کمتر از ده درصد پست های مدیریتی گیلان به جوانان اختصاص دارد


رئیس جمهور پس از رای اعتماد هیئت دولت به اسدالله عباسی استاندار گیلان گفت: برای انتخاب همکاران باید به جوانان، نیروهای انقلابی و آماده فداکاری نگاه و گوش فرا داد. در دفاع از انقلاب و ارزش ها، اما وقتی به آمار و انتصابات نگاه می کنید، توجه کنید که این رقم کمتر از ده درصد است، یعنی استاندار گیلان از دستور رئیس جمهور تبعیت نمی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در تحقق وعده های دولت سیزدهم گیلان چه نمره ای می گیرد؟ در پست قبلی با عنوان هدف از انتشار این سلسله یادداشت ها را بررسی وعده های دولت مردمی حضرت آیت الله رایضی و بررسی عملکرد اسدالله عباسی در مدت تصدی یک ساله نمایندگی عالی دولت و مدیران منتخب ایشان عنوان کردیم. استان گیلان.

عباسی از کجا به استانداری گیلان رسید؟

اسدالله عباسی پس از انقلاب به عنوان هجدهمین استاندار گیلان، تهران، نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در دوره های هفت، هشت و ده شورای اسلامی و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی منصوب شد. وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی. سه بار سابقه اجرایی در دهه گذشته. محمود احمدی نژاد پس از استیضاح شیخ الاسلامی توسط نمایندگان، عباسی را به عنوان سرپرست وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی منصوب کرد. وی در ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ از سوی دولت وقت به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس نهم معرفی شد و در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ بررسی سوابق وی در دستور کار مجلس قرار گرفت. وی توانست ۲۰۰ رای از ۲۵۳ رای نمایندگان را به دست آورد، هرچند عمر وزارت وی در این سمت ۵ ماه بیشتر نبود، اما عملکرد دولت یا وزارت کار را نمی توان دقیق ارزیابی کرد. رفاه و امور اجتماعی در دوره عباسیان اما از وزرای دولت محمود احمدی نژاد به شمار می رود و در دولت مردمی حضرت آیت الله رایضی به عنوان استاندار گیلان منصوب شد. عباسی علیرغم عضویت در جبهه امام و رهبری در انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه رودزر و املش شرکت کرد، اما در این مدت حزب اعتدال و توسعه برای تغییر سوابق سیاسی از وی حمایت کرد. این حمایت از عملکرد دولت باعث کاهش آرای وی شد. او نتوانست به عنوان نماینده مردم انتخاب شود. اسدالله عباسی در مصاحبه ای پس از انتخابات گفت که به دلیل حمایت از این حزب بدون هماهنگی با وی به نهادهای ذیربط شکایت خواهد کرد. البته بعد از آن خبری از آن در رسانه ها منتشر نشد. اسدالله عباسی استاندار ۶۱ ساله گیلان در ۷ مهر ۱۴۰۰ رسماً به عنوان نماینده عالی دولت گیلان آغاز به کار کرد.

قاعدتا یکی از اولین اقدامات استانداران در ابتدای دولت های جدید این است که مدیران و استاندارانی را انتخاب کنند که با جریان سیاسی دولت همسو باشند، این موضوع در مورد آنها هم صدق می کرد. در جلسات استانی و مختلف گفت عجله ای برای تغییر ندارم و سعی می کنم با دقت در انتخاب همکارانم اقدام کنم اما بعد از گذشت بیش از ۲۵۰ روز از شروع کار ایشان به نظر می رسد انتخاب قابل ارزیابی باشد. همکاران و مدیران وی در راستای سیاست ها و وعده های دولت مردمی. قبل از ارائه قسمت اول این بخش از یادداشت ها؛ نگارنده می داند که انتخاب معاون و مدیران حق طبیعی استاندار است و آنها بر اساس تصمیم و مشورت های لازم همکاران خود را انتخاب می کنند، اما استاندار بهتر از ما می داند که مسئولیت عملکردی این افراد مقرر شده است. او به تنهایی در مقابل رئیس جمهور، هیئت دولت، نمایندگان مردم و مردم استان گیلان مسئول است.

انتظارات رئیس جمهور از استاندار جدید گیلان

رئیس جمهور پس از رای اعتماد هیئت دولت به استانداران گلستان، گیلان و همدان، علی محمد سنکان، اسدالله عباسی و علیرضا قاسمی فرزاد گفت: برای انتخاب همکاران باید نگاه کرد، به جوانان، نیروهای انقلابی و آن ها نگاه کنید. که حاضرند برای پاسداری از انقلاب و ارزش‌ها فداکاری کنند».

