کسی از وضعیت معیشتی کارکنان استانداری ها و فرمانداری ها اطلاعی دارد؟


کارمندان وزارت کشور غیرت دارند و از کشور دفاع می کنند. آنها اعتقادی به تجمع و تحصن و هزینه کردن برای نظام ندارند چرا که آنها حافظان اصلی امنیت و نظم کشور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیورمیرزا، در یادداشت دیورمیرزا آمده است:

وزارت کشور به عنوان یکی از مهم ترین و مهم ترین وزارتخانه های کشور دارای وظایف متعددی است و استانداری ها و استانداری های سراسر کشور وظیفه اجرای سیاست های کلان دولت ها و اجرای سیاست های نظام را بر عهده دارند. گستردگی و حساسیت وظایف محوله به این وزارتخانه به حدی است که تنها این وزارتخانه واجد شرایط انجام یک کارزار انتخاباتی کلان ملی است.
اما آیا برنامه ریزی و تلاش مستمر برای تامین نظم و امنیت عمومی در رابطه با این نهاد، معیشت و منزلت کارکنان وزارت کشور را آن طور که انتظار می رود در نظر گرفته است؟
حقوق و مزایای تحقیرآمیز و غیرقابل اعتمادی که به کارکنان استانداری ها و فرمانداری ها پرداخت می شود در مقایسه با بسیاری از نهادها و وزارتخانه ها مشکلات جدی زندگی را برای کارکنان مسن ایجاد کرده و زندگی بسیاری از کارمندان جدید و کم درآمد را به خطر انداخته یا ویران کرده است. زمینه بی تفاوتی، تحقیر و ناامیدی در بین کارکنان این موسسه برای هر جنبه خدمتی و بلکه برای زندگی آبرومندانه انسانی مهم است.
حقوق و مزایای برخی از فارغ التحصیلان و غیر متخصصان در سایر موسسات بسیار بالا و در برخی موارد دو برابر کارشناسان وزارت کشور است و حقوق و مزایای استانداران و فرمانداران حتی با حقوق و مزایای استانداران برابری نمی کند. ساده ترین کارشناسان در برخی سازمان ها تفاوت ناامیدکننده‌ای در میزان مسئولیت‌ها و تعهدات کاری که مدیران وزارت کشور از کارکنان سایر سازمان‌ها از نظر دریافت حقوق و مزایا دریافت می‌کنند، وجود دارد.
فاصله درآمدی کارکنان وزارت کشور با کارکنان سایر سازمان ها به قدری زیاد است که در عمل حتی کوچکترین امیدی به رشد و توسعه فردی و معیشتی وجود ندارد. مشاغل و وظایف.
حل این مشکل و رفع نیازهای مشروع این کارکنان نیازمند اراده در سطح ملی و هماهنگی سازمانی در سطح کلان است، اما از سوی دیگر، نامتناسب بودن حقوق، مزایا و حتی کرامت انسانی این کارکنان در استانداری گیلان از زمان به زمان.
در حالی که اضافه کاری که برخی از شرکت ها به کارکنان خود حتی در شهرستان ها می پردازند از کل حقوق کارکنان استانداری ها بیشتر است، توجه به وضعیت اسفناک معیشتی و شرمندگی خانوادگی کارکنان وزارت کشور حائز اهمیت است. تعهد و دلسوزی مدیران؛ این امری است که کارکنان در استانداری و فرمانداری ها با توجه به سال ها تجربه خود امید و اطمینان زیادی ندارند.
بی شک نگاهی اجمالی به حقوق های باورنکردنی کارکنان زحمتکش وزارت کشور نشان از سرکوب مداوم این افراد دارد و اداره کل اداری مالی استانداری گیلان می تواند در جلوگیری از ادامه این سرکوب و تحقیر نقش آفرینی کند. آیا به بهبود معیشت استانداری ها و کارکنان استانداری گیلان مربوط می شود؟ آیا می توان گفت هیچ اقدام تشویقی برای تقویت رفاه و معیشت کارکنان از سوی این اداره کل انجام نشده است؟
کارمندان وزارت کشور غیرت دارند و از کشور دفاع می کنند. اعتقادی به تجمع و تحصن و پول خرج کردن ندارند چون حافظان اصلی امنیت و نظم کشور هستند اما چاره چیست. فریاد مظلومیت به چه کسی باید ابلاغ شود؟ صدای ما را در استان ها و استان ها بشنوید.

اشتراک گذاری