گیلان در سال گذشته یک هزار و ۱۸۲ مگاوات برق تامین شده که کمتر از نیاز مصرفی استان است.


مهدی زاده در بیانیه ای گفت: ۱۷۴ هزار مشترک پرمصرف در گیلان داریم که حدود ۵۰ درصد مصرف خانوار استان را تشکیل می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیورمیرزا به نقل از شبستان، «محمد تقی مهدی زاده» امروز (پنجشنبه ۱۱ تیرماه) در جلسه شورای اداری استانداری گیلان اظهار داشت: امروز برق یکی از اساسی ترین نیازهای جامعه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: با این کار ۳۰ هزار کیلومتر شبکه برق فشار ضعیف با یک میلیون مشترک و ۲۴ هزار ترانسفورماتور در استان گیلان برای مردم فراهم می شود.

مهدی زاده با بیان اینکه گیلان ششمین استان کشور از نظر تعداد مشترک است، تصریح کرد: در سال گذشته گیلان یک هزار و ۱۸۲ مگاوات برق تامین شد که کمتر از نیاز مصرفی استان بود به طوری که شاهد خاموشی در گیلان بودیم.

وی با بیان اینکه امسال گیلان و سراسر کشور برنامه ریزی های بسیار خوبی در زمینه مدیریت بار و جلوگیری از خاموشی داشته است، خاطرنشان کرد: امسال ۱۹ هزار مگاوات عدم تعادل برق داشتیم که ۶ هزار مگاوات جبران شد. دولت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان یادآور شد: در سال ۱۴۰۱ در حوزه مدیریت مصرف برق و بار، وزارت نیرو دو شاخص را در اولویت قرار داد.

مهدی زاده با تاکید بر اینکه کشاورزان می توانند از مزایای تخفیفی و رایگان شرکت توزیع برق گیلان برای نظارت بر الگوی مصرف برق خود استفاده کنند، تصریح کرد: ۱۷۴ هزار مشترک پرمصرف در گیلان داریم که ۵۰ درصد مصرف داخلی استان را به خود اختصاص می دهد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از دستور دولت برای نظارت بر الگوی مصرف برق برای تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی در استان گیلان خبر داد: به ۳۹ دستگاه دولتی استان گیلان به دلیل رعایت نکردن الگوی مصرف اخطار قطعی دو اداره داده شده است.

مهدی زاده با بیان اینکه گیلان برای تغییر ساعت کاری ادارات خود در استان گیلان ۷ مگاوات برق صرفه جویی کرده است، گفت: اداره کل صنعتی و صمت جلسات متعددی برگزار کرده است.

اشتراک گذاری