۱۲۰ هکتار زمین جدید به شهرک های صنعتی گیلان اضافه می شود


معاون وزیر صمت با بیان اینکه شهرک های صنعتی گیلان مشکل توسعه دارند و نیاز به زمین جدید دارند گفت: امسال ۱۲۰ هکتار زمین جدید برای توسعه شهرک های صنعتی گیلان در نظر خواهیم گرفت.

به گزارش دیارمیرزا علی رسولیان در دیدار با اقتصاددانان و صاحبان مشاغل در شهرستان لاهیجان، تولید را ناجی کشور در روزهای سخت حصر دانست و گفت: در چند سال گذشته با فشارهای دیگر مواجه بوده ایم. کشورها، اما تولیدکنندگان نیاز کشور را برآورده کرده اند.

وی با بیان اینکه با تولید می توانیم از دشمنان پیشی بگیریم و مشکلات اقتصادی را تحمل کنیم، تصریح کرد: صنعت بیشتر نیازهای ضروری کشور را با کسب ارز تامین می کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عزم جدی دولت و مجلس برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی گفت: رئیس جمهور عزم جدی برای حمایت از تولید و رفع مشکلات نیمی از واحدهای متوقف شده دارد. پروژه های صنعتی در دستور کار دولت تکمیل شده است.

رسولیان بیشتر مشکلات حوزه تولید را ناشی از شاخص‌های کلان اقتصادی دانست و گفت: شاخص‌های کلان اقتصادی مانند قیمت ارز و نرخ تورم که تاثیر زیادی بر اقتصاد داشته باشد نداریم، اما می‌توانیم بروکراسی را روان‌سازی کنیم و فرآیندها را کاهش دهیم. .

وی بخش های مختلف اقتصادی را ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دانست و افزود: وزیر صمت به دنبال راه حلی برای بوروکراسی در قالب ایجاد سازوکارهایی برای رفع موانع از پای فعالان اقتصادی است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مشاغل کوچک و شهرهای صنعتی ایران یکی از مشکلات اساسی گیلان در حوزه توسعه صنعتی را کمبود جدی زمین ارزیابی کرد و گفت: در این استان به راحتی نمی توانیم. زیرساخت های صنعت را فراهم کند.

وی با بیان اینکه شهرهای صنعتی گیلان دارای مشکلات عمرانی و نیازمند زمین جدید هستند گفت: امسال ۱۲۰ هکتار زمین جدید برای توسعه شهرهای صنعتی گیلان در نظر خواهیم گرفت.

رسولیان با بیان اینکه کمبود زیرساخت های برق مانند پست ها و شبکه توزیع به عنوان یکی دیگر از مشکلات صنعت در استان است، گفت: فعالان اقتصادی باید در حوزه نیروگاهی خودتامین مشارکت داشته باشند زیرا در فصل پیک شاهد کمبود برق هستیم. مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی ایجاد می کند، بنابراین باید صنایع شهرک سازی در حوزه خودکفایی فعال شود.

معاون وزیر صمت با اشاره به احیای چند واحد متوقف در گیلان در سال گذشته گفت: با حل مشکل و تامین منابع مالی به دنبال احیای واحدهای کوچک متوقف هستیم. همچنین توسعه صنایع کوچک و متوسط ​​و کارگاه ها را در گیلان داریم.

به اشتراک بگذارید