یداللهی: تاکید دولت سیزدهم بر اقتصاد دریامحور برای ترویج حمل و نقل بار.


حسین یداللهی با بیان اینکه دولت سیزدهم با ترویج حمل و نقل بار بر اقتصاد دریامحور تاکید کرد، اظهار کرد: در گذشته دولت سیزدهم تلاش می کرد بیشتر کالاهای جابه جا شده از بنادر استان گیلان وارد شود. بهبود اقتصاد دریایی با تاکید بر ترانزیت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسین یداللهی با بیان اینکه دولت سیزدهم با بهبود حمل و نقل بار بر اقتصاد دریا محور تاکید دارد، اظهار کرد: در گذشته بیشتر محموله هایی که از بنادر استان گیلان جابه جا می شد وارداتی بود و دولت سیزدهم تلاش کرد تا ترویج اقتصاد مبتنی بر دریا، با تاکید بر بهبود حمل و نقل.

وی با اشاره به تلاش اداره کل و سازمان بنادر و دریانوردی برای هدایت سرمایه گذاران در حوزه اقتصاد دریامحور افزود: دولت سیزدهم اقدامات لازم را برای توسعه حمل و نقل و سرمایه گذاری تاثیرگذار انجام داده است. بنادر و دریانوردی اهرم مهم توسعه اقتصادی است و همچنین برای توسعه اقتصاد دریانوردی برنامه ریزی شده است، لذا بازدید از پروژه های این بخش ضروری است.

مدیرکل امور اقتصادی و منطقه ای سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در این منظر با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان جلسات مستقیمی را با ذینفعان و سرمایه گذاران برگزار کرد. استان و ستاد سازمان بنادر و دریانوردی مسائل و مشکلات را بررسی کردند.

یداللهی تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در راستای سیاست های عالی دولت در تلاش است تا با رفع موانع پیش روی شرکت های سرمایه گذار از این مشکلات بکاهد.

وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی از سال ۱۳۹۳ فرآیند جذب سرمایه گذار را در دستور کار قرار داده و پس از هفت سال نیاز به جذب سرمایه گذار و بازنگری در سیاست های دولت در این بخش را احساس می کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و امور اقتصادی و بخش‌ها با اشاره به برنامه‌ها و سیاست‌های سرمایه‌گذاری سازمان موافقت کرد: با برگزاری نشستی با بیش از دو هزار نفر، روند سرمایه‌گذاری با هدف توسعه و تسهیل سرمایه‌گذاری‌های دریایی را بررسی کردیم. که در روزهای آینده شاهد اجرای آن خواهیم بود.

مدیرکل امور اقتصادی و منطقه ای سازمان بنادر و دریانوردی روزهای سه شنبه و چهارشنبه از بنادر انصالی و آستارا بازدید و به صورت انفرادی با سرمایه گذاران این بنادر دیدار و بر رفع گلوگاه ها و تسهیل سرمایه گذاری در پروژه های زیربنایی و سرمایه گذاری تاکید کرد. .

به اشتراک بگذارید