۲۰ تا ۳۰ میلیون مالیات کارمند، ۱۸ میلیون تومان برای پزشکان


مسعود میرزایی مشاور ارشد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که هر کارمند سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان مالیات می پردازد در حالی که پزشکان تنها ۱۸ میلیون تومان مالیات می پردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، هر کارمند سالانه بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان مالیات می پردازد در حالی که پزشکان تنها ۱۸ میلیون تومان مالیات پرداخت می کنند.

مسعود میرزایی در مراسم سرمایه‌گذاری و معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل افزود: با تحقق عدالت مالیاتی در جامعه، تحقق عدالت اجتماعی آسان‌تر و شکاف اجتماعی کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی به هیچ وجه به دنبال افزایش درآمد نیست، تصریح کرد: معتقدیم فعالان اقتصادی باید طبق قانون بر اساس درآمد واقعی خود مالیات پرداخت کنند تا عدالت مالیاتی در جامعه محقق شود.

میرزایی تصریح کرد: نظام مالیاتی در کنار تامین درآمد دولت باید بر اصل عدالت کار کند و ظلم به مودیان نباشد.

وی خاطرنشان کرد: سیاست سازمان امور مالیاتی در شرایط کنونی تحت فشار قرار دادن مردم عادی نیست، بلکه یافتن کسانی است که فرار مالیاتی دارند و مالیات و عوارض به دولت نمی دهند و مالیات می گیرند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و مدیرکل دفتر امور بین الملل کشور ادامه داد: ما اعتقادی به اخذ مالیات از طریق قهر نداریم همانطور که معتقدیم نمی توان حق دولت را سلب کرد.

مشاور عالی رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در سال گذشته پزشکان به طور متوسط ​​۱۸ میلیون تومان مالیات پرداخت کرده اند و این در حالی است که هر کارمند به طور متوسط ​​بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان به دولت مالیات پرداخت کرده است.

میرزایی افزود: در سال ۱۳۹۸ کل مالیات وصول شده از مشاغل و مشاغل کشور ۱۷ هزار میلیارد تومان بوده که رقم ناچیزی در اقتصاد کشور است.

وی بیان کرد: سال گذشته با اجرای طرح عدالت مالیاتی و برآورد صحیح درآمد اصناف مالیات یک میلیون و ۷۰۰ هزار مودیان صفر شد یعنی از این اصناف مبلغی به عنوان مالیات دریافت نشد.

این افسر با بیان اینکه برای کاهش و از بین بردن شکاف طبقاتی در جامعه به هیچکس نباید ظلم و ستم کرد، تصریح کرد: به عبارتی از هیچکس مالیات گزافی گرفته نشود، به خود اجازه فرار یا تقلب از مالیات قانونی را ندهد. توسط دولت

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از کارکردهای نظری مالیات، تنظیم اقتصادی است، خاطرنشان کرد: گاهی اوقات تخفیف مالیاتی برای حمایت و افزایش تولید، رشد، رونق و توسعه در نظر گرفته می شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و مدیرکل دفتر امور بین الملل تاکید کرد: بر اساس بررسی های انجام شده فرار مالیاتی همچنان در کشور جریان دارد.

میرزایی افزود: با توجه به آنچه امروز به عنوان مالیات وصول می شود، شکی نیست که فرار مالیاتی در کشور جریان دارد، کسانی هستند که درآمد دارند و حق خود را به دولت نمی دهند.

وی بیان کرد: سازمان امور مالیاتی برای برون رفت از این مشکل روش های سنتی را کنار گذاشته و از سال گذشته شناسایی پایه های جدید مالیاتی را آغاز کرده است.

وی بیان کرد: یکی از مهم ترین دلایل افزایش تمکین مالیاتی مودیان در سال گذشته این بود که سازمان امور مالیاتی در الکترونیک و دیجیتالی شدن سامانه دست پر بود.

وی افزود: سیاست امروز سازمان امور مالیاتی برای کاهش شکاف مالیاتی اخذ مالیات از فعالان مالی بر اساس اطلاعات و داده های دقیق به دست آمده از تراکنش های حساب های بانکی، دستگاه های کارت خوان (POS) و ارتباطات حساب های بانکی است.

مدیرکل دفتر امور بین الملل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه شرکت هایی هستند که تنها ۱۰ درصد از آن را به عنوان مالیات پرداخت می کنند، ادامه داد: برای رفع این مشکل و اخذ مالیات واقعی و عادلانه از این شرکت ها، حسابرسی ویژه ای انجام می شود. دپارتمان ایجاد شده است در صورت نیاز می توان این واحد حسابرسی ویژه در سایر استان ها از جمله استان اردبیل نیز ایجاد کرد.

میرزایی با تاکید بر اخلاق و احترام به مودیان گفت: همه باید برای افزایش اعتماد مودیان به سازمان امور مالیاتی، نهادینه شدن تمکین مالیاتی در جامعه، آموزش افکار عمومی و ترویج فرهنگ مالیاتی تلاش کنند.

وی افزود: با اجرای عدالت مالیاتی، تشویق مودیان به خوداظهاری و پرداخت به موقع مالیات، امیدواریم شاهد پیشرفت نظام سلامت اداری و تامین بخش بزرگی از منابع دولت باشیم. چهار سال آینده.

به اشتراک بگذارید