گزارش وزیر کشور از آخرین وضعیت پرونده مهسا امینی مورد استقبال قرار نگرفت


وزیر کشور درباره آخرین وضعیت پرونده مهسا امینی گفت: در ابتدا گزارش شده بود که خانم امینی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است اما در بررسی های مختلف مشخص شد که ضرب و شتم و شکستگی جمجمه وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، احمد وحیدی وزیر کشور امشب در برنامه گفت و گوی ویژه خبری درباره آخرین وضعیت پرونده مهسا امینی اظهار داشت: پس از این اتفاق تلخ که موجب تاسف همگان شد، برنامه ای چند مرحله ای بر همین اساس طراحی شد. به دستور رئیس جمهور… ریاست پزشکی، ریاست حقوقی، بررسی های محلی و گزارش ارگان های محلی مراحل این بررسی است.

وحیدی بیان کرد: نتایج مشاهدات عینی، گفتگو با افراد در محل، گزارش های ارگان های ذیربط و سایر بررسی ها نشان می دهد که ضرب و شتم صورت نگرفته است.

وزیر کشور تاکید کرد: اگرچه در ابتدا گزارش شده بود که خانم امینی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است، اما نتیجه بررسی ها، گزارش پزشکی قانونی و سایر گزارش های بیمارستان نشان داد که وی مورد ضرب و شتم قرار نگرفته و هیچ شکستگی نیز نداشته است. از جمجمه

وی گفت: کسانی که در این مورد موضع غیرمسئولانه و جاهلانه داشتند اشتباه می کنند. این موارد برخی را به سوء تفاهم و وابستگی عاطفی به کسانی که به دنبال هرج و مرج هستند، سوق داده است.

وحیدی در خصوص اهداف اغتشاشات اخیر گفت: گروه ها و هسته های سازمان یافته ای در مناطق مختلف حضور دارند که این تجمعات را تخریب و اموال عمومی را به آتش می کشند. آنها به دنبال مشکل ام اس امینی نیستند، فقط به همین دلیل شورش کردند و مردم و کشور را با مشکل مواجه کردند.

وزیر کشور تاکید کرد: این تحرکات شروع به کشتار مردم کردند، مردم را کشتند و در جای دیگری رها کردند. از این قبیل موارد زیاد بود.

وی درباره تعداد کشته شدگان اغتشاشات اخیر ادامه داد: تعداد کشته شدگان شامل چند گروه است که گروه اول کشته شدگان گروهک های غرب و شمال غرب و دسته دوم غیرنظامیان کشته شده توسط اغتشاشگران هستند. یا کشته و برای تسویه حساب شخصی در این مکان ها رها شده اند. گروه سوم ماموران انتظامی و امنیتی و گروه چهارم که قصد ورود به مقر حساس را داشتند توسط ماموران مدافع این ستاد به هلاکت رسیدند. که بعد از تجزیه و تحلیل آمار آنها اعلام خواهد شد.

وحیدی در خصوص محدودیت های اینترنتی گفت: این محدودیت ها برای کنترل امنیتی و کنترل شورشیان است.

وزیر کشور در ادامه تصریح کرد: تصور دشمنان تصور اشتباهی است. آنها فکر می کنند با این آشفتگی های فکری کودکانه می توانند نظام را بشکنند.

وحیدی ادامه داد: این نظام با وجود همه تهدیدها و گروهک های تروریستی از ابتدای انقلاب تاکنون دست نخورده باقی مانده است. هر زمان که کشور پیشرفت می کند، دشمنان با شورش تلاش می کنند دستاوردهای کشور را تضعیف کنند.

وزیر کشور با توصیه به خانواده های جوانان شرکت کننده در اغتشاشات تصریح کرد: به خانواده ها توصیه می کنم فرزندان خود را راهنمایی و مراقبت کنند تا به دست دشمنان این کشور نیفتند.

وی ادامه داد: مطمئناً کسانی که در اغتشاشات شرکت داشتند شناسایی می شوند و کسانی که در این حادثه مواضع اشتباه گرفتند، همانطور که واقعیت ها مشخص است باید مواضع آنها اصلاح شود.

وحیدی افزود: «اگر نیروی انتظامی نبود، برخی از صاحب منصبان اکنون نمی توانستند راحت بخوابند».

وزیر کشور تصریح کرد: به هر حال این اغتشاشات پایان می یابد اما برخی در این آزمون مردود شدند و با قانون شکنان دستگاه قضایی برخورد خواهد شد.

وحیدی با تسلیت به خانواده مهسا امینی گفت: موضوع این اغتشاشات مربوط به خانم امینی نیست، برخی این موضوع را بهانه ای برای ایجاد اغتشاش در کشور کرده اند.

به اشتراک بگذارید