گروگان های آجودان می خواستند رابین هود باشند | این زوج جوان در عرض سه ساعت دستگیر شدند


زوج جوان و تحصیلکرده ای اسلحه گرفتند و وارد ساختمانی در خیابان آجودانیه شدند. آنها گفتند قصد داشتند اموال ثروتمندان را تصرف کنند و به نیازمندان بدهند اما با ورود پلیس و دستگیری متهم، سرقت مسلحانه در عرض سه ساعت پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از همشهری، ساعت ۱۷:۳۰ روز سه شنبه ۲۰ مردادماه ماموران کلانتری قائم در حال گشت زنی بودند که به رفتار عجیب مرد و زن جوانی در حال رانندگی ۲۰۶ مشکوک شدند. راننده را متوقف کنید. اما او تصمیم گرفت بدون توقف فرار کند و به سمت مأموران آتش گشود. در این شرایط بود که متهم پس از شروع عملیات تعقیب و گریز وارد کوچه بن بست منطقه آجودانیه شد. در همین زمان یکی از ساکنان یک ساختمان ۵ طبقه در حالی که قصد خروج به همراه خانواده از ساختمان را داشت با ریموت کنترل برخورد کرد اما در همان لحظه زن و مردی وارد پارکینگ شدند. پژو. اعضای خانواده ساختمان برای فرار از خطر گروگان گرفته شدند. از آنجایی که متهمان مسلح بودند و جان گروگان‌ها در خطر بود، تیم‌های ویژه پلیس دفاعی، پلیس آگاهی و ماموران NOPO به سرعت در محل حاضر شدند و تلاش‌ها را برای آزادی گروگان‌ها آغاز کردند. با توجه به حساسیت موضوع، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت نیز حضور داشت که جلیقه ضد گلوله به تن داشت و در حال مذاکره با گروگان بود. درخواست گروگان مسلح ترک ساختمان به همراه گروگان ها و زن همراه بود که پلیس برای نجات جان گروگان ها موافقت کرد که در این صورت ماموران NOPO وارد عمل شدند و گروگان ها را پس از ۳ ساعت گروگان گیری خلع سلاح کردند. گرفتن

طرح سرقت
در تحقیقات از گروگان ها مشخص شد که گروگان ها قصد سرقت از خانه های آنها را داشتند. یکی از گروگان ها که هنوز وحشت زده شده بود، درباره جزئیات این حادثه گفت: همسر و فرزندانم قصد خروج از خانه را داشتند که به ریموت پارکینگ زدم و در همان لحظه ناگهان در باز شد. زن و مردی با پژو وارد پارکینگ شدند. مرد جوان ما را با اسلحه تهدید کرد و گفت اگر حرفی بزنیم به ما شلیک می کند. همزمان پیرمرد و زنی که در طبقه اول زندگی می کردند به دلیل سر و صدا از خانه خارج شدند و مرد مسلح همه ما را داخل ساختمان گروگان گرفت. سپس به ما گفت وارد یک واحد شویم و بعد از دقایقی از خانمی که همراهش بود و به ظاهر همسرش بود خواست به واحدهای دیگر برود و همه را جمع کند، اما نظرش تغییر کرد. از او خواسته شد که فرار کند. همانطور که متوجه شدیم مرد مسلح می خواست اموال ما را بدزدد اما نمی خواست خود را به پلیس تسلیم کند. وی ادامه داد: مرد مسلح نگران وضعیت همسرش بود به همین دلیل از خانه خارج شد و برای تماشای پنجره به راهرو رفت و در همان لحظه شروع به تیراندازی به سمت ماموران کرد. ما هم از فرصت استفاده کردیم و درب گروگان را بستنیم، این بار او به طبقه سوم رفت و با لگد در را باز کرد و ۳ نفر از سرنشینان آن واحد را گروگان گرفت و در نهایت با حضور ماموران و مظنونان NOPO به پایان رسید. دستگیری..

ما قصد نداشتیم گروگان بگیریم
فریبا ۳۲ ساله و دارای مدرک فوق لیسانس است. فریبا هرگز تصور نمی کرد که نقشه عجیب او و همسرش به گروگان های مسلح ختم شود و اقدامات آنها خبرساز شود.

