یافتن و ردیابی ۷۵۰۰ نفر برای ریشه کنی فقر کلی تعهد اشتغال از سال ۱۴۰۱ تا ثبت مشاغل خانگی


آقاجانی در خصوص فقرزدایی کامل گفت: سازمان های مختلف، موسسات حمایتی و موسسات خیریه از طریق برنامه فقرزدایی کل ۷۵۰۰ نفر را در بهزیستی ایران زیر نظر گرفته اند تا توانمند شوند و حمایت مالی شوند.

نشست خبری ضیاوش آقاجانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بعدازظهر یکشنبه به منظور بررسی عملکرد این اداره کل در کشور برگزار شد.

آقاجانی در ابتدای این نشست اظهار داشت: تلاش ما بر این است که رویکرد تحول آفرین بر اساس دستورات استاندار گیلان و وزیر تعاون در انتصابات و عملکرد پروژه ها، بهبود وضعیت مردم و بازنگری در تولید باشد. ” توزیع عادلانه منابع بین ادارات و افراد مختلف.

وی در خصوص ارتباط با نمایندگان مجلس گفت: تا جایی که بتوانیم رایزنی هایی با معاونین و مسئولان اجرایی داشته ایم تا وضعیت به نفع مردم بهبود یابد.

آقاجانی در خصوص وظایف گسترده‌تر کمیته‌های مختلف استانی گفت: در کنار مأموریت اصلی حوزه کار و اشتغال، حوزه عمل این اداره در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، کار و اجتماعی انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه اکثر انتخابات در بخش های مختلف تعاونی در سراسر استان مربوط به حوزه حاکمیتی است، یادآور شد: نگاه ما به ارائه آمار رویکردی برآیند محور است و مردم فکر می کنند که این رویکرد بیشتر است. برای ما از رتبه و آمار مهم است.

آقاجانی گفت: برای دستیابی به سهم ۲۵ درصدی در بخش تعاونی باید تعاونی هایی با عملکرد خوب وجود داشته باشند.

وی ادامه داد: ما نه تنها به دنبال افزایش تعداد تعاونی ها نیستیم، این یک عملکرد ضروری است، اصالت دارد، زیرا تعاونی ها باید تولید ثروت داشته باشند و اگر تخلفی در این موارد وجود دارد، رویکرد آنها باید باشد. منصف باش

آقاجانی در خصوص تعاونی های طرح مسکن مهر گفت: تعاونی های امنیتی سال های گذشته که به دلیل بی توجهی مدیران سابق خود با مشکلات زیادی مواجه شده اند، اکنون می توانند شخصا مورد ارزیابی قرار گیرند و وضعیت آنها تعدیل شود. یابند.

وی در خصوص تعاونی های عمرانی گفت: در تلاش هستیم در اکثر شهرستان ها با وجود تعداد زیاد تعاونی ها و شهرستان ها در ارتباط با استانداری گیلان و فرمانداری های شهرستان ها تعاونی های عمرانی ایجاد کنیم. “

ما مدیون شرکت ها هستیم که از حقوق کارگران دفاع کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در بخشی دیگر از اظهارنظر خود درباره حوزه اشتغال گفت: در حوزه امنیت و حقوق کارگران رویکرد ما تدافعی است. من و همکارانم نمی خواهیم در خطر باشیم، پس عملیات را شروع کنید. نظر ما این است که ضمن حمایت از کارآفرینی و تولید، شرکت ها مجبور به پیگیری حقوق کارگران از طریق تخلفات، دعاوی و راه های قانونی هستند.

آقاجانی با اشاره به افزایش دستمزد کارگران گفت: کنترل بازار در گرو عرضه و تقاضا خواهد بود. خوشبختانه روند آمار استفاده از بیمه بیکاری نیروی کار رو به کاهش است.

آقاجانی در خصوص عملکرد شوراهای اسلامی کار گفت: شوراهای اسلامی کار در گذشته چالشی بوده اما اکنون بسیار متمرکز و منسجم بر حقوق کارگران هستند.

وی در خصوص نظارت بر تشکل های صنفی گفت: هیچ گاه کارگروهی برای نظارت بر عملکرد تشکل ها به ویژه تشکل های مدنی نداشته ایم و اکنون همه پرونده ها در حال بررسی است.

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به اجرای طرح دولت سیزدهم برای عمومی‌سازی یارانه‌ها گفت: با وجود اینکه یارانه‌ها توسط وزارتخانه تصمیم‌گیری می‌شود، اما اعتراض‌هایی نسبت به ارائه سازوکارهای مختلف و موارد دیگر وجود داشته است. ریاست جمهوری مردم را بررسی می کند.

وی درباره فقرزدایی کامل گفت: سازمان های مختلف، نهادهای حمایتی و موسسات خیریه از طریق برنامه فقرزدایی کل ۷ هزار و ۵۰۰ نفر را در بهزیستی ایران زیر نظر گرفته اند تا با فراهم شدن شرایط، توانمند شوند و حمایت مالی شوند.

آقاجانی همچنین در همایش های خصوصی ورزشی اجتماعی اظهار داشت: در بحث آموزش و شرایط اجتماعی با توجه به شرایط شیوع اخیر کرونا، امسال در حوزه همایش ها و رویدادهای ورزشی رشد زیادی داشته است. و .. در بحث ورزش کارگری ۲۵ هیئت ورزشی در حال حاضر فعال هستند، ۹ سالن ورزشی، ۳ زمین فوتبال و سایر سالن های ورزشی برای ساماندهی محیط ورزشی کارگران داریم.

از تعهد استخدامی ۱۴۰۱ تا ثبت مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان ادامه داد: تعهد اشتغال ما در سال ۱۴۰۱ معادل ۳۰ هزار و ۹۰۴ شغل بوده است که از ۲۱ هزار و ۲۹۵ شغل در سال ۱۴۰۰ یعنی ۹۶ درصد افزایش داشته است و تمام تلاش ما برای امسال شاهد رشد ۱۰۰ درصدی اشتغالزایی در سال هستیم. بخش

وی با تاکید بیشتر بر فضای کار ملی خاطرنشان کرد: در بحث محیط کار ملی، در حوزه اشتغال باید همه فعالیت ها، از دست دادن شغل، تولید، کارآفرینی و… رصد و مستندسازی شود. یک کشور وجود دارد.

آقاجانی با اشاره به وجود ۷۰۰ کارخانه راکد در استان گفت: تلاش ما برای حمایت از تولید ملی این است که از ۷۰۰ کارخانه راکد استان ۳۰۰ کارخانه را با همکاری جهاد کشاورزی، صمت و استانداری گیلان راه اندازی کنیم. “

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه مشاغل کلیدی مبتنی بر ثبت نام هستند، تصریح کرد: ۶۰ شغل خانگی و ۴۲۸ نفر برای مشاغل خانگی ابتدا ثبت نام کردند. پای ۱۴۰۱.

وی با اشاره به رصد فعالیت اتباع بیگانه گفت: در سال ۱۴۰۱ ۴۹ مورد کشف و عودت داده شد.

آقاجانی در خصوص اعطای مجوز فقط به برخی مشاغل خانگی گفت: برخی مشاغل مانند مشاغل خانگی نیاز به مجوز دارند. بر اساس این موضوع، در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۲۱ فقره پروانه مشاغل خانگی و در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ تعداد ۶۸۶ فقره پروانه کسب صادر شده است.

اشتراک گذاری