دکتر اختر توجه به نیروهای ارزشی و انقلابی را شرط اساسی موفقیت در اداره امور می داند. رئیسی محاسبه کرد: برای انتخاب مدیران و همکاران به کسی فشار نیاورید، بلکه ملاک شما باید انصاف، فساد ستیزی و توجه باشد، دغدغه مردم گره گشایی از زندگی مردم باشد.

رئیس جمهور با اشاره به انتظارات مردم و جوانان انقلابی از دولت سیزدهم گفت: انتظار مردم این نیست که دوران مدیریت صرفاً بروکراتیک را پشت سر بگذاریم، بلکه امیدوارند این دولت جبران شود. لغزش های گذشته

۱۴۰۰ هشتم بهمن آیت الله سید ابراهیم رائیزی در دیدار با مردم، علما، خانواده شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف گیلان اظهار داشت: نیروی انسانی کارآمد استان ارزشمند آن است. دارایی هایی که می تواند منشأ تحول باشد…. وی با تاکید بر اینکه بانیان شرایط کنونی نباید به شغل مدیریتی خود ادامه دهند، افزود: انتخاب مدیران جوان و اصلاح طلب برای کارآمدتر شدن تجهیزات ضروری است.

عملکرد استاندار در انتصابات

بر اساس بررسی های خبرنگار دیارمیرزا تاکنون حدود شصت انتصاب در حوزه های معاونت استانداری، فرمانداری، ستادی استانداری و مدیران کل دستگاه های اجرایی توسط اسدالله عباسی و یا با معرفی وی انجام شده است. ما سعی کرده ایم این ۶۰ انتصاب را بر اساس دستور رئیس جمهور و قوانین فوق ارزیابی کنیم.

۹۰ درصد مدیران گیلان بومی استان هستند

یکی از نکات مثبت انتخاب اسدالله عباسی در معرفی و انتصاب مدیران، تعیین شاخص بومی و آشنایی آنها با مشکلات و مسائل استان گیلان است که در انتخاب این ۶۰ مدیر خود را ثابت کرد. انتصابات اخیر اعضای هیئت مدیره منطقه آزاد انصالی. متأسفانه متولد گیلان نیستند، این منطقه در دهه های اخیر سابقه کمی داشته است، اما ۹ ماهه ۹۰ درصد مدیران منصوب از سوی استاندار در این مدت متولد گیلان بوده و بومی استان محسوب می شوند. بیش از ۵۰ درصد مدیران انتصابی متولد شرق گیلان، ۲۰ درصد در مرکز استان و بقیه در غرب استان هستند. از این آمار می توان تحلیل های متفاوتی داشت، اما وقتی به آمار مدیران انتصابی متولد شرق گیلان نگاه می کنیم، متوجه می شویم که بیشتر این برگزیدگان مربوط به حوزه انتخابیه آقای استاندر است. یعنی شهرستان های رودزر و آملش و شهرستان های مرکز استان با پنج نماینده و جمعیت نسبتاً اکثریت استان پایین ترین پست مدیریتی را در بین مدیران سیزدهمین دولت مردمی گیلان به خود اختصاص داده اند.

کمتر از ده درصد پست های مدیریتی گیلان در اختیار جوانان است!

بر اساس نظرسنجی های انجام شده در میان افراد مختلف در فرهنگ های مختلف و در نقاط مختلف جهان، مردم پایان جوانی و آغاز پیری را اعداد متفاوتی می دانند. بسیاری از افراد بین ۲۱ تا ۳۵ سال میانگین نظر افراد جوامع دیگر را دارند و جوانان بین ۲۰ تا ۴۰ سال جوان به حساب می آیند. طبق آمارهای مختلف، سن جوانان در ایران حدود ۲۵ تا ۴۰ سال ثابت است و معیار ما برای بررسی سن مدیران منصوب دولت سیزدهم در استان گیلان، همین سن است. رئیس جمهور محترم در جلسه انتخاب استاندار گیلان و در دیدار با نخبگان گیلان بر انتخاب جوانان به عنوان مدیران استان تاکید و اصرار داشتند. از ابتدای دولت سیزدهم گیلان تا به امروز متاسفانه کمتر از ده درصد این انتصابات توسط جوانان صورت گرفته است. اینجا استان گیلان است و سایر مدیران انتصابی میانسال و بعضاً در سالهای آخر بازنشسته هستند!! اگر قرار بود بقیه مدیران دولت های گذشته به این فهرست اضافه شوند، آمار جوانان تصدی پست های مدیریتی در ردیف معاونت های استانداری، استانداری و مدیران کل بسیار کمتر از آمار فعلی بود. استانداران گیلان نیز انتخاب شدند. جوانان گلستانی و همدانی برای پست های مدیریتی بالاتر از استان گیلان انتخاب می شوند!

ادامه ….

به اشتراک بگذارید