گروسی: حذف ۲۷ دوربین از تاسیسات هسته ای ایران نگران کننده است!


مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت و گو با شبکه تلویزیونی صهیون بدون اشاره به ادامه خشم واشنگتن مدعی شد: حذف ۲۷ دوربین از تاسیسات هسته ای ایران بسیار نگران کننده است!

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان، خروج واشنگتن از نشست‌های وین (با هدف لغو تحریم‌های ضدایرانی) را نظارتی «بسیار مشکوک» بر تأسیسات هسته‌ای ایران دانست!

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به سی‌ان‌ان گفت: «ما باید با مقامات ایرانی بنشینیم و وضعیت فعلی را بررسی کنیم. دستیابی به توافق با ایران بدون دریافت اطلاعات کافی آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برنامه هسته ای تهران دشوار است.

او مدعی شد که تنها راه برای جلب اعتماد و پیشبرد اقتصاد ایران، اجازه دادن به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای انجام کارشان است، بدون اینکه به نشت روتین بدن ایران و خصومت مداوم غرب با تهران اشاره کند.

این در حالی است که پیشتر یکی از مقامات آژانس در مصاحبه با الجزیره مدعی شده بود که اقدام ایران برای بستن دوربین های نظارتی آژانس در تاسیسات هسته ای این کشور اقدامی منفی است!

رافائل گروسی در نشست خبری با تکرار ادعای صهیونیست ها ادامه داد: بازرسی های بعدی (از تاسیسات هسته ای ایران) این فرصت را به تهران می دهد تا آنچه را که درباره مخفی نبودن برنامه هسته ای این کشور می گوید ثابت کند! تهران باید دائماً با آزمایش‌های متعادلی که صرفاً توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود، همکاری کند. اقدامات اخیر ایران می تواند بر مذاکرات وین تأثیر منفی بگذارد! من مشتاقانه منتظر دیدار با مقامات ایرانی در اسرع وقت هستم. از سرگیری مذاکرات هسته ای مهم ترین و منطقی ترین موضوع است. تنش هایی بین آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران وجود دارد. اما همیشه حفره هایی در این معامله وجود داشت.

اشتراک گذاری