی به خرد خود تکیه می‌کردند. و من هم مانند برتا، ناهنجاری پیدا کردن ناگهانی خود را در اتاقی می‌دانم که همه به ارزش شما شک می‌کنند، جاه‌طلبی‌های شما را مسخره می‌کنند، و آداب شما را مسخره می‌کنند. من ممکن است همسر یک بارون دزد نباشم، اما می‌دانم که شدیداً می‌خواهم توسط بچه‌های صندوق امانت و دسته‌هایی که به خوبی با هم مرتبط هستند پذیرفته شوم، چه حسی دارد. این در مورد مهمانی هایی نیست که به آنها دعوت شده اید، بلکه این است که ثابت کنید شما به اندازه دیگران اهمیت دارید.

به‌عنوان یک ژانر، درام‌های دوره‌ای معمولاً به ما شاهزاده‌ها یا فقرا می‌دهند تا ریشه‌یابی کنیم. دوشیزگان زیبا و با اخلاق که اتفاقاً از طریق روشی معجزه آسا “سیندرلا” برای تجمل به دنیا می آیند یا شانس می آورند. آنها اغلب باید در مواجهه با شکست ها یا درد دل ها صبر و لطف نشان دهند. داونتون ابیلیدی مری این روندها را با این که یک اسنوب غیرقابل معذرت خواهی بود، از بین برد، مطمئن بود که جایگاه خود را در صدر دستورات نوک زدن قرار می دهد و مایل است برای آن بجنگد. حالا جولیان فلوز این کار را دوباره با برتا راسل جاه طلب و از نظر اخلاقی خاکستری مشابه انجام داده است. در حالی که لیدی مری محصول اشراف انگلیسی بود، برتا نمادی از رویای آمریکایی است. او یک تلاشگر است و آرزوهای خودش، که بسیار بزرگ به نظر می رسند، باید محقق شود.

کجا استریم کنیم عصر طلاکاری

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر