یادآوری زیبا از عدم اجازه قیر به روستاها خلیباف: بحث قیر در این هفته مطرح می شود


نماینده صومعه سرا در شورای اسلامی از کمیسیون عمران خواست برای تسریع در بررسی لایحه نحوه عرضه رایگان قیر لازم را بررسی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، سید قاسم دلخوش در جلسه روز یکشنبه شورای اسلامی شهر با انتقاد از بررسی لایحه دولت در خصوص نحوه تامین منابع لازم برای قیر رایگان در برنامه و بودجه، اظهار داشت: این موضوع در دستور کار قرار گرفت. این کمیسیون گفت: اکنون ۴ ماه از ورود این لایحه به مجلس می گذرد؛ از رئیس مجلس تقاضا دارم این لایحه را به کمیسیون ساخت و ساز ارجاع دهد تا موضوع حل شود.

وی در یادداشت دیگری خطاب به رئیس مجلس تاکید کرد: جنابعالی همواره حامی فقرا، مستضعفان و دهقان بوده‌اید. هشدار نمایندگان استان های شمالی در خصوص واردات برنج موضوع بسیار مهمی است و به خدا قسم در صورت ادامه روند فعلی قیمت برنج تا چند ماه آینده دو برابر خواهد شد. هزینه کشاورزی را بالا برده اند و حالا از واردات پرهیز کرده اند، بنابراین این دو تصمیم با هم سازگار نیست و کشاورزان این همه سختی را متحمل می شوند و فقیرتر می شوند.

محمد باقر رئیس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات نماینده قالیباف مت، گفت: پیشنهاد دولت درباره قیر در کمیسیون برنامه و بودجه در دست بررسی است. مشکل گمرک

وی افزود: با توجه به اینکه موضوع قیر در کمیسیون فرعی عمران در دست بررسی است، به کمیسیون برنامه و بودجه گفته ام که پیشنهاد این کمیسیون به همراه لایحه دولت در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح شود. به صحن مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت نمایندگان شورای اسلامی با دو فوریت بررسی لایحه اصلاح منابع مالی مواد اولیه قیر در جلسه ۳۱ خرداد گفت: رای گیری به دلیل یک فوریت مصوبه انجام شد. لایحه دولت که طبق روال گذشته در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت، انشالله در این زمینه مجلس نیز این وضعیت را پیگیری می کند، این هفته به این موضوع رسیدگی می شود.

خلیباف همچنین با اشاره به هشدارهای نمایندگان استان های شمالی کشور درباره وضعیت اسفبار برنج کاران از آزادسازی واردات برنج انتقاد کرد. دوستان دولت حتما به این هشدارها گوش خواهند داد و من حتما این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

به اشتراک بگذارید