پانل FDA به اتفاق آرا عکس های تقویت کننده مدرن کووید را برای بزرگسالان در معرض خطر توصیه می کند


یک کمیته مشورتی کلیدی از سازمان غذا و دارو روز پنجشنبه به اتفاق آرا توصیه کرد که واکسن های جدید کووید -19 را به افراد 65 سال و بالاتر و دیگر آمریکایی های آسیب پذیر تزریق کند ، این یک گام مهم قبل از شروع اقدامات ایالات متحده برای عکسبرداری از شخص ثالث است. برخی از بیش از 69 میلیون نفر که در ابتدا این واکسن را دریافت کرده بودند.

تصمیم غیر الزام آور کمیته مشورتی واکسن و محصولات بیولوژیکی مربوط به FDA ، دستورالعمل های Moderna را در راستای واکسن های شخص ثالث Pfizer و BioNTech قرار می دهد. این ویژگی ها کمتر از یک ماه پیش برای طیف وسیعی از آمریکایی ها ، از جمله افراد مسن ، بزرگسالان با شرایط پزشکی زمینه ای و افرادی که در محیط های پرخطر کار می کنند یا زندگی می کنند ، مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و فروشگاه های مواد غذایی مجاز شده است.

در حالی که آژانس همیشه از توصیه کمیته خود پیروی نکرده است ، اما اغلب این کار را انجام می دهد. تصمیم نهایی FDA در مورد تقویت کننده های مدرن ممکن است ظرف چند روز اعلام شود. سپس انتظار می رود یک کمیته مشاوره واکسن CDC هفته آینده در مورد پیشنهاد FDA رای گیری کند. اگر تصویب توصیه شود و CDC آن را تأیید کند ، می توان بلافاصله برای آمریکایی های واجد شرایط که واکسن آنها حداقل شش ماه پیش تکمیل شده است ، عکس های تقویت کننده شروع کرد.

عکس های تقویتی موضوعی بحث برانگیز برای دانشمندان در داخل و خارج از دولت بوده است ، به ویژه به این دلیل که بسیاری از مردم در ایالات متحده و دیگر نقاط جهان هنوز یک دوز واکسن دریافت نکرده اند. سازمان بهداشت جهانی از کشورهای ثروتمند می خواهد که توزیع بوستر را متوقف کنند و برخی از دانشمندان می گویند که متقاعد نشده اند که اکثر آمریکایی ها در حال حاضر به تقویت کننده نیاز دارند.

هنگامی که کمیته FDA ماه گذشته تشکیل جلسه داد ، آنها پیشنهاد توزیع واکسن های تقویت کننده واکسن Pfizer و BioNTech را برای عموم مردم رد کردند. برخی از اعضای کمیته در آن زمان اظهار نگرانی کردند که داده های کافی برای ارائه توصیه وجود ندارد ، در حالی که برخی دیگر استدلال کردند که تیراندازی های شخص ثالث باید محدود به گروه های خاصی باشد.

پس از رای گیری مترو مدرن در روز پنجشنبه ، عضو کمیته دکتر. پاتریک مور ، گفت که اطلاعاتی که شرکت برای مجوز ترخیص ارائه کرده است “به خوبی توضیح داده نشده است” ، و افزود که وی به “احساس روده” بله رای مثبت داد.

وی گفت: “داده ها به خودی خود قوی نیستند ، اما مطمئناً به سمتی می روند که از این رای حمایت می کند.”

برخی از اعضا گفتند رانندگان باید از عفونت های به اصطلاح پیشرفته جلوگیری کنند ، که آنها می گویند برای محافظت از موسسات مراقبت های بهداشتی در برابر غرق شدن بسیار مهم است ، در حالی که برخی دیگر از اعضا گفتند شلیک شخص ثالث باید اطمینان حاصل کند که افرادی که در معرض خطر بالا هستند از بیماری های جدی رنج نمی برند.

