گسترش مبادلات تجاری ایران و روسیه از طریق مبادله ارز ریال-روبل پرواز مستقیم رشت – آستاراخان برقرار می شود.


میر بیزینس بانک JSC نیز یک بانک روسی با سرمایه خارجی است که عملکرد و عملکرد آن توسط بانک مرکزی روسیه تنظیم می شود. تنها سهامدار این بانک «بانک ملی ایران» است که ۱۰۰ درصد سهام آن را در اختیار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، هفته گذشته اتاق بازرگانی ایران در آستاراخان روسیه میزبان مدیران ارشد میر بیزینس بانک روسیه و مشتریان ایرانی و روسی میربیزنس بانک به صورت حضوری و آنلاین بود و در این نشست این سازمان به ایران اشاره کرد. -باشگاه تجاری روسیه از بانک میر بیزینس. ، این باشگاه تجاری با نام “MirBusiness Club” به همت بانک میر بیزینس روسیه برای معرفی شرکت ها و تجار مشهور ایرانی و روسی ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتاق ایران و روسیه؛ این نشست با حضور محمد هزار رئیس بانک میربیزنس مسکو، رضا عباسی رئیس بانک میربیزنس آستاراخان، هادی تیشوش تابان رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه و رایزن اقتصادی پورسید برگزار شد. سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان، مدیران بندر سالیانکا، تجار ایرانی و روسی نیز همین کار را کردند و طرفین نظرات خود را در خصوص حل مشکلات بانکی ارائه کردند.

در ابتدای این دیدار رضا عباسی ضمن خیر مقدم به حضار محترم از آقای با تشکر تیشوش تابان: در ماه های اخیر با توجه به شرایط خاصی که در روسیه پیش آمده، رشد قابل توجهی در روابط بانکی دو کشور داشته است. در حال حاضر شعبه ما در آستاراخان بیش از هزار حساب برای اشخاص حقیقی و حقوقی دارد و آماده مشاوره به مشتریان ایرانی و روسی هستیم.

وی با اشاره به خدمات شعب بانک میر بیزینس با ارائه خدمات نه تنها به شهروندان آستاراخان، به تجار و بازرگانان استان های همجوار مانند ولگوگراد و استاوروپل تصریح کرد: بانک میر بیزینس روسیه در تلاش است تا این خدمات را تسهیل کند. مبادلات پولی و بانکی تجار ایرانی و روسی.

در ادامه، هادی تیشوش تابان، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه، با اشاره به ارزیابی حوزه بازرگانی در این دو کشور، این نشست را که در اتاق بازرگانی ایران در آستاراخان روسیه برگزار شد، مثبت ارزیابی کرد. مناطق. ، لجستیک و روابط بانکی گفت: در زمینه لجستیک با توجه به فعالیت، بندر زالیانکا ایران در آستاراخان کار خوبی انجام داده است و با تکمیل خط ریلی بندر رشت – کاسپین و راه آهن رشت – آستارا، تحول بزرگی در این بخش رخ خواهد داد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه افزود: در خصوص روابط بانکی دو کشور سال هاست که پیگیر مبادله ریال به روبل هستیم که خوشبختانه در حال تحقق است و اجرای این پروژه قطعا محقق خواهد شد. عالی. اگر در بهبود روابط تجاری ایران و روسیه موثر باشد، شاهد گسترش تجارت خواهیم بود.

در ادامه این نشست پورزید رایزن اقتصادی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان تاکید کرد: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان حمایت های لازم را از تجار و بازرگانان ساکن آستاراخان انجام می دهد. و خاطرنشان کرد: بسیاری از نمایندگان بازرگانی از ایران به آستاراخان سفر خواهند کرد.

به گفته معاون اقتصادی سرکنسولگری در آستاراخان روسیه، پرواز مستقیم راش – آستاراخان در آینده نزدیک برقرار خواهد شد که نشان از توسعه چشمگیر روابط ایران و روسیه دارد.

