FDA Panel Modern Booster را برای گروه های خاصی توصیه می کند


برخی از کارشناسان سوال کردند که آیا Moderna اطلاعات کافی در مورد عوارض جانبی احتمالی را جمع آوری کرده است. تنظیم کنندگان و دانشمندان به ویژه در مورد خطرات بیماری های قلبی نگران بوده اند: میوکاردیت ، التهاب عضله قلب و پریکاردیت یا التهاب پوشش داخلی قلب.

در ماه ژوئن ، FDA هشدارهایی را در مورد این خطرات برای واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna پیوست کرد ، و مقامات روز پنجشنبه در مردان 18 تا 25 ساله که کاملاً با Moderna یا Pfizer-BioNTech واکسینه شده بودند ، خطر بالایی را ذکر کردند.

بخش مهمی از بحث روز پنجشنبه حول کمپین تقویت اسرائیل برای واکسن Pfizer-BioNTech بود. دولت بایدن از نزدیک تجربه اسرائیل را زیر نظر دارد ، زیرا این کشور دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی ملی است که به آن اجازه می دهد تا گیرندگان واکسن را از نزدیک ردیابی کند.

یک مقام ارشد بهداشت اسرائیل به کمیته گفت که کمپین تقویت دولت وی مسیر همه گیری را در آنجا تغییر داده است. وی گفت که اسرائیل در مقایسه با کسانی که واکسن تقویت کننده دریافت نکرده اند ، میزان بسیار شدید ابتلا و بیماری جدی را در بین افرادی که واکسن تقویت کننده دریافت کرده اند ، مشاهده کرده است. با این حال ، مشخص نیست که آیا عوامل دیگری مانند کاهش نوع دلتا نیز در این امر مثر هستند یا خیر.

دکتر مارک ساویر ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو ، گفت که در حالی که واکسن مدرن متفاوت بود ، داده های اسرائیل قانع کننده بود.

اما دکتر کوریلا ، از مسسات ملی بهداشت ، این سوال را مطرح کرد که آیا کمپین تقویت رژیم صهیونیستی این همه اعتبار دارد یا خیر ، و اشاره کرد که به نظر می رسد آخرین کاهش میزان عفونت در کشور با موج های قبلی ویروس مطابقت دارد.

وی از دکتر شارون آلروی-پریس ، مدیر خدمات بهداشت عمومی اسرائیل پرسید که آیا او معتقد است تزریق سوم واکسن Pfizer محافظت را برای مدت طولانی تمدید می کند یا آیا وی “تا شش ماه دیگر برمی گردد”.

دکتر آلروی پریس خاطرنشان کرد که برخی از واکسنها سالها پس از تزریق تقویت کننده محافظت می کنند. وی گفت اگر این امر با واکسن های کرونا اتفاق بیفتد ، “مسئله یک میلیون دلار است”.

دیدگاهتان را بنویسید