یکی از مسیرهای اصلی تحقق حماسه اقتصادی از کانال شهرهای صنعتی می گذرد


علیرضا شمیرزایی در سفر به استان گیلان ضمن دیدار با فعالان بازرگانی و بازرگانی گیلان از شهر صنعتی سفیدرود رشت بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علیرضا شمیرزایی در سفر به استان گیلان از شهرک صنعتی سفیدرود رشت بازدید کرد.

معاون خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر شعار سال و اهمیت و جایگاه شهرها و مناطق صنعتی گفت: رهبر معظم انقلاب به دلیل اهمیت دفاعی این شعار را انتخاب کردند. بخش اقتصادی در آینده کشور

وی افزود: عزت و قدرت ما در گرو اقتصاد قوی است و در صورت نیاز مشکلات زیادی در کشور ایجاد می شود.

شمیرزایی گفت: یکی از مسیرهای اصلی تحقق افسانه اقتصادی از کانال شهرهای صنعتی می گذرد که تقویت شهرهای صنعتی موجب تحقق افسانه اقتصادی و رونق تولید ملی می شود.

وی در ادامه گفت: توسعه اقتصادی مستلزم سرمایه گذاری در بخش ها و فعالیت های مختلف اقتصادی است. بدون سرمایه گذاری در پروژه های زیربنایی و روبنایی نمی توان به توسعه اشتغال، بهره وری و رونق اقتصادی امیدوار بود.

معاون بازرگانی و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر مشکل اشتغال جوانان برای ما مهم است باید به حمایت از تولید توجه کنیم در غیر این صورت با تهدید بزرگ انسانی مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل تورم مشکل تورم است، گفت: وقتی سالانه ۳۰ تا ۴۰ درصد به حجم نقدینگی اضافه می شود اما دارایی های مالی کاهش می یابد، خود مشکلات اقتصادی و مالی زیادی ایجاد می کند. بخش واحدهای تولیدی و اصناف افزایش قیمت همه کالاها و کاهش ارزش ریال را نشان می‌دهد، بنابراین کمبود عملیاتی سرمایه و نقدینگی منجر به کاهش تولید می‌شود که بسیار خطرناک است.

همچنین با یادآوری اینکه اتحادیه های صنفی به دلیل گرانی همواره با اعتراضات مردمی سرکوب شده اند، یادآور شد: دستگاه کارتخوان به هیچ وجه بخشی از پایانه فروشگاهی نیست، بلکه کارتخوان تنها سوابق فروش است، بنابراین، حوزه تنظیم بازار، بخش به مبارزه با قاچاق، گرانی، مافیای احتکار و… اگر نگاه اصولی داشته باشیم بسیاری از مشکلات حل می شود.

معاون بازرگانی و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: اگر در طرح توزیع زنجیره مالی به تامین مالی بپردازیم و به کارتخوان به عنوان ابزار ثبت خرید محصول نگاه کنیم، دغدغه کمتری خواهیم داشت.

وی افزود: وزارت حراست تاکنون موفق به ثبت ۸۰۰ هزار شناسه کالا شده است که این تعداد در حوزه دریافت کد رهگیری در تولید به ۸ میلیارد رسیده است.

شمیرزایی با بیان اینکه تامین مالی سنجاباره مهمترین برنامه دولت سیزدهم بود، گفت: برای کنترل تورم باید تولید را تامین کنیم. البته ریشه کنی فقر به معنای حذف فقرا نیست، تورم را کاهش می دهیم تا قدرت خرید مردم افزایش یابد.

سمات، معاون بازرگانی و خدمات وزارت بازرگانی و خدمات گفت: یکی از راهکارهای اساسی برای افزایش قدرت خرید مردم و کاهش تورم، تعریف فهرست کالاهای الکترونیکی در مجلس است که این راهکار باید در سایر موارد مورد توجه قرار گیرد. مناطق. نسبت به کالاهای اساسی مانند بخش خدمات و تامین قطعات یدکی خودرو

وی با تاکید بر اینکه نقدینگی باید به سمت زنجیره تولید و تامین حرکت کند، گفت: مشکل تورم هرگز به اصناف برنمی گردد، باید پدیده سفته بازی را از بین ببریم، به همین دلیل به هر واحد صنفی تا سقف ۵ میلیارد ریال اعتبار تعلق می گیرد. باعث افزایش قیمت نمی شود

به اشتراک بگذارید