کمبود ویتامین چگونه می تواند بر شدت عروق کرونر تأثیر بگذارد؟


تاثیر کمبود ویتامین بر روی تاج

موج دیگر تاج تقریباً به پایان رسیده است ، اگرچه برخی از شهرهای ایران با افزایش ناگهانی موارد کرونر مواجه هستند. موج دوم کشور را ویران کرد و از نظر اقتصادی یا احساسی یا هر دو ، همه را تحت تأثیر قرار داد.

اما اکنون تقریباً به مرحله ای رسیده ایم که موارد کمی وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که ما ایمن هستیم. نبرد هنوز تمام نشده است. MHA و بسیاری از دانشمندان هشدار داده اند که موج سوم تاج احتمالا در اکتبر وارد می شود. هیچ ایده روشنی در مورد اینکه این موج چگونه خواهد بود ، آیا خطرناک تر از موج دوم و چه مدت خواهد بود وجود ندارد.

هنوز وقت آن نرسیده است که احتیاط را کنار بگذاریم و مانند قبل از شیوع کووید -19 زندگی کنیم. در واقع زمان آن فرا رسیده است که همه چیز را برای متوقف کردن موج سوم آماده کرده و انجام دهیم.

ارتباط بین بیماری عروق کرونر و کمبود ویتامین

با پیشرفت اپیدمی ، بسیاری از چیزهای جدید ظاهر می شود. نشان داده شده است که بین شدت COVID-19 و میزان ویتامین D رابطه مستقیمی وجود دارد. ویتامین D معمولاً در غذاها یافت نمی شود و منبع اصلی این ویتامین نور خورشید است.

اما متأسفانه این بیماری همه گیر ما را مجبور کرد در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند برای خرید وسایل خانه بیرون بروند و نه همیشه در طول روز. این بدان معناست که اکثر ما در معرض نور خورشید قرار گرفتن در معرض مشکل هستیم. این باعث کاهش سریع ویتامین D در بسیاری از افراد شد.

همچنین مشخص شد که افراد مبتلا به کمبود ویتامین D علائم شدیدتری از COVID دارند. یکی از دلایل این امر می تواند این واقعیت باشد که ویتامین D برای ایمنی بدن بسیار مهم است و در غیاب ویتامین D کافی ، بدن نمی تواند به شدت به کرونا واکنش نشان دهد.

به طور مشابه ، کمبود ویتامین B12 با عفونت های شدیدتر COVID-19 مرتبط است. کمبود ویتامین B12 می تواند باعث کم خونی ، ضعف و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B12 ممکن است به پروتئین های ویروسی متصل شود و از تکثیر ویروس جلوگیری کند.

بنابراین ، اگر به اندازه کافی این ویتامین را در سیستم خود ندارید ، ممکن است به شدت بیمار شوید. افرادی که از داروهای ضد تشنج ، دیابت یا سوزش سر دل استفاده می کنند ، ویتامین B12 پایینی دارند.

کمبود ویتامین D و B12 ، به ویژه ، ناراحتی تنفسی را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب افزایش می دهد.

چگونه سطح ویتامین D و ویتامین B12 را افزایش دهیم؟

خبر خوب این است که افزایش سطح این دو ویتامین بسیار آسان است.

هنوز هم خروج از خانه ایمن نیست مگر اینکه دلیل خوبی برای این کار داشته باشید. اما شما هنوز هم می توانید به اندازه کافی نور خورشید دریافت کرده و ذخایر ویتامین D خود را دوباره پر کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز صبح به تراس خانه یا آپارتمان خود بروید و حدود سی دقیقه زیر نور آفتاب باشید.

آیا ویتامین D می تواند از تاجگذاری جلوگیری کند؟

سه منبع اصلی ویتامین D عبارتند از:

 • یا
 • پنیر
 • غلات غنی شده با ویتامین D
 • ماهی چرب

همچنین ممکن است نیاز به مصرف مکمل های ویتامین D داشته باشید.

مواد غذایی حاوی ویتامین B12 عبارتند از:

 • شیر نر
 • پنیر
 • ماهی
 • کارن

اکثر مردم با علائمی مانند خستگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، درد استخوان و مفاصل و گرفتگی در پاهای خود دست و پنجه نرم می کنند ، اما نمی دانند اصلی ترین کمبود ویتامین چه می تواند باشد. می توانید یک آزمایش خون ساده انجام دهید تا ببینید آیا سطح ویتامین شما طبیعی است.

برای محافظت از خود چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

علاوه بر افزایش سطح ویتامین D و ویتامین B12 ، باید موارد زیر را نیز انجام دهید تا از موج سوم COVID-19 محافظت کنید.

 • واکسن بزن
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • مدیریت دیابت
 • ایمنی خود را تقویت کنید

فقط به دلیل موارد کمتر گزارش شده ، ما نمی توانیم فکر کنیم که همه گیری تمام شده است. امواج عقب ممکن است در راه باشند. رفتار ما در حال حاضر تعیین می کند که چقدر خطرناک خواهد بود. همه ما باید مراقب خود و رفاه عزیزانمان باشیمبه


اطلاعات بیشتر:

واکسن ضد فشار خون بالا و تاج ، خطرناک یا بی ضرر
آیا ماساژ محل تزریق واکسن تاج خوب است؟
سه ویژگی متمایز Delta تاج را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید