گیلانی یکی از پژوهشگران ارشد مرکز الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت است


در یازدهمین همایش سالانه مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که به مناسبت سال اشتغالزایی و تولید دانش بنیان برگزار شد، از پژوهشگران دارای پایان نامه دکتری در راستای توسعه علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان تجلیل شد. .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، علی متقیان در مراسم تجلیل از کتاب های برتر پیشرفت اسلامی ایرانی که در یازدهمین همایش کانون برگزار شد، اظهار داشت: شما نخبگان و فرهیختگانی هستید که دل به پیشرفت کشور زده اید. ما خوشحالیم که شما را در این رویداد شرکت می کنیم. ما از شما قدردانی می کنیم و نظرات شما را در مورد کتاب های شما و اثربخشی پیشرفت اسلامی ایرانی می شنویم.

در ادامه این نشست هادی اکبرزاده، عضو شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در سخنانی کوتاه تاکید کرد: تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت یک بحث فشرده ده ساله است. کار سنگین، کم کم داریم به زمان اجرای مدل نزدیک می شویم. وی افزود: جامعه نخبگان در چند سال اخیر نقش مهمی در این امر داشته است و یکی از فعالیت های ما در چند سال اخیر مربوط به انتخاب متون برتر است که امروز در دوره یازدهم این کار را انجام می دهیم. .

معاون علمی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تقسیم کار کشوری یادآور شد: این الگو باید هر چند سال یکبار بازنگری و به روز شود و گروهی که باید حمایت و کمک کند تا این روند اجرایی شود، گروه فعلی و حوزه آن است. این مقوله کار و تحقیق است. ما از همه نظرات در مورد این مدل استقبال می کنیم و منتظر دریافت نظرات کارشناسان و متخصصان در این زمینه هستیم.

در ادامه این مراسم محمدرضا زیدی گزارشی از روند انتخاب کتاب های برتر ارائه کرد و افزود: مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از بدو تاسیس تاکنون به فکر شناسایی و تایید کتاب های برتر بوده است. این مرکز در سال‌های اخیر با در نظر گرفتن توسعه فضای فکری این الگو، رویکردهای جدیدی را در انتخاب پایان‌نامه‌ها در نظر گرفته و در انتخابی که اخیراً انجام داده است، به کسانی که بهترین نمره در مقطع دکتری را دارند، محدود شده است. . وی ادامه داد: فراخوانی را در این زمینه اعلام کردیم که از میان آن چهل چکیده انتخاب و تعداد زیادی پایان نامه دریافت کردیم، پس از ارزیابی کمیسیون های مختلف، ۷ پایان نامه عالی انتخاب و ۹ پایان نامه شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخشی دیگر از این مراسم، نویسندگان کتاب های شایسته به ارائه کوتاهی از محتوای کتاب های خود پرداختند و مهم ترین بخش های پژوهشی در زمینه توسعه اسلامی ایرانی را به نمایش گذاشتند. شایان ذکر است که بهترین کتاب‌هایی که باید مورد تقدیر قرار گیرند، به‌عنوان اسناد کمکی برای تدوین پیشرفت‌های اسلامی ایرانی تأسیس شده‌اند.

بهترین کتاب ها

مهرشاد جواهردشتی از دانشگاه تهران با پایان نامه طراحی الگوی نقشه برداری نهادی سیاست علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، بالادستی، انطباق با سیاست های ملی و گذار به اقتصاد دانش بنیان، بخش علم و فناوری و فعالیت های راهبردی و توسعه ای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نگاهی خلاقانه و پژوهشی تهیه و تدوین شده است.

– حمد امینی از دانشگاه علم و صنعت با مقاله طراحی مدل آینده نگاری منطقه ای مناسب ایران.

– سجاد اطاقی از دانشگاه صنعتی اصفهان با مقاله تدوین چارچوبی برای مدیریت منابع آب در حوزه آبخیز سینده رود با تاکید بر جنبه های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی.

– محمد پورعباس از دانشگاه علامه طباطبایی با مقاله وحدت اجتماعی و نقش آن در تمدن نوین اسلامی.

– حسین رضازاده از دانشگاه تهران، از تئوری تا عمل با پایان نامه خود در زمینه زمینه مشترک حقوق بشر و حقوق محیط زیست.

– امیرحسین صدارپور از دانشگاه تربیت مدرس با پایان نامه معرفی مدل شبکه راهبردی به دیپلماسی عمومی نوین جمهوری اسلامی ایران.

– حسن یعقوب نیا از دانشگاه خوارزمی با مقاله آسیب شناسی سیاست کلان ایران با منطقه ای سازی زبانی در کشورهای فارسی زبان منطقه.

مقالات ستودنی

– سمیرا امیرزاده از دانشگاه سابل با مقاله نقش پایداری کشاورزی بر امنیت غذایی خانوارها در ایران.

– هدایت درشی از دانشگاه شهید بهشتی با پایان نامه معرفی الگوی سیاست گذاری عملی در مناطق روستایی.

– محمود شکوهی تبار، با مقاله الگوی قرآنی پیشگیری از تخریب اجتماعی در پژوهشگاه ها و دانشگاه ها.

– مهدی زریباف از دانشگاه علامه طباطبایی با پایان نامه عوامل نظام اقتصادی پیشرفت اسلامی-ایرانی.

– هاجر فضل اللهی از دانشگاه شهرکرد با پایان نامه تدوین مدل اقتصادی منابع آب مبتنی بر انتقال بین آب، آب غیر متعارف و آب مجازی.

– امیر اصغری از دانشگاه علامه طباطبایی با مقاله مدل نهادی حوزه های نوآوری دانشگاهی با محوریت بخش علوم انسانی.

– با راهنمایی کارگر شورقی از دانشگاه یزد با پایان نامه خود در مورد آینده فناوری های همگرایی در نظام حکمرانی ایران.

– سجاد نجفی از دانشگاه تهران با پایان نامه تشریح عوامل اصلی موثر بر قدرت دفاعی ایران در افق زمانی ۱۴۱۰ از منظر جغرافیای سیاسی.

– جواد عرب یارمحمدی از دانشگاه سمنان با مقاله رویکرد چند بعدی به سنجش فقر. مفاهیم نظری و شواهد تجربی اقتصاد ایران

به اشتراک بگذارید