چطور پذیرفتی با همسرت زندگی کنی؟
شوهر من آدم بدی نیست. میدونستم منظورش چیزی نیست او می خواست به مردم کمک کند و فقرا را از فقر نجات دهد. او می خواست جامعه دیگر فقیر نباشد و همه با هم زندگی کنند.
اما آیا شما گروگان گرفتید؟
نه من و نه شوهرم قصد گروگان گیری نداشتیم. می خواستیم بعد از سرقت به صورت زنده ضبط کنیم و اموال را بین نیازمندان توزیع کنیم، اما نشد.
میزان تحصیلات شما چقدر است؟
من فوق لیسانس دارم.
چند فرزند دارید؟
یک دختر ۲ ساله و یک پسر ۸ ساله که روز حادثه همراه مادرشان بودند.

الهام عجیب
متهم زن و شوهر با ۲ فرزند به دستور قاضی عظیم سهرابی بازپرس شعبه نهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران دستگیر و برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره آگاهی تهران قرار گرفت. تحقیق و بررسی همچنین قرار است به زودی پزشکی قانونی نیز برای بررسی سلامت روان آنها معرفی شود. مصاحبه با مرد مسلح را در ادامه بخوانید.

انگیزه شما از گروگانگیری چه بود؟
می خواستم از ثروتمندان پول بگیرم و به فقرا بدهم. در واقع هدف من برقراری تعادل مالی بود تا نیازمندان دچار مشکل مالی نشوند.
این نقشه را کی کشیدید؟
این فکر را در ذهنم داشتم تا اینکه بالاخره یک اسلحه خریدم و با همسرم نقشه دزدی گرفتم.
آیا همسرتان از برنامه های شما خبر داشت؟
آره. کامل براش توضیح دادم و اون هم با من موافق بود.
آیا قبلاً ساختمانی را که وارد شده و گروگان گرفته اید شناسایی کرده اید؟
یکی از بستگان من در یک واحد آنجا زندگی می کرد. البته وضع مالی چندان خوبی نداشت، اما می دانستم همسایه هایش خیلی پولدار هستند. ثروتمند یک شبه کسانی که امشب و فردا دلار خریدند با رشد روزانه قیمت دلار پولدار شدند. اقتصاد کشور متاثر از کسانی بود که به بازار دلار نفوذ کردند و بیشتر آنها با کلاهبرداری و خلافکاری ثروتمند شدند.
آیا نقشه شما دزدی از آنها بود؟
خواستم اموالشان را بگیرم و به فقرا بدهم. من هم یک صفحه اینستاگرام درست کرده بودم و از آنها می خواستم که آن روز با آنها به صورت زنده بروند و توضیح دهند که چگونه پولدار شدند.
اما چرا داستان با گروگان ها به پایان رسید؟
وارد منطقه آجودانیه شدیم اما پلیس به ما مشکوک شد و پس از ورود به پارکینگ ساختمانی که بستگانم در آن زندگی می کردند، یکی از ساکنان آن شروع به داد و فریاد کرد. من واقعاً قصد گروگان گرفتن نداشتم، می خواستم زنده ضبط کنم، اما همه ترسیده بودند. چند دقیقه بعد پلیس رسید و من مجبور شدم تیراندازی کنم. اما من قصد آزار کسی را نداشتم. می خواستم حواس ماموران را پرت کنم تا همسرم فرار کند. از طرفی اسلحه را به سر گروگان ها گذاشتم تا راه فرارم را فراهم کنم اما در نهایت به پایم شلیک کردند و دستگیر شدم.
آیا شما ظاهرا تحصیل کرده اید؟
هم من و هم همسرم فوق لیسانس داریم. من لیسانس نرم افزار و فوق لیسانس مدیریت دارم. من فعالیت های تحقیقاتی زیادی را به عنوان مسئول کارهای فنی و نرم افزاری شرکت های خصوصی و موسسات دولتی انجام داده ام. همسرم هیچ نقشی در گروگان گیری نداشت و من می خواهم فورا آزاد شوم.

به اشتراک بگذارید