CVS کاهش ۸۰ درصدی فروش واکسن کووید را برای سال ۲۰۲۲ پیش بینی می کند


CVS روز چهارشنبه گفت که انتظار دارد ۷۰ تا ۸۰ درصد تعداد واکسن‌های کووید-۱۹ را که داروخانه‌هایش در سال جاری تجویز می‌کنند کاهش دهد و گفت که سود سال ۲۰۲۲ توسط بیمه سلامت و کسب‌وکارهای مدیریت سود داروخانه‌ها تامین خواهد شد.

سهام این شرکت در معاملات اولیه بیش از ۴ درصد سقوط کرد، پس از اینکه این شرکت پیش بینی درآمد ۲۰۲۲ خود را بدون تغییر باقی گذاشت، علیرغم اینکه انتظارات سود در سه ماهه چهارم را شکست.

CVS این نظرات را در طول یک کنفرانس تلفنی برای بحث در مورد نتایج سه ماهه چهارم، که از تخمین های وال استریت برای سود و فروش بیشتر بود، بیان کرد.

این شرکت که یکی از بزرگ‌ترین داروخانه‌های زنجیره‌ای ایالات متحده را اداره می‌کند، مزایای داروخانه‌ها را برای کارفرمایان و برنامه‌های بهداشتی مدیریت می‌کند و مالک بیمه سلامت Aetna است، همچنین کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی تست کووید-۱۹ در فروشگاه‌هایش را پیش‌بینی می‌کند. این شرکت اعلام کرد که انتظار دارد «رشد متوسط ​​حجم تمام سال» در کیت‌های تست بدون نسخه را داشته باشد.

CVS گفت که دوزهای تقویت کننده واکسن کووید-۱۹ را در طول سه ماهه چهارم که قبلاً انتظار داشت در سال ۲۰۲۲ ارائه کند، اجرا کرد و به افزایش تقریباً ۱۳ درصدی فروش در فروشگاه های خرده فروشی کمک کرد. این نیز عاملی برای عدم افزایش پیش‌بینی سال ۲۰۲۲ بود.

در حالی که برخی از کشورها مانند اسرائیل شروع به تولید دوز چهارم واکسن کرده‌اند، CVS روی تزریق‌های تقویت کننده برای تقویت تجارت خود حساب نمی‌کند.

زنی وارد یک سایت واکسن CVS Covid-19 با علامتی در جلوی آن می شود که واکسن های CVS COVID-19 اینجا هستند
CVS همچنین کاهش ۴۰٪ تا ۵۰٪ در تست COVID-19 در فروشگاه های خود را پیش بینی کرد.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

شان گوئرتین، مدیر ارشد مالی، در این تماس گفت: «چشم انداز ما هیچ تأثیری از اداره چهارمین تقویت کننده کووید-۱۹ را متصور نیست.

به این ترتیب، ما انتظار داریم که سهم واکسن‌های کووید-۱۹ در نیمه اول سال بیشتر باشد.»

تقاضا برای واکسن‌های کووید-۱۹ در فروشگاه‌های CVS از حدود ۱۱ میلیون در سه ماهه قبل به بیش از ۲۰ میلیون نفر در سه ماهه چهارم افزایش یافت زیرا کمپین تقویت‌کننده در ایالات متحده افزایش یافت.

یک تکنسین داروخانه CVS (سمت چپ) پس از تزریق واکسن COVID-19 در CVS با یک پرستار صحبت می کند.
CVS بیش از ۸ میلیون آزمایش COVID-19 را انجام داد.
بوستون گلوب از طریق گتی ایماژ

این شرکت بیش از ۸ میلیون آزمایش کووید-۱۹ را انجام داد که تقریباً مشابه آنچه در سه ماهه سوم ثبت کرده بود.

اریک کولدول، تحلیلگر Baird، گفت که کاهش فروش و سود CVS در سه ماهه به دلیل تخمین‌های کهنه و بیش از حد محافظه‌کارانه که با راهنمایی‌ها مطابقت نداشت، بارزتر بود.

طبق داده‌های Refinitiv، بدون احتساب اقلام، CVS به ازای هر سهم ۱.۹۸ دلار درآمد کسب کرد که ۵ سنت از برآوردهای تحلیلگران پیشی گرفت.

فروش در واحد خدمات داروسازی آن، که شامل تجارت مدیریت مزایای داروخانه است، از ۳۶.۳۶ میلیارد دلار به ۳۹.۳۴ میلیارد دلار در سه ماهه افزایش یافت.

درآمد کل ۱۰ درصد افزایش یافت و به ۷۶.۶۰ میلیارد دلار رسید که بالاتر از برآوردهای ۷۵.۶۷ میلیارد دلاری بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر