۲.۳ میلیون خانوار جدید در تیرماه یارانه دریافت خواهند کرد که بر اساس بررسی ثبت نام های گروه اول


سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها با بیان اینکه نتایج بررسی های گروه اول ثبت نام کنندگان یارانه مشخص شد، گفت: این گروه شامل دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است که تقریباً دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر شناسایی شده اند. واجد شرایط دریافت یارانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرسا، طبق روال ماه های گذشته، ۳۰ تیرماه یارانه ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومانی مربوط به درآمد یکم تا نهم به حساب سران واریز می شود. خانواده های واجد شرایط این در حالی است که برخی که قبل از اردیبهشت ماه یارانه دریافت کرده‌اند، اما پس از بازنگری در نحوه پرداخت و تجمیع یارانه‌ها، ارز ترجیحی یارانه خود را حذف کرده‌اند، اعتراضاتی را در این خصوص ثبت کرده‌اند. آنها اعتراض خود را در سایت وزارت رفاه ثبت کردند

مسئولیت رسیدگی به این اعتراضات بر عهده وزارت رفاه بود، اما نتیجه این بررسی ها هنوز اعلام نشده است. رئیس جمهور در مصاحبه اخیر تلویزیونی خود گفته است که تکلیف این گروه از معترضان باید هر چه زودتر مشخص شود و سرمایه گذاری در فاز سوم جالب نیست، اما این گروه همچنان منتظر هستند، فرض کنید به دنبال این هستند. اطلاعات آنها

بر اساس این نظر رئیس جمهور، پیش بینی می شود نتیجه اعتراضات ثبت شده تا قبل از تاریخ واریز مرحله سوم یارانه های ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی مشخص شود. همچنین برخی از افرادی که تا قبل از اردیبهشت ماه یارانه دریافت نکرده اند در سایت www.gov.ir ثبت نام کرده اند تا جزو مشمولان یارانه باشند.

حسینی سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها پیش از این در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت اعلام نتایج اعتراضات حذف یارانه ها گفت: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی مسئول رسیدگی به اعتراضات است. ، هیچ نتیجه ای در این زمینه اعلام نکرده است. از آنجایی که وزارت کار مسئول رسیدگی به ایرادات است، نمی توانیم در این مورد اظهار نظر کنیم.

وی اضافه کرد: ممکن است در روزهای آینده نتیجه اعتراضات را اعلام کنند و از این طریق می توانیم یارانه مردمی که اعتراض را پذیرفته اند را حذف کنیم و در خرداد و تیرماه پرداخت کنیم. همچنین ممکن است تا ۳۰ تیرماه نتایج اعتراض به ما اعلام نشود.

حسینی با بیان نتایج اولین گروه از ثبت نام های یارانه ای که تا قبل از اردیبهشت ماه یارانه دریافت نکردند، گفت: وزارت رفاه بررسی های گسترده ای روی این افراد انجام داده و آنها را معدوم کرد. از این رو افرادی که در دهک های ۱ تا ۹ بودند شناسایی و اطلاعات آنها برای اعطای یارانه به سازمان هدفمندی یارانه ها ابلاغ شد.

یارانه تیرماه به همراه یارانه معوق خرداد و تیرماه به این افراد پرداخت می شود. افراد در صورت ثبت نام اما عدم دریافت یارانه به سامانه پشتیبانی وزارت رفاه مراجعه کرده و درخواست بررسی خود را مانند دهه دهم ثبت کنند.

ثبت نام گروه اول حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بوده که از این تعداد حدود ۳۰۹ هزار نفر مشمول دهه دهم بوده و مشمول اخذ مالیات نمی شوند. یارانه در تاریخ ۳۰ تیرماه به همراه عوارض دو ماه گذشته بر اساس فهرست مشمولان واریز می شود.

وی درباره کلاهبرداری هایی که در حال حاضر از طریق پیامک انجام می شود، گفت: سازمان هدفمندی یارانه ها هیچ پیامکی برای همشهریان ارسال نمی کند. در نتیجه هر پیامکی که به نام سازمان هدف یارانه برای افراد ارسال شود قطعا کلاهبرداری است. تحت هیچ شرایطی به لینک های ارسال شده توسط افراد دسترسی ندهید. متاسفانه تعداد قابل توجهی از مردم با این مشکل مواجه شده اند.

به اشتراک بگذارید