محمد هزار مدیر عامل بانک میربیزنس در مسکو در خصوص گسترش شدید روابط ایران و روسیه اظهار داشت: کشورهای غربی بسیاری از بانک های روسیه را تحریم کرده اند و به همین دلیل طرف روسی توسعه روابط بانکی با ایران را در دستور کار خود قرار داده است. با توجه به شرایط فعلی شرایط ما در میربیزنسبانک نسبت به چند ماه قبل بسیار تغییر کرده است.

وی درباره کاهش فشار و نظارت سخت‌گیرانه بر بانک میربیزنس گفت: بسیاری از بانک‌های روسیه که تمایلی به همکاری با ایران نداشتند، اکنون به ما مراجعه کرده‌اند و البته ما نیز باید خودمان را به روز کنیم و تسهیلات خود را با شرایط جدید تطبیق دهیم. تا موثرتر باشد.

مدیرعامل بانک میر بیزنس گفت: جلسات متعددی با بانک های ایرانی و روسی برای تسهیل روابط بانکی برگزار کرده ایم و سفر رئیس بانک روسیه به ایران را برنامه ریزی کرده ایم که منجر به تفاهماتی بین آنها و بانک ملی شد. . ایران

به گفته وی، نشان روبل در بخش های تجاری و اقتصادی ایران رونمایی شده است که نشانه خوبی برای توسعه تجارت ما است. روبل روسیه مانند دلار و یورو در بازار ایران با قیمت توافقی معامله می شود. تاجران محترم می توانند روبل خود را به قیمت توافقی به بانک ها بفروشند.

در ادامه، حمیدرضا کشفی، یکی از اعضای هیئت مدیره شورای بازرگانی ایران، که مقیم آستاراخان برای تجار و کارآفرینان آستاراخان است، نگرانی های خود را در خصوص تراکنش های بانکی و تسهیلات از بانک میربیزنس مطرح کرد. به تفصیل پاسخ داده شد.

در پایان این نشست، رضا ایلبیگی، مدیر روابط عمومی و بازاریابی بانک میربیزنس مسکو از افتتاح باشگاه تجاری ایران و روسیه در بانک میربیزنس که توسط تجار اصیل ایرانی و روسی تأسیس شده است، خبر داد.

به گفته مقامات، اپراتورهای مالی دو کشور از طریق این سیستم مشتریان خود را شناسایی و با یکدیگر روابط تجاری برقرار می کنند. قبل از ورود به این باشگاه فعالان اقتصادی دو کشور غربالگری می شوند و امکان همکاری اقتصادی و تجاری فراهم می شود. یک محیط امن اعضای این باشگاه دارای تسهیلات بانکی بانک میربیزنس نیز خواهند بود.

در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۵ مرکز تجارت ایرانیان آستاراخان که در رسانه ها از آن به عنوان مرکز تجارت ایرانی آستاراخان روسیه نیز یاد می شود با محوریت اتاق بازرگانی گیلان راه اندازی شد تا وارد بازارهای جهانی شود. . این مرکز تجاری شامل ساختمانی دو طبقه به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع در مرکز شهر آستاراخان است که طبق الگوی معماری ایرانی مراحل بازسازی را پشت سر گذاشته است.

این بنا به عنوان مرکز دائمی نمایشگاه‌ها و محل استقرار شرکت‌های مهم تولیدی و تجاری در گیلان و سایر استان‌ها محسوب می‌شود.

شهر بندری آستاراخان در دهانه رودخانه ولگا و دریای خزر، شاهراه آبی و خشکی قرار دارد.

بیش از ۲۰۰ شرکت ایرانی در آستاراخان فعال هستند و این منطقه به مرکز فعالیت تجاری ایرانیان در جنوب روسیه تبدیل شده است.

میر بیزینس بانک JSC نیز یک بانک روسی با سرمایه خارجی است که عملکرد و عملکرد آن توسط بانک مرکزی روسیه تنظیم می شود. تنها سهامدار این بانک «بانک ملی ایران» است. ۱۳ یک درصد از سهام خود را در اختیار دارد.

به اشتراک بگذارید