دکتر پل آفیت ، عضو دیگر ، تأکید کرد که اکثر افرادی که دو دوز اول واکسن Moderna را دریافت کرده اند ، هنوز به خوبی محافظت می شوند و امیدوار است این توصیه “پیام اشتباه” را برای عموم مردم ارسال نکند. “

وی به سرهنگ خود گفت: “اگر ما سعی کنیم از آنچه اجتناب ناپذیر است ، یعنی کاهش خنثی سازی آنتی بادی ها و فرسایش در محافظت در برابر عفونت های خفیف یا بدون علامت جلوگیری کنیم ، این یک محدوده بالا است که هیچ واکسن دیگری برای آن نداریم.” لیگ ها.

دولت بایدن امیدوار است با دادن دوزهای اضافی به جمعیت آمریکا ، حفاظت پایدار و پایداری در برابر بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ تضمین شود ، زیرا نوع دلتا سریع در حال گسترش است.

دکتر پیتر مارکس ، بزرگترین تنظیم کننده واکسن FDA ، پنجشنبه قبل از رای گیری به کمیته خطاب کرد و به گروه متخصص گفت که آژانس “همه دیدگاه های مختلف” را در مورد داده های “پیچیده” و در حال پیشرفت تشویق می کند.

“با این حال ، در حالی که ما به جلو حرکت می کنیم ، من می خواهم که تمام تلاش خود را بکنیم تا مباحث خود را بر روی علوم مرتبط با برنامه های کاربردی که امروزه در نظر گرفته می شود متمرکز کنیم و نه بر روی مسائل عملیاتی مربوط به یک کمپین تقویت در مورد مسائل مربوط به حقوق صاحبان سهام. برنامه جهانی واکسن”. اضافه.

مدرن در 1 سپتامبر از FDA مجوز دوز تقویت کننده را دریافت کرد. این شرکت می گوید نتایج بر اساس یک کارآزمایی بالینی بر روی 170 بزرگسال است که کمتر از 318 نفری است که برای تقویت فایزر مورد مطالعه قرار گرفته اند. مودرن گفت که شلیک سوم با نصف دوز (50 میکروگرم) که برای دو ضربه اول استفاده شد ، بی خطر بود و یک پاسخ ایمنی قوی ایجاد کرد.

دکتر ژاکلین میلر ، سرپرست تحقیقات بیماری های عفونی این شرکت ، روز پنجشنبه گفت ، پس از تأیید ، این شرکت قصد دارد نامه ای را به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ارسال کند که تفاوت دوز تزریق سوم را توضیح می دهد.

این شرکت در مقاله ای که روز سه شنبه توسط FDA منتشر شد نوشت: عوارض جانبی تقویت کننده های Moderna با موارد بعد از دوز دوم قابل مقایسه بود. بیشتر واکنشهای جانبی از شدت کم برخوردار بودند و Moderna موارد التهاب نادر قلب ، میوکاردیت یا پریکاردیت را در شرکت کنندگان در آزمایش تا 29 روز پس از دریافت تقویت کننده گزارش نکرد.

قبل از توصیه عکس های سوم ، گروه به چندین سخنرانی از جمله مقامات بهداشتی Isreal گوش داد ، که شروع به ارائه تقویت کننده به جمعیت خود قبل از بسیاری از کشورهای دیگر کردند. این کشور بیشتر از واکسن فایزر استفاده کرده است ، اما برخی از تقویت کننده های مدرن تجویز شده است.

شارون آلروی پریس ، مدیر خدمات بهداشت عمومی وزارت امور خارجه ، از زمانی که کمپین تقویت خود را در اواخر ماه ژوئیه آغاز کرد ، 3.7 میلیون عکس شخص ثالث را اجرا کرده است و حدود یک سوم عکس های اضافی به افراد 60 سال به بالا داده شده است. سلامت اسرائیل به این هیئت گفت.

وی داده هایی را ارائه کرد که نشان می داد افرادی که دوز تقویتی دریافت کرده اند کمتر احتمال دارد به کووید مبتلا شوند یا از بیماری های جدی رنج ببرند. وی گفت: تاکنون مقامات 17 مورد میوکاردیت یا پریکاردیت را پس از دوز سوم شناسایی کرده اند.

وی گفت: “من فکر می کنم آنچه می توانیم بگوییم وقتی همه داده های اسرائیل را بررسی می کنیم این است که تجویز دوزهای تقویت کننده به اسرائیل کمک کرد تا عفونت ها و موارد جدی را کاهش دهد.”

– رابرت تاوی از CNBC در این گزارش مشارکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید