یازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروان لاهیجان با گلباران مزار شهدا آغاز شد + تصاویر.


پس از ادای احترام به شهدای گرانقدر شهرستان، تقدیم جشنواره به شهدای دلال خوش و ادای احترام به شهدای هنرمندان تئاتر، گروه های تئاتر و ادارات شرکت کننده در این مراسم از گلسار شهدا به سمت پارک ملی پیاده روی کردند. عمارت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، یازدهمین دوره این جشنواره از صبح روز جمعه ۱۰ تیرماه با نثار گل بر مزار شهدای گرانقدر شهرستان لاهیجان آغاز شد.
گروه های تئاتر با حضور رضا زنده دل شهردار و دبیر جشنواره، کاسم نظری مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجید رحمانی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی. ارشاد اسلامی گیلان، از داوران این جشنواره، شهرام کرمی، کارگردان بهمن کنعانی، اعضای شورای اسلامی شهر، نگار ناتری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان، محمدعلی صادق حسنی، دبیر اجرایی جشنواره، گروه های هنری و خبرنگاران رسانه های شرکت کننده در این جشنواره در گلزار شهدا و با آرمان های شهدا شرکت کردند و تمدید قرارداد شد.
رضا زنده دل با خیر مقدم به هنرمندان مهمان از سراسر کشور، شهردار لاهیجان و دبیر جشنواره تئاتر خیابانی شهروند، گفت: جشنواره تئاتر خیابانی یک حرکت فرهنگی است و این رویداد را از نزدیک گلزار شهدا آغاز می کنیم. همیشه به یاد داشته باشید.
وی افزود: یازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان، مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ، ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان از ۱۰ تیرماه آغاز به کار کرد. تا ۲ مردادماه همه روزه از ساعت ۱۸:۳۰ در ۶ نقطه شهرستان لاهیجان برگزار می شود.
سیندا دل افزود: پس از فراخوان جشنواره ۱۶۶ اثر به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ۱۳۸ اثر در بخش مسابقه و ۲۸ اثر در بخش کودک بود. بخش جانبی.
وی گفت: در حال حاضر حال و هوای شهرستان لاهیجان به فضای جشنواره تئاتر خیابانی تبدیل شده است و المان ها و پرچم های جشنواره تئاتر خیابانی در نقاط مختلف شهر لاهیجان قرار گرفته و شهروندان منتظر دیدن هستند. نمایش یازدهمین جشنواره خیابانی شهروندان لاهیجانی.
دبیر جشنواره نمایش خیابانی شهروند افزود: از حمایت های مسئولان شهرستان برای همراهی و حمایت کلان این جشنواره قدردانی می کنم.
مجید رحمانی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با معرفی استان گیلان و شهرستان لاهیجان گفت: گیلان استان هشت هزار شهید جانفشان و میرزا کوچ جنگلی است. و شهر لاهیجان نیز شهر شهدای گرانقدر از جمله شهید کریمی و شهرستان می باشد.در زمان میرزا کخ دکتر. حشمت والی این منطقه بود.
وی با خیرمقدم به هنرمندان گفت: امسال به غیر از لاهیجان با تصمیم و برنامه ریزی ستاد جشنواره، سایر شهرستان های استان نیز از میز جشنواره استفاده می کنند و اجراهای این جشنواره را در شهرهای خود می بینند.
قاسم نظری مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از رویکرد فرهنگی و هنری مدیریت شهری لاهیجان گفت: با تلاش های صورت گرفته در سال جاری امیدواریم شاهد اجرای عالی در جشنواره باشیم. باید از زحمات همه برگزارکنندگان این جشنواره قدردانی کنم.”
پس از ادای احترام به شهدای گرانقدر شهرستان، تقدیم جشنواره به شهدای دلال خوش و پناه بردن از شهدای هنرمند تئاتر، گروه های تئاتر و دست اندرکاران این مراسم با پای پیاده گلسار شهدا را به مقصد دیار ترک کردند. ساختمان باغ و اجرای نمایش لیگ جهانی از آبادان یازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان رسما آغاز به کار کرد.

به اشتراک بگذارید