۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر در ایران ارز دیجیتال ماین می کنند


معاون اجتماعی پلیس فتا سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را در شرایط فعلی بسیار پرخطر توصیف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرسا به نقل از صداوسیما، سرهنگ رامین پاشه ای با اشاره به برخی فعالیت های مجرمانه و به ویژه کلاهبرداری از شهروندان در حوزه ارزهای رمزنگاری شده اظهار داشت: پس از اقدامات پیشگیرانه در حوزه شرط بندی و قمار، ورود مجرمان آغاز شد. درگاه های اینترنتی کاهش یافته، آگاهی مردم افزایش یافته و در این صورت جرم و جنایت در این حوزه کاهش یافته است. اما باید بدانیم که جرم و جنایت هرگز تمام نمی شود و مجرمان بسیار ماهر بسیار شیک، شیک، خوش تیپ و خوش صحبت هستند.

وی ادامه داد: امروزه سودآورترین روش کلاهبرداری، فروش ارز دیجیتال است. چرا که این میدان و استخراج و مبادله آن هنوز مشمول مقررات و قوانین خاصی نیست و فقط صرافی های خاصی مقدار مشخصی ارز در اختیار تجار قرار می دهند تا واردات انجام شود.

معاون اجتماعی پلیس فتا با بیان اینکه بسیاری از کشورها از مبادلات مالی پول خارج کرده اند، ادامه داد: ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر از مردم ما در حال استخراج ارز دیجیتال هستند. تا به حال بر قانونی شدن اصرار داشتیم. همه تبلیغات نشان می دهد که صرافی ها توسط خارجی ها اداره می شود و در واقع به مردم می فروشند. با وجود اینکه مردم پولی برای خرج کردن دارند، اما فقط می فروشند.

وی افزود: این بازار سودآور است اما در کشور ما نه تنها کسانی سود می برند که از هوش مصنوعی استفاده کنند. اینها مردم را تشویق می کرد که پول بیشتری در این زمینه سرمایه گذاری کنند و فقط به مشتری اعتبار بدهند. اما سایت های داخلی به مردم اجازه انتقال اعتبار را نمی دهند چون آن را خالی می فروشند، این اعتبار کاذب است و در بازار جهانی قابل استفاده نیست.

پاشایی در یک برنامه رادیویی درباره شناسایی افراد کلاهبردار نیز گفت: افراد سودجو کیف پول مردم را هک و خالی کرده و به سرقت می برند. همچنین، ممکن است یک سرمایه‌گذار بمیرد و خانواده‌اش هیچ وسیله اثبات‌شده‌ای برای دریافت ارز دیجیتال او نداشته باشند. بنابراین سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال در شرایط فعلی کشورمان بسیار پر ریسک است.

معاون اجتماعی پلیس فتا در عین حال از قوانین صدور ارز ملی خبر داد: در ایران پرداخت کالا و خدمات ممنوع و جرم است.

به اشتراک بگذارید