گزینه های عجیب نیمکت نشینی تیم ملی با ترک اسکوچیچ مشخص شدند


با قطعی شدن برکناری دراگان اسکوچیچ از سرمربیگری تیم ملی فوتبال کشورمان، گزینه های عجیبی برای هدایت این تیم مشخص شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرسا به نقل از ایرنا، مقرر شد سرمربی کروات تیم ملی فوتبال کشورمان برکنار شود و فدراسیون فوتبال هر چه سریعتر سرمربی جدید تیم ملی را معرفی کند. از این رو گزینه های داخلی و خارجی زیادی برای هدایت تیم ملی فوتبال مطرح شده است که برخی از آنها نام های بسیار عجیبی دارند.

گزینه خارجی

تنها گزینه خارجی مد نظر فدراسیون فوتبال برانکو ایوانکوویچ او تجربه حضور در جام جهانی با تیم ملی فوتبال کشورمان را دارد. این مربی کروات در حال حاضر سرمربی تیم ملی عمان است و جدایی او از این تیم کاملا محتمل به نظر می رسد. رضا چلنجر مترجم سابق برونکو در تیم ملی دیروز در مصاحبه ای اعلام کرد که هیچ دستوری به این مربی کروات داده نشده و درست نیست که او به تیم ملی بیاید. حال باید دید چرا فدراسیون فوتبال این مربی را به عنوان گزینه هدایت تیم ملی دنبال می کند و چه راهکاری برای جذب او وجود دارد.

به نظر می رسد تکذیب برای کاهش حاشیه بوده و صحبت های اولیه با این مربی انجام شده است.

کارلوس کی روش از او به عنوان نزدیک ترین گزینه برای هدایت تیم ایران در روزهای اخیر یاد می شود، در پروژه جانشینی سرمربی تیم ملی جایی وجود ندارد و ذکر نام او یک بازی رسانه ای بود.

گزینه های ایرانی

علی دی اولین گزینه هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان است و تجربه هدایت این تیم را نیز در کارنامه خود دارد. دایی که در حال حاضر فعالیتی در فوتبال ندارد، در دوران نیمکت نشینی تیم ملی عملکرد خوبی نداشت و در نهایت پس از شکست مقابل عربستان در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ برکنار شد. گفته می شود دی پیشنهاد اولیه فدراسیون فوتبال را رد کرده و حضور در تیم ملی را رد کرده است.

گزینه دوم فدراسیون فوتبال ایران است امیر گلنویی گل گهر سیرجان هم اکنون سرمربی این تیم است. او نیز مانند علی دی، تجربه ناموفق سرمربیگری تیم ملی فوتبال را دارد. در سال ۲۰۰۷، گالنویی در جام ملت های فوتبال آسیا ظاهر شد اما نتوانست با تیم ملی عنوان قهرمانی را کسب کند.

آخرین گزینه فدراسیون فوتبال جواد نکونام او کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان و رکورددار بازی است. او در حال حاضر سرمربی فولاد خوزستان است و پیشنهاد هدایت استقلال را رد کرد. این مربی تجربه حضور در کادر فنی کارلوس کی روش را نیز دارد. گفته می شود نکونام با اینکه شانس کمی برای هدایت تیم ملی فوتبال داشت اما به دلیل پیشنهاد سرمربی تیم ملی حاضر به هدایت استقلال نشد.

جلسه بررسی سرمربی تیم ملی فوتبال در حال برگزاری است و احتمالا در روزهای آینده خبر برکناری اسکوچیچ اعلام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید