یخچال‌های عظیم مانع از مطالعه دانشمندان در «روز شیشه‌ای» می‌شوند


این شیشه که شیشه روز خانگی قطب جنوب نامیده می شود، به این دلیل نام مستعار دارد که آنقدر بزرگ و متنوع است که اغلب مانع از تلاش های بین المللی برای تعیین میزان خطرناک بودن آن می شود.

یک کوه یخ بزرگ کوه یخ در حال فروپاشی Tuais را در هم شکسته است و به همراه یخ دریا، ده‌ها دانشمند را از بررسی هرچه سریع‌تر دو کشتی تفریحی باز می‌دارد.

دانشمندان در سراسر جهان بخشی از تلاش جهانی چند ساله ۵۰ میلیون دلاری برای مطالعه یخچال های طبیعی فلوریدا در خشکی، دریا و خشکی در تابستان هستند.

مقامات گفتند که برنامه ها برای بازرسی از زمین یخ مهم متوقف نشده است، اما اندکی تغییر کرده است.

به گفته راب لارتر (Rob Larter)، یکی از دانشمندان برجسته در اولین مأموریت تحقیقاتی، Geophist Survey British-Antarctic Survey British-Antarctic Survey، این آخرین سفر از سه اکتشاف علمی بین المللی است که بر روی کوه یخ آسیب پذیر متمرکز شده است.

دیوید هالند، دانشمند محیط زیست دانشگاه نیویورک، که قصد دارد در عمق یک تردمیل برای اندازه گیری دمای آب زیر آن حفاری کند، بسیار نزدیک است، اما نه.

هالند که بهبود یافته بود، برای انجام تحقیقاتی که قبلاً هیچ کس دیگری انجام نداده بود، به یک پیست یخ در همان نزدیکی رفت. او امیدوار است که در مورد آب گرم اقیانوس نامرئی که هم در دوتون و هم در توویتس دیده می شود، هم در آن برف سفید و هم در دانه های برف سنگی، بیاموزد. پیست یخی کوچک Dutson در ۸۷ مایلی غرب پیست یخی Twaites قرار دارد.

هالند در اولین مصاحبه ویدئویی خود با داتسون اسنوبرد گفت: پیست یخ بخش بسیار مهمی از توایت ها است و از خود محافظت می کند و از ما پنهان است. پیست یخی Dutson: «این منظره زیبای بیابانی سفید، با رنگ سفید زیبا. و همه چیز ناپدید می شود و به مرور زمان با اقیانوس آرام جایگزین می شود.

اولاند روز دوشنبه به آسوشیتدپرس گفت: امسال هیچ کس نمی تواند به توییتر دسترسی پیدا کند. “ما یک هفته سعی کردیم آن را قطع کنیم. این کار نشد. پس ما در کنار او هستیم.

هالند می گوید: «هر بار که توییتر خراب می شود، یخ بیشتری تشکیل می شود. لارتر گفت تا زمانی که ۲۰ سال پیش کوه یخ فرو ریخت، نوک کوه یخ بود. بر اساس گزارش مرکز ملی اطلاعات برف و برف، ۴۳ مایل با ۲۸ مایل اندازه گیری می شود که تقریباً به اندازه رود آیلند است.

بیشتر مشکل در این واقعیت نهفته است که یخ های دریایی زیادی در اطراف یخچال های طبیعی بزرگ وجود دارد. لارتر می گوید که این مضحک است – و برای محققان نگران کننده است – زیرا امسال ورقه یخی قطب جنوب به طور غیرعادی پایین است.

در حالی که توییت‌ها مانند شیشه ماشین شکسته می‌شدند، کوهنوردان امنیتی کمپ نقطه‌ها در Dutson را بررسی کردند و هالند کمتر نگران این تصادف بود. او گفت که یک هلیکوپتر قرمز برای سوار کردن یکی از خدمه هشت نفره فرود آمده است، زیرا اولاند گفت که خیلی نگران مچ پا نیست.

این عکس توسط دانشمند محلی دیوید هالند نشان می دهد که در روز دوشنبه 31 ژانویه 2022 خیمه هایی در قفسه یخی Dotson قطب جنوب برپا شده است.
این عکس توسط دانشمند محلی دیوید هالند نشان می دهد که در روز دوشنبه ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ خیمه هایی در قفسه یخی Dotson قطب جنوب برپا شده است.
A.P.

کلید آینده گفتگو، پیست یخ و زبان آن است. او گفت که این لبه‌ها با اقیانوس گرم مرز دارند و برای جلوگیری از سقوط بقیه یخ‌ها به دریا، «پشتیبان پشتی» را فراهم می‌کنند.

دانشمندان نگران این هستند که کوه یخ در بسیاری از نقاط در حال فروپاشی است. اگرچه بارش کل برف ممکن است صدها یا هزاران سال طول بکشد، اما قله در حال سقوط است. و هنگامی که این اتفاق می افتد، محققان می ترسند که بقیه نیز همین کار را انجام دهند.

اولاند در رایانه ای که در ۲۴ ساعت زیر نور خورشید روی میز بیرونی با دمای ۴- درجه سانتیگراد تنظیم می شود، گفت: “من فکر می کنم کوه یخ طی چند سال تا یک دهه ناپدید خواهد شد.” اما یخ واقعی درون، این یک سوال ناشناخته است.

دانشمندان می گویند اگر همه ببرها سقوط کنند، می تواند بیش از دو فوت (۶۵ سانتی متر) از سطح دریا بلند شود، اما این ممکن است صدها سال طول بکشد.

هالند گفت: “او در نهایت سواحل جهان را بازنویسی خواهد کرد.”

مکان هایی مانند گرینلند – هالند گفت: در سال ۲۰۱۹، اولاند ذوب ذوب‌های یخچال هلهم را مورد مطالعه قرار داد – اگرچه هوای داغ در بالا در حال ذوب شدن بود، توییت‌ها و یخچال‌های همسایه ذوب شدند تا آب داغ زیر یخ ذوب شوند که این امر سرعت آن را سریع‌تر کرد. او گفت که بخشی از آن تغییرات آب و هوایی است، اما تغییرات اقلیمی نقش مهمی ایفا می کند.

RVIB Nathaniel B. RVIB  پالمر و آروی آرون در 2 فوریه موقعیت خود را در پیست یخ نشان می دهند.  از یخچال تیتی در قطب جنوب.
RVIB Nathaniel B. RVIB پالمر و آروی آرون در ۲ فوریه موقعیت خود را در پیست یخ نشان می دهند. از یخچال تیتی در قطب جنوب.
A.P.

هالند گفت، مدل‌های رایانه‌ای نشان می‌دهند که در نتیجه سوخت‌های فسیلی، گازهای گلخانه‌ای «باد را بیشتر کج می‌کند و آب گرم بیشتری را به جنوب می‌آورد».

این آب اقیانوس گرمسیری همان چیزی است که هالند برای حفاری صدها متری سراشیبی و قرار دادن حسگرها در زیر یخ داغ برنامه ریزی کرد. دما نسبی است – ۳۲ تا ۳۴ درجه (۰ تا ۱ درجه سانتیگراد) که هنوز مایع است، زیرا آب نمک برای خنک شدن به دمای کمتری نیاز دارد.

ایان جوین، دانشمند یخ در دانشگاه واشنگتن، هشدار می‌دهد که تی‌شرت‌هایی که بخشی از این گروه مطالعه نیستند، به‌ویژه در صورت سقوط فاجعه‌آمیز، نگرانی بزرگی هستند.

او در ایمیلی گفت: ما باید این بستنی ها را جدی بگیریم.

پل کاتلر، مدیر برنامه گلاسه شناسی بنیاد ملی علوم آمریکا، گفت: اما اگر از بین برود، یخچال های همسایه می توانند به دنبال آن بیایند.

کاتلر روز سه شنبه به آسوشیتدپرس گفت: زمانی که وزن کم می کنید، شروع به ریختن یخ بیشتری در آن استخر می کنید. و با تمام مدل‌های پیش‌بینی شده، بقیه قطب جنوب غربی طی هزاران سال از مسیر خارج خواهند شد.»

این عکس توسط دانشمند محلی دیوید هالند ابزارهایی را نشان می دهد که در روز دوشنبه 31 ژانویه 2022 در پیست یخی Dutson در قطب جنوب مونتاژ شده اند.
این عکس توسط دانشمند محلی دیوید هالند ابزارهایی را نشان می دهد که در روز دوشنبه ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ در پیست یخی Dutson در قطب جنوب مونتاژ شده اند.
A.P.

کشتی اسکی کره جنوبی که عازم هلند بود، به دلیل داشتن هلیکوپتر آرون به فرودگاه داتسون ارتقا یافت. با این حال، ناتانیل بی پالمر، محقق بنیاد ملی علوم ایالات متحده، حدود ۳۵ دانشمند و دو زیردریایی دارد که هنوز به توییتر نرسیده اند و هلیکوپتر ندارند.

کاتلر از NSF می گوید، بنابراین محققان در Palmer در حال مطالعه Dutson هستند و امیدوارند از برگ محافظت کنند. می گوید علم کار می کند. محققان سایر نقاط قطب جنوب قبلاً گزارش داده اند که ابزارهای اندازه گیری مورد بحث قرار گرفته است.

کاتلر گفت: «شما باید چیزهای زیادی در مورد داتسون بیاموزید.

قدردانی طبیعی برای هلند وجود دارد، اگرچه تنها صداها باد و گهگاه دریای سفید است.

“تنها مکان مهربان است، اما زیبا،” از پیست یخ Dutson. او بسیار آرام است. و متأسفانه همه چیز از بین رفته است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر