یک مکعب طلای خالص به ارزش ۱۱.۷ میلیون دلار در پارک مرکزی قرار دارد


یک هنرمند آلمانی به خاطر تفکر خارج از چارچوب قطعا برنده این جایزه می شود.

مکعبی ساخته شده از ۱۸۶ کیلوگرم طلای خالص ۲۴ عیار ساخته شد و در وسط پارک رها شد.

هنرمند آلمانی نیکلاس کاستلو این مکعب را طراحی کرده است و اگرچه این اثر هنری برای فروش نیست، اما ارزش آن حدود ۱۱.۷ میلیون دلار است.

طلا به قیمت ۱۷۸۸ دلار در هر اونس خریداری شد و قطعه هنری کامل ۴۱۰ پوندی حتی تیم امنیتی خود را دارد!

جعبه در اوایل صبح امروز در محل برگزاری Naumburg Bandshell پارک قرار گرفت.

“[The work] یک اثر هنری مفهومی در تمام جنبه های آن است.» کاستلو در بیانیه ای به ArtNews گفت: ایده این بود که “چیزی ایجاد کنیم که فراتر از دنیای ما باشد – که ناملموس باشد.”

یک ارز دیجیتال نیز در کنار این مکعب منتشر می شود که سکه کاستلو نام دارد. به عنوان CAST دلار معامله می شود و اکنون می توان آن را به صورت آنلاین با قیمت ۰.۴۴ دلار خریداری کرد. یک حراج NFT نیز در فوریه برنامه ریزی شده است. ۲۱.

لیزا کاندلهوفر، گالریست، به نشریه هنری اشاره کرد که “مکعب را می توان به عنوان نوعی بیانیه بین اکوسیستم فرهنگی در حال ظهور قرن بیست و یکم مبتنی بر رمزارز و دنیای باستانی که در آن طلا حکمرانی کرد.”

این مکعب در یک کارخانه ریخته گری در Aarau، سوئیس ریخته شد و به یک کوره دست ساز نیاز داشت. کوره مخصوص به منظور نگهداری اندازه و حجم زیاد طلا ساخته شده است.

هنرمند نیکلاس کاستلو از قطعه جدید خود رونمایی کرد "مکعب کاستلو" در پارک مرکزی
ارزش این اثر هنری در حدود ۱۱.۷ میلیون دلار، ۱۷۸۸ دلار در هر اونس است.
گتی ایماژ

دمای بسیار بالایی نیز برای ذوب شدن مواد مورد نیاز بود و به دمای ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد رسید. ابعاد جعبه از هر طرف کمی بیشتر از یک و نیم فوت است و ضخامت آن فقط حدود یک چهارم اینچ است.

این چهره براق سپس در یک شام خصوصی در وال استریت عصر چهارشنبه رونمایی خواهد شد.

کاستلو در سال ۱۹۷۸ در آلمان شرقی متولد شد و بر خلق آثار هنری معاصر و همچنین هنر خیابانی و پاپ تمرکز دارد.

بخش اعظم هنر او متاثر از فروپاشی دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ است و بسیاری از آثار او از دوران نئواکسپرسیونیسم ژان میشل باسکیا الهام گرفته شده است. او اکنون هم در نیویورک و هم در سوئیس زندگی و کار می کند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر