۶ نکته ای که هنگام خرید ویلا باید در نظر بگیرید


امروزه افراد زیادی به دنبال خرید ویلا هستند. خرید ویلا در شمال چیزی است که برای انتخاب خوب باید تحقیقات زیادی انجام دهید.

امروزه بسیاری از افراد به دنبال سرمایه گذاری هایی هستند که از طریق آن بتوانند سرمایه خود را در بازه زمانی مشخص افزایش دهند. راه های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد که هر کدام ریسک ها و مزایای خاص خود را دارند. مردم دوست دارند سرمایه گذاری هایی انجام دهند که بازدهی بسیار بالا و ریسک بسیار پایینی داشته باشد.

یکی از سرمایه گذاری هایی با این ویژگی ها؛ خرید ویلا. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال خرید ویلا شمال هستند. البته ناگفته نماند که بسیاری از افراد برای مقاصد زندگی یا تفریح ​​خود ویلا می خرند. همه این افراد باید در هنگام خرید ویلا به چند نکته توجه کنند که در این مقاله به آن پرداخته شده است تا پس از خرید ویلا پشیمان نشوید.

نوع ویلا

همانطور که می دانید شمال کشور به دو منطقه ساحلی و جنگلی تقسیم می شود. بنابراین به طور کلی در شمال کشور دو نوع ویلا جنگلی و ویلا ساحلی وجود دارد. قبل از خرید ویلا باید این موضوع را به طور کامل بررسی کنید و ویژگی های هر دو ویلا را بدانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. البته ناگفته نماند که در شمال کشور ویلاهایی به نام ویلا شهرک وجود دارد که مزایا و معایب خاص خود را دارد و شما باید با توجه به سلیقه خود نوع ویلا را انتخاب کنید.

نکات مهم برای خرید ویلا

در حین خرید ویلا با پیشنهادات زیادی مواجه خواهید شد و باید از بین این پیشنهادات ویلای مورد نظر خود را انتخاب کنید. هنگام خرید بهتر است نکات زیر را رعایت کنید تا بهترین خرید را داشته باشید.

موقعیت مکانی ویلا

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید ویلا باید در نظر بگیرید و بررسی کنید، مساحت و موقعیت ویلا است. باید بررسی کرد که چه امکاناتی در آن منطقه وجود دارد و آیا عناصر لازم برای یک زندگی راحت را دارد یا خیر. مثلاً مراکز درمانی، مراکز خرید و … وجود داشته باشد. وارسی

همانطور که می دانید بسیاری از مناطق شمال کشاورزی است و بسیاری از نقاط در مناطق مختلف اجازه ویلاسازی را ندارند، اما افراد زیادی هستند که برای کسب سود به صورت غیر قانونی اقدام به ساخت ویلا می کنند. قبل از خرید ویلا، مجوز ساخت و سایر مدارک را بررسی کنید تا از قانونی بودن همه چیز مطمئن شوید.

تحقیق در مورد سازنده ویلا

کیفیت ویلا بسیار مهم است. کیفیت ویلا به متریال به کار رفته در ساخت آن بستگی دارد. در نتیجه باید درباره سازنده ویلا تحقیق کنید و مطمئن شوید که سابقه خوبی دارد. وقتی سابقه یک سازنده معتبر باشد در نتیجه می توان فهمید که در ساخت ویلا از مصالح بسیار خوبی استفاده کرده و تمامی نکات لازم را برای بالا بردن کیفیت ساخت ویلا رعایت کرده است.

ویلای شنی

شن و ماسه یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام خرید ویلا باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در مورد این موضوع اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که سند باید به نام خریدار به صورت شش دانگ نوشته شود و هیچ ابهامی در آن وجود نداشته باشد. به ویلاهای در حال ساخت و ناتمام توجه کنید. مدارک ندارند فقط باید پیش پرداخت را پرداخت کنید تا ساخت ویلا تمام نشود کل مبلغ را پرداخت نمی کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که بانک سند ویلایی را که قصد خرید آن را دارید رهن نکرده و وامی نیز بر روی آن نگرفته اند. اگر قصد خرید خانه شهری دارید بررسی کنید که سند ویلاها منظم است تا بعدا به راحتی آنها را جدا کنید.

امنیت ویلا مورد نیاز

امنیت در هر مکانی بسیار مهم است و هنگام خرید ویلا باید در مورد امنیت محل تحقیق و پرس و جو کنید تا بعدا به مشکل برنخورید. به عنوان مثال اگر در حین خرید متوجه شدید که دیوارهای ویلا آسیب دیده است، یا از خرید آن ویلا خودداری کنید یا از صاحب ویلا بخواهید که دیوارها را تعمیر کند تا بتوانید خرید خود را تضمین کنید.

قیمت ویلا

امروزه دفاتر املاک و مستغلات زیادی وجود دارد و مشاوران زیادی مشغول خرید و فروش ویلا هستند. هر منطقه قیمت متفاوتی دارد، باید قبل از خرید ویلا از قیمت آن مطلع شوید تا سردرگم نشوید. قبل از خرید سعی کنید به منطقه بروید و از همسایگان ویلا که قصد خرید آن را دارید در مورد قیمت ویلا بپرسید.

همانطور که می دانید قیمت ویلا به عوامل مختلفی از جمله شکل ویلا، عمر ساختمان، مصالح استفاده شده و … بستگی دارد. در نتیجه سعی کنید در مورد موضوع قیمت با افراد متخصص و مطمئن مشورت کنید تا بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید.

امکانات رفاهی ویلا

ابتدا بررسی کنید که آیا ویلا مورد نیاز دارای امکانات اولیه مانند آب، برق، گاز است یا خیر، آب موجود است یا خیر. امتیاز بیشتر اگر قابل نوشیدن باشد. البته امروزه به دلیل وجود مشاغل مختلف و نیاز به آنتن دهی و اینترنت، باید ویلا را از نظر آنتن دهی و دسترسی به اینترنت بررسی کنید تا بعداً مجبور به فروش ویلای خود به دلیل کمبود آن نباشید. این امکانات

البته ویلاها بر اساس امکانات به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، به عنوان مثال ویلاهای استخر دار وجود دارد، بنابراین قیمت این ویلاها نسبت به سایر ویلاها گرانتر است. پس قبل از خرید باید بدانید که به چه امکاناتی در ویلا نیاز دارید تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

نتیجه

امروزه افراد زیادی به دنبال خرید ویلا هستند. خرید ویلا در شمال چیزی است که برای انتخاب خوب باید تحقیق زیادی انجام دهید. اگر می توانید یک ویلا با کیفیت بسیار خوب در منطقه ای بسیار خوب و پرطرفدار بخرید; بعدا اگر قصد فروش داشته باشید به راحتی می فروشد و اگر برای سرمایه گذاری بخرید بعد از فروش سود بسیار خوب و معقولی نصیبتان می شود. در نتیجه سعی کنید قبل از خرید ویلا تمامی نکات و بررسی های لازم را انجام دهید. در این مقاله ابتدایی ترین نکاتی که باید هنگام خرید ویلا بررسی کنید؛ پول را پرداخت کرد.

منبع: گیلیم

به اشتراک بگذارید